ПРВА ГРУПА КОЈА ЈЕ ОКОНЧАНА: Позната нова два учесника осмине финала Светског првенства у фудбалу

29. 11. 2022. у 17:58 >> 18:00

ДОБИЛИ смо епилог у "А" групи. Холандија је очекивано победила Катар 2:0 , док је у другом дуелу Еквадор поражен од Сенегала 1:2 .

Танјуг/АП

КО ИДЕ ДАЉЕ?

Холандија, као првопласирани тим, а Сенегал као другопласирани тим групе А.

Standings provided by Sofascore

Еквадор - Сенегал 1:2

Навијачи су имали прилику да гледају два занимљива меча, а посебно су очи упрте биле у дуел Еквадораца и Сенегалаца.

Од старта је афричка селекција успотавила контролу и доминацију на терену. Неколико обећавајућих шанси имали су Сенегалци, преко Геја и Диа, а до вођства су дошли тек у завршници полувремена када је Исмаила Сар оборен у шеснаестерцу од стране Пиера Хинкапиеа.

Фудбалер Вулверхемтона извео је прекид и донео радост својој селекцији у 44. минуту.

У 68. минута видели су Еквадорци место у нокаут фази како им се смеши. Након корнера је Феликс Торес главом спустио за Моизеса Каиседа, који је имао лак посао да затресе мрежу, био је најближи голману, али је један од сенегалских фудбалера остао на стативи..

Ипак, није то уздрмало невероватне Сенегалце, који су два минута касније дошли до новог вођства. Калиду Кулибали је одлично одреаговао на лош потез Енера Валенсије који му је нехотице послао лопту, те је штопер Челсија затресао мрежу.

Холандија - Катар 2:0

У другом мечу Холандија је имала нешто лакши посао. У уводу меча неколико шанси да дође до гола имао је Мемфис Депај, али се прописно обрукао фудбалер Барселоне.

Коди Гакпо је у 27. минуту донео радост "лалама", а до полувремена није било већих узбуђења.

Одмах на старту другог дела меча разиграли су се Холанђани. Већ у 49. минуту, Френки де Јонг нашао се на правом месту, дошао до одбитка и из шеснаестерца увећао предност своје репрезентације.

Могло је "орање" и до 3:0, алли је судија Бакари Гасама поништио гол Стевена Бегхуса због офсајда.

ЕКВАДОР - СЕНЕГАЛ  1:2  (Каиседо 69'  - Сар 44'п, Кулибали 70')

ХОЛАНДИЈА - КАТАР  2:0  (Гакпо 27', Де Јонг 49') - (друго полувреме )

90+5' Крај меча Холандија - Катар, "лале" су славиле 2:0.

90+2 Стевен Бериус је одлично шутирао за Холандију, само је погодио пречку.

90' Шест минута продужен је меч.

82' Велика шанса за Сенегал, Диа је имао нову прилику, шутирао је снажно и не баш прецизно.

72' Много се дуго намештао Гонзало плата, примио је у средишту шеснаестерца лопту, окренуо се на другу страну, а његов волеј зауставио је голман Сенегала.

70' Каква игра Сенегала. Није их уздрмао погодак. Калиду Кулибали је добро истрчао након прекида, лоше је реаговала одбрана домаћих, а штопер Челсија.

70' ГОЛ СЕНЕГАЛ (2:1)

68' Након корнера Торес је проследио лопту до Моисеса Каиседа који је спровео лопту у мрежу за изједначење

68' ГОЛ ЕКВАДОР (1:1)

69' Стевен Бергуис је постигао гол за Холандију. Након прегледа ВАР снимка Бакари Гасама поништио је погодак.

69'ГОЛ ХОЛАНДИЈА (ПОНИШТЕН ЗБОГ ОФСАЈДА)

52' Коди Гакпо једини је фудбалер у историји холандског фудбала који је постигао гол у прве три утакмице за репрезентацију на Светском првенству.

Танјуг/АП

49' Френки де Јонг нашао се на правом месту, дошао до одбитка и из шеснаестерца увећао предност своје репрезентације.

49' ГОЛ ХОЛАНДИЈА 2:0

45' Пет минута продужен је дуел Еквадор Сенегал - полувреме је у дуелу Холандија - Катар

44' Исмаила сар био је стрелац, рутински је са "беле тачке" донео вођство Сенегалу.

44' ГОЛ СЕНЕГАЛ (1:0)

41' Исмаила Сар био је оборен на недозвољен начин, Хинкапије га је оборио - пенал.

39' Моисес Каиседо је изведен са терена након повреде, чини се да неће моћи да настави меч

27'Примио је Коди Гакпо одличну лопту и послао фантастичан ударац уз десну стативу.

27' ГОЛ ХОЛАНДИЈА 1:0

18' Без голова у оба меча за сада, а атмосфера је невероватна на трибинама.

14' Какав промашај Депаја, пребацио је гол из непосредне близине.

13' Обећавајућа прилика за Енера Валенсију, одскочила је лопта испред играча Еквадора.

12' Илмар Ндиаје је покушао лепо да шутне и донесе вођство Сенегалу, нова пропуштена прилика за "лавове".

8' Диа се нашао у зицер прилици, промашио је сенегалац ударац са 10 метара.

5' Дејли Блајнд је примио одличну лопту након гужве у шеснаестерцу, његов покушај био је лак плен за голмана Катара

3' велика шанса за Сенегал. Идриса Геј нашао се у фантастичној прилици, наместио се за шут, али је послао лопту крај гола.

2' Мемфис Депај је за Холандију имао велику прилику, није био прецизан.

1' Почели су мечеви Еквадор - Сенегал и Холандија Катар.

15.35 - Навијачи Катара и Холандије у великој мери испунили су стадион.

УОЧИ МЕЧЕВА

Састави, Еквадор - Сенегал

Састави на мечу Холандија - Катар

Дерби кола на стадиону "Калифа интернешнал" у граду Ал Рајану одиграће Еквадор и Сенегал. Представник Јужне Америке налази се на другој позицији са четири бода, колико има и Холандија, а један мање од Сенегала, те ће умногоме међусобни дуел решити питање проласка даље.

Холандија и Катар играју на стадиону Ал Бајт, а "лале" у дуел улазе као апсолутни фаворити са четири бода.

Холанђани су ремизирали са Еквадором 1:1, а пре тога савладали Сенегал 0:2. Катар је тотални аутсајдер без шанси за пролаз даље. Прво је Еквадор славио 2:0, потом и Сенегал 3:1, а занимљиво је да су у том мечу организатори Мундијала постигли први гол у историји на мундијалској сцени.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45