ПОЗНАТО НА КОГА СРБИЈА МОЖЕ У ОСМИНИ ФИНАЛА: Меч Португал - Уругвај одагнао све дилеме

28. 11. 2022. у 19:37

ПОРТУГАЛ и Уругвај одмерили су снаге у другом колу Мундијала у Катару, те је након победе од 2:0 Роналда и дружине познато ко би потенцијално био противник Србије у случају да наши момци савладају Швајцарску у последњем колу.

ПОРТУГАЛ - УРУГВАЈ 2:0

Стадион: Лусаил

Судија: Алиреза Фагани

САСТАВИ:

ПОРТУГАЛ: Коста - Кансело, Диаш, Пепе, Мендеш - Карваљо, Невес, Бернардо Силва - Фернандеш, Роналдо, Жоао Феликс

УРУГВАЈ: Рошет - Хименез, Годин, Коатес, Оливера - Бентанкур, Весино, Валверде - Варела, Кавани, Нуњез

Меч између две велике фудбалске нације био је још један дуел након Бразил - Швајцарска у који су биле упрте очи Србије. Познато је да се орловска група на Мундијалу укршта управо са групом Х, у којој су између осталог и Португал и Уругвај.

Јасно је да највише што Стојковићеви изабраници могу, јесте да заузму другу позицију у овој фази такмичења, а то ће аутоматски значити да, ако Пикси не замери на речи, у случају ЕВЕНТУАЛНЕ осмине финала наши момци иду на првопласираног из групе Х.

А, то ће бити Португал, након што су Сантошови пулени у мечу лошег фудбалског квалитета и оскудног садрђаја стигли до три бода и тако готово и математички обезбедили прво место у групи.

Роналдо и дружина већ су добили шамар од Србије, у склопу квалификација за СП, а ако је судити по томе како делују на овом, а и у континуираном периоду иза нас, немамо разлог за много бриге.

Португал је данас још једном разочарао све у земљи Иберијског полуоствра, не резултатом, али игром сигурно јесте. Још једном једна од најскупљих репрезентација света чији дрес носе фудбалски мајстори није бриљирала.

Још једном нису били бољи такмац, још једном су деловали као разбијена восјка без лидера, без јасне концепције и тактичке поставке.

Ипак један центаршут Бруна Фернадеша који је у 54. минуту био упућен ка Кристијану Роналдо завршио је у голу, и то сасвим случајно. Роналдо није захватио лопту, а то је преварило Рошета, и донело велику радост навијачима Португала.

Уругвај је потом променио менталитет, бомбардовао гол ривала и пропустио три колосалне шансе, а онда, како то обично бива, следи казна. Арбитар Алиреза Фагани показује на белу тачку, Бруно Фернандеш преузима одговорност и погађа и тако и дефинитивно обезбеђује прво место у групи својим саборцима.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90 + 2 - Гооол! Бруно Фернандеш мирно реализује најстожу казну.

89. минут - Пенал! Хименез је играо руком, Алиреза Фагани каже да је једанаестерац након ВАР провере.

79. минут - Нижу се шансе! Сада је Де Араскаета пропустио велику шансу. Три велике прилике у само четири минута. Чека нас по свему судећи динамична завршница.

78. минут - Нова колосална шанса за Уругвајце! Луис Суарез промашује са свега 3,4 метра. Ово ће болети како рекордера по борју голова Уругваја, тако и целу нацију.

75. минут - Велика шанса! Максимилијано Лопез погађа стативу након одлично покушаја са неких 13,14 метара. Остаје жал за овом приликом, у овако затвореном мечу овакве шансе се морају искористити.

61. минут - Луде сцене на Лусаилу. Један навијач са ЛГБТ заставом је завршио на терену. Добро је познато колика хомофобија влада у Катару, нема сумње да овом момку следи драконска казна. Велике је питање и како је успео да промува овај комад тканине, с обзиром какве контроле владају на улазима свих стаиона у Катару.

60. минут - Нуњез је опробао ударац, шести за Уругвајце, други у оквир укупно. Ипак Коста још једном без много проблема интервенише.

54. минут - Гоооол! 1:0 за Португал, Кристијано Роналдо је изгледа крзнуо лопту након центаршута Бруна Фернандеша! Можда и не, можда ће ово бити приписано Фернандешу, иако графика показује да је Роналдо стрелац. Било како било, Португал долази до важног гола, који можете погледати кликом ОВДЕ.

46. минут - Фагани показује да наставак може да почне!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 + 3 - Фагани свира крај првог дела! Лош фудбал, много тактичких задатака, борба између шеснаестераца, и једна колосална шанса коју је пропустио Бентанкур. Кликом ОВДЕ можете видети најзанимљивији детаљ првог полуврмена и поменути промашај.

