ПАРТИЗАН ПОРАЗОМ ЗАВРШИО СЕЗОНУ У СУПЕРЛИГИ: Младост захваљујући Бојовићу срушила црно-беле

18. 05. 2021. у 17:32 >> 19:57

ФУДБАЛЕРИ Партизана поразом су завршили сезону у Суперлиги Србије. Боља од црно-белих била је лучанска Младост са 1:0.

Храбро је Младост ушла у овај мег и награђена је са три бода која је екипи из Лучана донео искусни Милан Бојовић.

Сјајни нападач испратио је одличну акцију свог тима и главом са друге стативе закуцао лопту у мрежу Владимира Стојковића.

Изабраници Дарка Ракочевића се нису одлучили за одбрани свог гола, већ су кад год им се указала прилика покушавали да угрозе гол гостију.

ДУЕЛ Јовић (Партизан) и Гордић (Младост)/FOTO: FK Partizan/Miroslav Todorović

Истина, имао је Партизан посед и боље прилике - најбољу пропустио Јовић када је из непосредне близине шутирао преко гола. Покушавали су играчи Александра Станојевића да избегну пораз, али у томе нису успели.

Занимљиво ово је друга узастопна победа Младости против црно-белих у Лучанима. Резултат је био идентичан и 2019. године.

Партизан је доживео други пораз овог пролећа и сезоне је окончао на другом месту на табели са 95 бодова, док је Младост седма на табели са 54 бода.

Састави тимова:

МЛАДОСТ (4-2-3-1): Миловић – П. Јовановић, Шатара, Мићевић, Лековић – Радивојевић, Баха – Селенић, Гордић, С. Јовановић – Бојовић.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Стојковић – Миљковић, С. Марковић, Вујачић, Урошевић – Шћекић, Јојић – Јовић, Натхо, Холендер – Л. Марковић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Младост - Партизан 1:0

90+5. МИНУТ - Крај утакмице! Велика победа Младости.

85. МИНУТ - Извео је Партизан два узастопна корнера, требао је да добије и трећи, али судија Остраћанин није видео да је Лековић избацио лопту преко гола.

82. МИНУТ - Могао је Миљковић да промени резултат, два пута је покушао и оба пута су играчи Младости изблокирали шутеве.

74. МИНУТ - Једна од најбољих прилика за црно-беле. Добро је главом шутирао Урошевића након корнера, но лопта је отишла преко гола Миловића.

71. МИНУТ - Лутовац је ушао са клупе и унео живост. Управо он се нашао у шанси, али је његов покушај изблокиран, па ће гости добити само корнер.

64. МИНУТ - Покушавају црно-бели да дођу до изједначења, за сада им то не успева пошто фудбалер Младости одлично стоје на терену и не дозвољавају гостима да их озбиљније угрозе.

55. МИНУТ - Из још боље позиције је пробао Натхо, али баш као и Урошевић није то урадио онако како је желео.

53. МИНУТ - Пробао је Урошевић из слободног ударца. Није то била лошта позиција, ипак није било проблема за Миловића.

46. МИНУТ - Најбоља прилика за Партизан одмах на почетку другог полувремена. Шћекић је главом спустио лопту за Јовића, овај је из непосредне близине шутирао преко гола.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Младост - Партизан 1:0

45. МИНУТ - Појачао је Партизан притисак у финишу првог дела утакмице. Домаћи су успели да се одбране и са предношћу оду на одмор.

39. МИНУТ - Коначно су гости запретили голу Младости. Холендер је шутирао практично са земље, али је лопта отишла преко гола.

34. МИНУТ - Нема много узбуђења након што су Лучанци повели. Покушао је Миљковић у једној ситуацији, но нашао се у офсајду.

24. МИНУТ - Сјајна акција домаћих крунисана је голом. Радивојевић је центрирао са леве стране, а на другој стативи сам је остао Милан Бојовић и главом закуцао лопту у мрежу гостију.

14. МИНУТ - Храбар покушај Шатаре. Шутирао је са неких 30 метара. Ипак, лопта је отишла поред гола, па голман црно-белих није морао да реагује.

12. МИНУТ - Домаћи су први пут запретили голу који чува Владимир Стојковића. Одлично је искоса са леве стране тукао Радивојевић, али лопта је отишла мало поред гола.

8. МИНУТ - Младост је успела да се ослободи почетног притиска гостију, те је сада лопта мало више на половини Партизана.

2. МИНУТ - Прва опасност виђена је одмах на старту меча. Натхо је тукао левом ногом са неких 17 метара, испречио се и одлично реаговао Миловић.

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Лучанима!

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39