ЈОШ ЈЕДАН КИКС ФАВОРИТА: Данска разочарала у првој утакмици на Мундијалу (ФОТО)

22. 11. 2022. у 15:58

ДАНСКА је важила за фаворита на утакмици против Туниса, али европска селекција то није показала на терену, пошто је одиграла са Тунисом 0:0 у првој утакмици групе Д.

Нису много показали изабраници Каспера Хјулманда, може се рећи да је конкретније прилике имала репрезентација из Африке која је преко Џебалија опасно запретила у неколико наврата.

Данци су најконкретнији били у 70. минуту када је Корнелијус из невероватне позиције погодио стативу. Велико је питање да ли би се данас одлични Тунис опоравио да је тада примио гол.

Како се меч ближио крају тако су Скандинавци све више притискали, али пут до мреже гола који је чувао Дахмен нису успели да пронађу.

Ово је свакако изненађење, али највеће је данашње које је приредила Саудијска Арабија која је после великог преокрета успела да савлада великог фаворита Аргентину.

Подсетимо, у другој утакмици ове групе од 20 сати састају се актуелни шампион света Француска и Аустралија.

Данска - Тунис 0:0

Стадион: "Едукејш сити". Гледалаца: 42.925. Судија: Цезар Рамос (Мексико).

Данска (3-5-2): Шмајхел - Андерсен, Кјер (од 65. Јенсен), А. Кристенсен - Р. Кристенсен, Дилејни (од 45+1. Дамсгард) - Ериксен, Хојбјерг, Меле - Сков Олсен (од 65. Линдстром), Долберг (од 65. Корнелијус).

Тунис (3-4-2-1): Дахмен - Талби, Мерија, Брон - Драгер (од 88. Кечрида), Шкири, Лајдуни (од 88. Саси), Абди - Слимане (од 67. Слити), Мскани (од 80. Мејбри) - Џебали (од 80. Кениси).

Друго полувреме: Данска - Тунис 0:0

90+8' - Крај утакмице!

90+3' - Какав покушај Линдстрема. Из велике даљине је покушао да изненади Дахмена, који је ипак успео да интервенише и спасе своју селекцију.

90+1' - Одлучено је да се ова утакмица продужи пет минута.

79' - Ништа нису Данци показали данас, осим у пар наврата, али то чини се није довољно да се затресе мрежа одличне селекције Туниса.

70' - Невероватан промашај Корнелијуса. Одлично је скочио после ударца из угла Кристенсен, лопту је мало закачио са неколико центиметара резервиста Данаца, али лопта је погодила само стативу.

69' - Мало је потребно Ериксену. Наместио се на леву ногу, добро је то било, али је сјајно реаговао голам Туниса и избацио је лопту у корнер. Ово је била најбоља прилика за Данску на утакмици.

67' - Измена и у селекцији Туниса. Ван терена је отиша Слимане, заменио га је Слити који ће остатак дуела провести у игри.

65' - Три измене право Хјулманд. Из игре излазе Кјер, Сков Олсен и Долберг, а до краја меча на терену ће бити Јенсен, Корнелијус и Линдстром.

63' - Покушавају Данци да дођу до предности, но никако не успевају да створе праву опасност по гол ривала.

55' - Постигао је гол Сков Олсен, али он неће бити признат због офајсда у зачетку акције, те до промене резултата није дошло.

47' - Одмах опасан напад афричке селекције. Добили су корнер, али нису успели да запрете Шмајхелу. Доста добар меч игра тим Џалела Кадрија.

46' - Почело је друго полувреме на утакмици која се игра у Ал Рајану.

Прво полувреме: Данска - Тунис 0:0

45+5' - Крај првог полувремена!

45+1' - Принудна измена у Данској. Дилејни је због повреде морао да напусти терен, а уместо њега у игру је ушао Дамсгард. Иначе, први део меча продужен је четири минута.

43' - Колико среће за скандинавску селекцију. Џебали је изашао сам испред Шмајхела, покушао је да га лобује, али овај је успео да одбрани тај покушај и избије лопту у корнер.

39' - Нова опасност за Шмајхела. Лајдуни је натрчао на једну лопту и шутирао искоса са десне стране. Ипак, лопта је отишла поред гола, па чувар мреж Нице није морао ра интервенише. Одлична и помало невероватна утакмица игра се у Ал Рајану. Очекивало се више од Данаца, али више опасности је било по њихов гол.

33' - Већ пет корнера је извела Данска, но ниједном није било много опасно за Тунис. Делује да како се полувреме ближи крају скандинавска селекције све више пристиска ривала.

25' - Први жути картон на утакмици добио је Расмус Кристенсен због оштрог старта. Видећемо да ли ће то утицати на његов наступ у наставку дуела.

23' - Џебали је постигао први погодак на овој утакмици, но он је оправдано поништен због офсајда у којем се налазио нападач Оденсеа.

23' - Кренули си Данци све озбиљније да нападају. Имали су неколико опасних ситуација, али мреже и даље мирују.

19' - Успели су изабраници Каспера Хјулманда мало да се ослободе и пребаце тежиште игре на половину ривала, али још увек нису успели да озбиљније запрете Дахмену.

11' - Данци за сада не могу да дођу до игре. Афричка селекција је била близу вођства. Драгер је шутирао, лопта је закачила Кристенсена, Шмајхел је већ био савладан, али на његову срећу лопта је отишла мало поред стативе. Тунис је од свега добио само корнер.

5' - Велика борба се води од првог минута ове утакмице. Тунижани су кренули храбро ка голу ривала који је бар на папиру фавори.

1' - Почела је прва утакмица у Д групи која се игра у Ал Рајану.

Уочи меча:

Нема сумње да изабраници Каспера Хјулманда у овај сусрет улазе као велики фаворити, али то треба доказати на зеленом правоугаонику. Најбољи пример је Аргентина која је разочарала на старту Мундијала.

Сигурно да и афричка селекција има своје адуте. Доста наде се полаже у нападача Исама Џебалија који игра за Оденсе и одлично познаје дански фудбал.

Подсетимо, ово је прва утакмица групе Д. У другој ће снаге одмерити актуeлни шампион света селекција Францускe и Аустралија од 20 сати.

Састави:

Данска (3-5-2): Шмајхел - Андерсен, Кјер, А. Кристенсен - Р. Кристенсен, Дилејни, Ериксен, Хојбјерг, Меле - Сков Олсен, Долберг.

Тунис (3-4-2-1): Дахмен - Талби, Мерија, Брон - Драгер, Шкири, Лајдуни, Абди - Слимане, Мскани - Џебали.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО-СНИМЦИ

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17