35. минут - Роналдо је распалио по лопти, али одличан блок уругвајског бедема поново. Немоћно делују момци са иберијског полуострва. Уругвај све опаснији, сада је Дарвин Нуњез био у изгледној позицији након одличног додавања Бентанкура. Ипак, голгетер Ливерпула није успео да прими лопту како је желео, да јесте, био би то готово сигуран гол. Уругвајци показују мишиће ривалу.

32. минут - Највећа шанса на мечу! Страшни дриблинзи Бентанкура, изашао је фудбалер Тотенхема у ситауцију 1 на 1 са противничким голманом, али сјајно то брани Коста. Остаје 0:0.

29. минут - На велику жалост, по свему судећи добијамо још један по шансама и фудбалском квалитету оскудан меч. Изгледа да ће баш као у мечу Бразил - Швајцарска, и многима пре њега на Мундијалу, данас бити виђена још једна шаховска партија.

19. минут - Низ корнера за Португалце. Бруно Фернандеш је убацивао лопту из угла, али сваку опасност отклања одбрамбена линија Уругваја. Искусни Годин командује својом дефанзивом. Делује да ће се намучити добрано Раналдо и другови да пробију бедем ривала.

15. минут - Жоао Феликс је сада окушао срећу са дистанце, али без веће опасности по гол јужноамериканаца.

8. минут - Тукао је Бруно Фернандез сада са велике раздаљине, његов ударац по земљи одлази далеко од гола који чува Рошет.

3. минут - Одличан почетак, прво је Матијас Оливера опробао ударац са дистанце, али је лопта отишла ван оквира гола. Потом и шут Вилијема Карваља из изгледне позиције одлази високо изнад гола.

1. минут - Меч је почео! Саурез изненађујуће на клупи, али ту је Единсон Кавани.

19:30 - Познати су и састави за данашњи меч!

УОЧИ МЕЧА

Селекција коју са клупе предводи искусни селектор Фернандо Сантос је у првом колу савладала Гану резултатом 3:2. У првом полувремену тог меча буквално нисмо видели ништа, тачније била је то једна досадна утакмица без правих прилика све до сумњиво досуђеног једанаестерца.

Наводни прекршај Мохамеда Салисуа над Кристијаном Роналдом верујемо да не би био санкционисан никада да је у питању био неки други играч, а не чувени Португалац који има огроман ауторитет и утицај на судије.

Капитен португалске репрезентације је био сигуран са беле тачке, а након тога се игра распламсала и могло је да се ужива у гледању последње трећине утакмице.

Гана је стигла до изједначења само осам минута касније, а стрелац је био искусни Андре Ајув који наступа за катарски Ал Сад. Радост "црних звезда" због изједначујућег поготка није дуго трајала јер су Португалци у 78. и 80. минуту постигли два гола из контранапада у којима је фантастични Бруно Фернандес асистирао за поготке Жоао Феликсу и Рафаелу Леаоу.

Tanjug/AP

Након трећег поготка сви су мислили да је питање победника решено и селектор Сантос је заменио неке од најбољих играча, али је наду Гани донео у 89. минуту фудбалер Црвене звезде Осман Букари.

Могли су Африканци и до изједначења у судијској надокнади, али неопрезност голмана Диога Косте није успео да казни Ињаки Вилијамс који се након одузете лопте саплео и није успео да спроведе лопту у мрежу бившег европског шампиона.

Са друге стране Уругвајци су одиграли један јако досадан меч са Јужном Корејом. Утакмица је завршена најнепопуларнијим резултатом 0:0, а у мечу смо видели свега три прилике за гол.

Прву прилику на мечу имала је Јужна Кореја када је нападач Уи Џо Хванг у 34. минуту послао лопту преко гола противника. Следеће две прилике за промену резултата пропустио је Уругвај.

У оба случаја статива је сачувала мрежу репрезентације са далеког истока, а потенцијални стрелци били су Дијего Годин, главом након корнера и Феде Валверде који је упутио сјајан ударац са око 25 метара у 89. минуту меча.

Ове две репрезентације су до сада одиграле само један међусобни сусрет и то на последњем Мундијалу у Русији када су Уругвајци у осмини финала славили са 2:1 головима Единсона Каванија.

СИТИ СЕ УЗДА У НЕОСВОЈИВУ ТВРЂАВУ ЗВАНУ ЕТИХАД: Међутим, ако неко може да је покори, то је онда краљевска чета Карла Анчелотија

СИТИ СЕ УЗДА У НЕОСВОЈИВУ ТВРЂАВУ ЗВАНУ ''ЕТИХАД'': Међутим, ако неко може да је покори, то је онда ''краљевска чета'' Карла Анчелотија

НОВИ фудбалски спектакл на програму је вечерас на ''Етихаду'' где ће Манчестер сити у реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона угостити Реал Мадрид (21.00).

17. 04. 2024. у 07:45

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14