МУНДИЈАЛ ИМА ПРВОГ УЧЕСНИКА ОСМИНЕ ФИНАЛА! Фудбалски рат Француска - Данска: Шмајхел капитулирао, Мбапеу слава Катара

В.М.П.

26. 11. 2022. у 17:56

МУНДИЈАЛ је добио првог учесника осмине финала. То ће бити актуелни првак света Француска, након што су изабраници Дидијеа Дешана победили Данску са 2:1.

МУНДИЈАЛ ИМА ПРВОГ УЧЕСНИКА  ОСМИНЕ ФИНАЛА! Фудбалски рат Француска - Данска: Шмајхел капитулирао, Мбапеу слава Катара

Био је ово меч у коме смо гледали пуних сат времена фудбалског рата. Велики број дуела, борба на средини терена, Марчињак је махао картонима, а храбра Данска одбрана одолевала је пред нападима фаворизованих триколора.

Каспер Шмајхел је био херој своје репрезентације, али је ипак капитулирао. Играо се 61. минут када је Килијан Мбапе постигао гол, и након маестралног дуплог паса матирао сина бившег чувара мреже Манчестер јунајтеда, легендарног Питера Шмајхела.

Међутим, уследио је хладан туш за шампиона света само 6 минута касније, Кристијансен је донео изједначење након прекида и велику радост Скандинавцима на стадиону 974 у Катару.

Галси петлови били су бољи тим на терену данас, а заслужену победу донео је још једним голом сјајни Килијан Мбапе, четири минута пре истека 90-ог, и тако и математички обезбедио пласман својој репрезентацији у наредну рунду. Данцима ће сада бити неопходна три бода против Аустралије, уколико мисле да са позоције два изборе оно што су сви очекивали од њих.

ФРАНЦУСКА - ДАНСКА 2:1

Стадион: "Стадион 974"

Капацитет: 44,089

Судија: Симон Марчињак

САСТАВИ:

ФРАНЦУСКА: Љорис - Кунде, Варан, Упамекано, Ернандез - Чуамени, Гризман, Рабиот - Дембеле, Мбапе, Жиру

ДАНСКА: Шмајхел - Андерсен, Кристиансен А., Нелсон - Кристенсен Р., Хојбјерг, Ериксен, Меле - Линдстром, Дамсгард, Корнелиус

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

86. минут - Ау каква завршница! Килијан Мбапе поново тресе мрежу! Француска има великих 2:1. Кликом ОВДЕ погледајте како је шампион света стигао надомак друге победе на овогодишњем Мундијалу.

81. минут - Статива! Брајтвајт, гол виси у ваздуху, обе репрезентације су кренуле по цео плен, следи феноменална завршница.

80 минут - Рабио сада прети, нова шанса за Французе, али његов шут одлази изнад гола Шмајхела.

78. минут - Ау, какав промашај! Нижу се шансе! Чуамени је шутирао главом након ударца из угла, али блок Мелеа спашава Данце. Добили смо одличан меч право ниоткуда. Све пршти у Катару сада. Нови ударац из угла за петлове.

73. минут - Потпуно се отворио меч! Невероватна прилика за Данце. Линдстром је шутирао са 7,8 метара, али Љорис сјајно брани. Остаје 1:1.

67. минут - Гооооооол! Следи луда завршница! Кристијансен узвраћа ударац Французима након прекида. Изједначујући пододак можете видети кликом ОВДЕ.

61. минут - Гол, гол, гол! Прелепа акција трикола, и завршница Килијана Мбапеа, коначно је пробијен бедем Данске и прекинута фудбалска успаванка. Кликом ОВДЕ можете видети како је један од најбољих нападача данашљице постигао други поготак на овогодишњем Мундијалу.

60. минут - Сада се и Гризман обрукао. Поново катастрофалан ударац и лопта коај лети изнад гола Шмајхела.

56. минут - Сјајан продор Мбапеа! Али поново одличан Шмајхел. Однос у ударцима је сада 13:2 у корист Француза.

52. минут - Миран почетак и другог полувремена. Бод са овог меча би одговарао и једнима и другима. Французи би имали зицер шансу да против Туниса обезбеде прво место, док би Данцима три бода против Аустралије били гаранција да иду у нокаут фазу Мундијала.

46. минут - Друго полувреме је почело! Једна измена у Данској, горостасни нападач Корнелијус излази из игре, Брајтвајт улази. Биће да је разлог томе што је Корнелијус већ имао жути картон, а био је и на ивици да добије и други. Изгледа да селектор Данске не може да обузда свог таргет-мена, па мора да га вади из игре.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 +3 - Марчињак свира крај првог полувремена! Још једно полувреме у Катару без голова. Остаће да се прича о одлуци главног арбитра да не покаже црвени картон након што је Килијан Мбапе одгурнут са леђа од стране Кристијансена. Надајмо се да наставак доноси више узбуђења.

43. минут - Нови бруталан старт! Овога пута Французи преагресивни. Кунде је жестоко ударио по стопалу Нелсона и добија жути картон. Делује да Нелсон неће моћи да настави утакмицу.

40. минут - Ух, сада се обрукао Мбапе! Након низа невероватних промашаја у првом мечу са Аустралијом, сада је нападач ПСЖ-а још једном катастрофално реаговао из добре прилике. Дебмеле је дриблао по десном боку, упослио Мбапеа, а овај шаље лопту далеко изнад гола из јако добре позиције. Кликом ОВДЕ можете видети како је лоше реаговао Мбапе.

