КО ЈЕ ОВО ОЧЕКИВАО?! Нова сензација на Мундијалу, бивши ас Партизана пресудио Немачкој! (ФОТО)

Ч. В.

23. 11. 2022. у 16:07

КАКАВ почетак Светског првенства у Катару. Сви су мислили да је изненађењима дошао крај, али тако нису мислили репрезентативци Јапана који су у првом колу групе Е победили Немачку са 2:1 и то после преокрета.

У уторак је Аргентина на исти начин изгубила од Саудијске Арабије, Данска није успела да савлада Тунис, а сада су и "панцери" разочарали.

Ништа није слутило да ће публика на стадиону "Калифа Интернешнол" у Дохи присуствовати још једном фудбалском чуду, јер су Немци одиграли добро у првих 45 минута када су и дошли до вођства. Гол је постигао Илкај Гундоган у 33. минуту из пенала, а утисак је да је тим Хансија Флика могао да води и убедљивије.

По повратку играча из свлачионица наставило се у истом ритму. "Панцери" су претили на почетку другог дела, али како је време пролазило тако је Јапан бивао све опаснији.

Можда и кључни тренутак утакмице десио се у 57. минуту када је тренер "самураја" Хајиме Моријасу на терен послао бившег играча Партизана Такуму Асана који је унео доста живости. Претио је ривалу брзином, успео да избори два корнера. У ваздуху се видело да је азијска селекција спремна за изједначење.

То се догодило у 75. минуту када је Доан натрчао на лопта коју је одбио Нојер и послао је у празну мрежу. А онда је Асано израстао у хероја.

Фудбалер Бохума је умакао Шлотербеку и закуцао лопту у рашље голмана "панцера". Након тог поготка Немци су кренули на све или ништа, али Јапан је одолео и успео да дође до великог тријумфа.

Занимљиво је да је ово Немачкој био тек трећи пут да је изгубила прву утакмицу на Светском првенству.

У другој утакмици ове групе од 17 сати играју Шпанија и Костарика.

Немачка - Јапан 1:2 (1:0)

Стадион: "Калифа Интернешнол". Гледалаца: 42.608. Судија: Иван Бартон Сиснерис (Салвадор). Стрелци: Гундоган 33. (Немачка) - Доан 75, Асано 83. (Јапан).

Немачка (4-2-3-1): Нојер - Суле, Ридигер, Шлотербек, Раум - Кимих, Гундоган (од 67. Горецка) - Милер (од 67. Хофман), Мусијала (од 79. Геце), Гнабри (од 90. Мукоко) - Хаверц (од 79. Фулкруг).

Јапан (4-2-3-1): Гонда - Сакаи (од 75. Минамино), Јошида, Итакура, Нагатомо (од 57. Митома) - Ендо, Танака (од 71. Доан) - Ито, Камада, Кубо (од 46. Томијасу) - Маеда (од 57. Асано).

Друго полувреме: Немачка - Јапан 1:2

90+8' - Крај утакмице!

90+5' - Велика прилика за Немачку. Фулкруг је спустио главом лопту до Горецке који је шутирао из прве, лопта је отишла мало поред гола.

90+1 - Друго полувреме продужено је за седам минута.

90' - Покушава Немачка да се опорави од шока, али Јапанци се организовано бране и чине све да сачувају предност.

83' - Мало ко је могао да очекује да ће Јапан успети да преокрене резултат. Видело је да је Асано унео живост у игру Јапану и сада је награђен поготком. Побегао је Шлотербеку и закуцао лопту у рашље Нојера.

75' - Успели су "самураји" да поравнају резултат, потпуно заслужено. Доан је тек ушао у игру и одмах је успео да постигне гол. Одбио је Нојер лопту право на ногу фудбалеру Фрајбурга коме није било тешко да убаци лопту у празну мрежу.

74' - Какава шанса за Јапан. Ито је пропустио невероватну прилику да донесе изједначење својој селекције, тачније у томе га је спречио феноменални Нојер који је фантастично интервенисао. У наставку акције Сакаи је из добре позиције тукао преко гола.

71' - Чудесни Гонда. Голман "самураја" је уписао четири обране у једном нападу. Зауставио је ударце Хофмана и три пута Гнабрија.

68' - Унео је Асано доста живости у игру азијске селекције. Све више је лопта на половини Немачке. Јапанци су решени да дођу до изједначења.

60' - Још један сјајан напад Немачке. Лопта је дошла до Гундогана који је шутирао са 16 метара, а "самураје" је спасила статива која је зауставила ударац играча Манчестер ситија.

