ПЕТАРДА ЗВЕЗДЕ У БАЧКОЈ ПАЛАНЦИ: Бод до једног рекорда, три гола до другог (ВИДЕО)

14. 05. 2021. у 17:40 >> 20:01

ФУДБАЛЕРИ Црвне звезде дошли су на корак од обарања светског рекорда у броју освојених бодова током једне сезоне, пошто су тријумфом у Бачкој Паланци над домаћом ОФК Бачком 5:0 стигли до 105 бодова.

Прво полувреме обележио је трострук иасистент Гелор Канга који је намештао голове ПАвкову и Гаврићу, а извео је и корнер после кога је Петровић постигао гол и ако то није била асистенција у класичном смислу.

У првом делу игре на трену је био комбиновани тим, у наставку су ушли стандардни првотимци, али нису успели да надмаше голгетерски скор резервиста.

Мреже ипак нису мировале јер је Иванић постигао пети гол пред крај сусрета.

Звезда у последњем колу дочекује Металац у утакмици у којој ће по свему судећи пасти два рекорда - светски у броју бодова освојених у једној сезони који тренутно држи Селтик и српски, по броју датих голова, који је у власништву Партизана.

Звезди је за први потребна победа, а за други да њени играчи постигну три гола.

Имаће црвено-бели прилику да освоје и дуплу круну, пошто 25. маја дочекују вечитог ривала на свом стадиону, а да ли ће на том мечу бити навијача прочитајте у нашој вести ОВДЕ.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

86. МИНУТ - Ипак пети гол Звезде. Иванић је послужен као на тацни и није му било тешко да савлада Алексу Милојевића.

85. МИНУТ - Иванић пролази по левом крилу, убацује у средину где се спетљао Фалчинели, одбитак покушава да искористи Катаи али остаје 4:0.

78. МИНУТ - Нова прилика за Катаија,лопта идре преко гола.

74. МИНУТ - Покушао је два пута Фалчинели, али мрежа голмана Милојевић за сада мирује у другом полувремену.

64. МИНУТ - Трострука промена у екипи Звезде. Ушли су Фалчинели, Иванић и Гајић, а изашли Павков, Гаврић и Срнић.

59. МИНУТ - Покушао је Катаи из даљине, остаје 4:0 за рвено-беле.

55. МИНУТ - Милојевић спречава да пукне петарда, зауставио је покушај Павкова на асистенцију Катаија.

Настављена је утакмица у Бачкој Паланци. Дејан Станковић је извршио две измене, Александар Катаи и Ел Фарду Бен заменили су Алексу Вукановића и Гелор Кангу.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Завршено је прво полувреме у Бачкој Паланци, где ће се наредне сезоне с разлогом играти прволигашки фудбал. Написати да је Звезда декласирала Бачку било би прецењивање екипе из Бачке Паланке.

40. МИНУТ - Нови покушај Бачке, Лазар Михаиловић је упутио први ударац у оквир гола Звезде.

36. МИНУТ - 4:0 Гаврићев други погодак на мечу. Канга дели асистенције као Џон Стоктон.

35. МИНУТ - Један од ретких напада Бачке, Ескић је центрирао али до лопте није стигао Ратковић.

31. МИНУТ - Петровић је покушао из даљине, а Милојевић једва избацио у корнер, али после ударца из угла Петровић погађа за 3:0.

27. МИНУТ - Гаврић пропушта нову прилику, чини се да се ОФК Бачкој спрема катастрофа.

26. МИНУТ - Фудбалери Бачке могу само да захвале свом голману Милојевићу што није 3:0 пошто је одбранио немогуће Вукановићу.

24. МИНУТ 2:0 - Гаврић је казнио грешку Ескића, опет је асистент Канга!

22. МИНУТ - Прва озбиљна акција домаћина на мечу. Пише се ударац на гол Ратковића, мада је та лопта била предалеко да би угрозила Поповића.

15. МИНУТ - ГОЛ ЗА ЗВЕЗДУ - Павков погађа мрежу Бачке, на центаршут Канге. Лукаво су извели слободан ударац црвено-бели и још једном потврдили да су краљеви прекида!

12. МИНУТ - Гаврић је по левом крилу лепо упослио Павкова, али у офсајду је нападач црвено-белих.

Нема прилика после десет минута игре, али има кише која је почела да пада на стадиону Славко Малетин Вава.

Почела је утакмица, Звезда има први напад.

ОФК БАЧКА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:5

(Павков 15; Гаврић 24, 36; Петровић 31; Ivanić 86)

Стадион: Славко Малетин Вава;

Гледалаца: Без присуства публиие;
Судија: Момчило Марковић.

ОФК Бачка: Милојевић – Парађина, Стојановић, Недељковић – Алексић, Ескић, Њамцуловић, Ратковић, Михаиловић – Мијатовић, Зличић.

Црвена звезда: Поповић – Дегенек, Панков, Гобељић – Срнић, Гаврић – Петровић - Вукановић, Канга, Николић  - Павков.

Црвено-бели су већ оверили одбрану шампионске титуле, док је домаћин одавно извадио визу за повратак у други разред српског фудбала.

Звезда има мотив у виду обарања рекорда европског фудбала у броју освојених бодова, који тренутно држи шкотски Селтик.

Други рекорд који јури Звезда је број погодака у домаћим шампионатима који је у власништву Партизана, за који је црвено-белима потребно да постигну осам голова у последња два кола.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17