35. минут - Сада сјајан темпо утакмице. Прво је Гризман био у обећавајућој прилици, али концентрисани Шмајхел поново спашава своје саборце. Потом наставак рата на средини терена, ратоборни Данци су неколико пута покосили фудбалске звезде триколора. А потом и најбоља прилика за Данце, Корнелијус је распалио, али његов разоран ударац из 16 метара је затресао само рекламе иза гола који чува Љорис.

30. минут - Све се одвија по сценарију већине утакмица из Катара ове године. Бојажљива, летаргична игра, недостатак офанзивног фудбала. За то време делује да се десило још нешто што је постало учестало на овом Мундијалу - рекло би се да је направљена нова судијска грешка. Ево детаља из 20 минута када је Кристијансен спречио готово сигуран гол. Погледајте па процените сами да ли је Марчињак донео исправну одлуку кликом ОВДЕ.

23. минут - Јако агресивни Данци за сада. Након што је Кристијансен за длаку избегао црвени картон, сада и Корнелијус добија жути картон за бруталан старт на Жируа. И он може бити срећан што га Марчињак није послао у свлачионицу.

21. минут - Наставља се офанзива триколора. Каспер Шмајхел сада интервенише након опасног ударца главом Рабиоа.

16. минут - Храбро одолева данска одбрана пед свим атацима ривала. Французи држе лопту у својим ногама, али скандинавски бедем функионише беспрекорно за сада.

13. минут - Још једна опасност пред голом Данске! Гризман је извео корнер а Рафаел Варан одлично скаче, лопта је ишла у сам угао гола, али је Меле интервенисао практично са гол линије.

10. минут - Прва опасна ситуација у казненом простору Скандинаваца. Жиру је покушао из срца шеснаестерца, али са ноге му лопту скида данска дефанзива.

6. минут - Солидан почетак Данаца, одбрана делује компактно у уводним минутима, сада су и стали на лопту и контролишу посед. Енергија са почетка говори да су спремни да и трећи пут у низу крену на тријумф против "триколора".

1. минут - МЕЧ ЈЕ ПОЧЕО!

14:55 - Мали погледа на трибине пред почетак утакмице.

14:00 - Познати су и састави за данашњи меч!

Данска је донекле била талична за Француску, која се са њима сусрела у групној фази 1998. и 2018. године – а, оба пута триколори су се домогли титуле на Мундијалу.

Ипак, када се погледа цела историја мегдана ових двеју земаља јасно је да су Данци добро парирали екипи која је против њих увек улазали у меч са ореолом фаворита.

Ове две земље састале су се на фудбалску бојишту 16 пута до сада. Французи су победили 8 пута, Данци су забележили чак 6 тријумфа, а два пута било је нерешено. Она најскорија историја говори да су Кристијан Ерикенс и дружина права ноћна мора за "петлове".

Треба истаћи и да су Данску многи фудбалски стручњаци и радници означавали као фаворита из сенке на овом Мундијалу, будући да су репрезентативци ове земље до недавно били у доброј форми, која је укључивала и победу над данашњим ривалом - Француском, и то два пута у Лиги нација.

Међутим, читава перцепција овог тима променила се за тили час, након што их је Тунис малтретирао у уводном мечу.

"Орлови" из Картагине су играли са интензитетом који је изненадио све, али су лако Скандинавци могли и до сва три бода, када је Андреас Корнелијус пропустио колосалну шансу у последњим минутама.

У међувремену, Француска је прегазила Аустралију на отварању. "Петлови" уживају у добром почетку свог похода на одрбану трона на Светском првенству, "кенгури" су прескочени резултатом 4:1, а све на крилима Оливијеа Жируа.

Непосредно пре почетка турнира, Карим Бензема је морао да се повуче пошто није успео да се опорави од повреде бутине. Ипак, Француска се и даље може похвалити раскошном офанзивом, са Килијаном Мбапеом, Антоаном Гризманом и Оливијеом Жируом као стартерима.

Скандинавци такође муку муче са повредама, а највећа бојазан тиче се наступа окоснице ове селекције - Томаса Дилејнија, који је морао да изађе са терена непосредно пре полувремена на мечу са Тунисом. Последњих година је био мотор данског везног реда и такође је импресионирао на клупском нивоу за Борусију Дортмунд и Севиљу.

Данци ће тражити од Кристијана Ериксена да организује игру репрезентације против јаког тима Француске. Против Туниса је показао блиставост, али ће морати да подигне своју игру против далеко супериорнијег ривала .

Осим Бенземе, Француској недостаје неколико кључних играча, укључујући Погбу и Кантеа, који нису могли да путују у Катар због повреде. Међутим, биће уверени да ће њихове замене, дует Реал Мадрида, Аурелијен Чуамени и Едуардо Камавинга, као и Јувентусов Адријен Рабио, који је постигао гол против Аустралије, моћи да попуне празнину.

Победом ће Француска обезбедити место у шеснаестини финала. Ако уместо тога победи Данска, имаће шансе да заузме прво место у групи, пошто ће се у следећем колу групе Д сучелити са аустралијском репрезентацијом.