58' - Одмах по уласку у игру пробао је да угрози "панцере" бивши играч Партизана. Шутирао је главом, али био је у тешкој позицији, па није озбиљније запретио Нојеру.

57' - Мења тренер Јапана. Утакмица је готова за Нагатома и Маеду. Уместо њих на терену су Митова и Такума Асано.

51' - Какав би ово гол био. Промешао је одбрану Јапана Џамал Мусијала, шутирао из сјајне позиције, али лопту је послао високо преко гола који чува Гонда.

47' - Тамо где су стали у првом делу, наставили су у наставку. Одмах на старту другог дела меча Немци су опасно запретили. Стуштио се ка голу ривала Гнабри и шутирао искоса са десне стране, но лопта је отишла преко гола.

46' - Почело је друго полувреме утакмице првог кола групе Е на Светском првенству у Катару.

Прво полувреме: Немачка - Јапан 1:0

45+6' - Могао је Маеда да поравна резултат пред сам одлазак на одмор, али није био прецизан из добре позиције.

45+4' - Још једном се затресла мрежа Јапана. Гонда је одбранио ударац Кимиха, лопта је потом стигла до Гнабрија који је упослио Хаверца коме није било тешко да убаци лопту у празну мрежу. Ипак, гол је поништен пошто се фудбалер Челсија налазио у недозвољеној позицији.

45+1' - Главни судија Сиснерос из Салвадора је одлучио да надокнада у првом полувремену буде четири минута.

41' - Наставила је Немачка да напада и након вођства. Сигурно чувају лопту и ни на један начин не дозвољавају ривалу да угрози Манулеа Нојера.

31' - Биће пенал за Немачку. Раум се нашао у казненом простору ривала, голман Јапада је срушио левог бека ривала. Лопту је белу тачку наместио Гундоган, преварио је Гонду и довео своју селекцију до предости.

29' - Раум је добро центрирао са леве стране, Гонда је одбио лопту на ногу Гундогана који је тукао из прве, но добро је био постављен Јошида који је спречио чини се чист гол "панцера".

20' - Још један добар напад "панцера". Кимих је натрчао на лопту и распалио по њој са неких 20 метара, али Гонда је био добро постављен и спречио је ривала да дође до предности.

16' - Прва опасност по гол Јапана. Кимих је извео корнер, а највиши у скоку је био Ридигер чији покушај главом је био непрецизан, лопта је отишла мало поред стативе.

14' - Покушавају изабраници Хансија Флика да кроз пас игру дођу до прилике да угрозе противника. Ипак, Јапанци за сада одлично стоје на терену, па је лопта најчешће код штопера Немачке, као и голмана Нојера.

8' - Изгубио је Гундоган лопту на средини терена, Јапанци су истрчали фантастичну контру коју је поготком окончао Маеда, но он је оправдано поништен због офсајда. Нападач Селтика био је пола корака испред одбране "панцера".

6' - Први корнер на утакмици извела је азијска селекција, али добро је у казненом простору реаговао Гнабри и избио лопту главом далеко од свог гола.

4' - Кренули су "панцери" од старта да врше притисак на половину ривала. Ипак, у уводним минута није било опасности по гол Гонде.

1' - Почела је утакмица на стадиона "Калифа Интернешнол" у Дохи.

Уочи меча:

"Панцери" и "самураји" одиграће прву званичну утакмицу. До сада су два пута одмерили снаге, али у пријатељским сусретима. Немачка је славила давне 2004. године са 2:0, док је две године касније било 2:2.

Нема дилеме да су изабраници Хансија Флика фаворити на овом сусрету, но поједини досадашњи резултати на планетарној смотри су показали да су изненађења итекако могућа.

У другом сусрету ове групе снаге ће одмерити Шпанија и Костарика. Они играју од 17 часова.

Састави:

Немачка (4-2-3-1): Нојер - Суле, Ридигер, Шлотербек, Раум - Кимих, Гундоган - Милер, Мусијала, Гнабри - Хаверц.

Јапан (4-2-3-1): Гонда - Сакаи, Јошида, Итакура, Нагатомо - Ендо, Танака - Ито, Камада, Кубо - Маеда.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

БОРБА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Доге у дербију севера дочекују француског вицешампиона

БОРБА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: ''Доге'' у ''дербију севера'' дочекују француског вицешампиона

ФУДБАЛЕРИ Лила и Ланса ће отворити 27. коло Лиге 1. Популарни ''дерби севера'' игра се на стадиону ''Пјер Мауроа'' са почетком у 21.00 и носи велики значај јер се ови тимови боре за места која воде у Лигу шампиона.

29. 03. 2024. у 07:50

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36