ШЕСТИЦА ЗВЕЗДЕ НА "МАРАКАНИ": Фуриозни црвено-бели самлели Златибор у другом полувремену (ВИДЕО)

09. 05. 2021. у 18:42 >> 20:37

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде прегазили су Златибор са 6:1 на свом терену у 36. колу Суперлиге Србије.

ШЕСТИЦА ЗВЕЗДЕ НА МАРАКАНИ: Фуриозни црвено-бели самлели Златибор у другом полувремену (ВИДЕО)

Невероватно друго полувреме одиграли су изабраници Дејана Станковића, у том делу меча су постигли свих шест погодака.

Успела је Звезда обори и низ рекорда. После овог убедљивог тријумфа дошла је до 102 бода, али је и постигла 104 гола. Црвено-бели ће имати прилику да додатно поправе све ово, јер је до краја првенства остало још два кола, а тим из Љутице Богдана гостује Бачкој и дочекује Металац.

Имала је Звезда лопту у поседу и током првог полувремена, но није била много опасна по гол Чубраковића, па су гости то искористили и повели у 26. минуту преко Вукића.

То је био једини погодак у провом делу меча и као да је то наљутило играче домаћег тима који су у наставку сусрета самлели ривала.

Увео је Станковић на старту другог дела Мирка Иванића, овај му је вратио са два везана гола и асистенцијом. Голове су постигли и бонус играчи Вељко Николић и Жељко Гаврић, а пут до мреже Златибора пронашли су такође резервисти Милан Павков и Гелор Канга.

Као што смо написали Звезда је прва на табели са 102 бода, док се Златибор налази на 18. месту са 28 бодова.

Састави тимова:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Поповић – Срнић, Милуновић, Дегенек, Родић – Саного, Петровић – Бен, Николић, Гаврић – Фалчинели.

ЗЛАТИБОР (4-2-3-1): Чубраковић – Јездимировић, Стаменковић, Ламбулић, Момчиловић – Дашић, Севић – Богићевић, Судар, Јањић – Вукић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. Звезда - Златибор 6:1

90. МИНУТ - Крај утакмице!

84. МИНУТ - Нови гол Звезде. Успео је гол да постигне и Милан Павков. Иванић је проиграо Фалћинелија. Ударац Италијана зауставио је Чубраковић, али је на одбијену лопту натрчао Павков и постигао нови гол.

82. МИНУТ - Замало и да се Павков упише у стрелце. Шутирао је из изгледне позиције преко гола.

75. МИНУТ - Гости су остали са играчем мање, пошто је директан црвени картон добио Ламбулић после старта с леђа у контри над Фалћинелијем. Кагна је извео слободан ударац и погодио пречку.

70. МИНУТ - Наставља се рапсодија црвено-белих у другом полувремену. У стрелце се уписао и Гелор Канга само што је ушао у игру. Фалћинели је ушао у казнени простор гостију, до лопте је дошао Габонац, обишао Чубраковића и постигао погодак.

67. МИНУТ - Иванић је сада био у улози асистента, а Гаврић егзекутора. Послао је лопту са десне стране, а крилни нападач је неометан успео да пошаље лопту у мрежу Златибора.

64. МИНУТ - Судар је пробао левом ногом, добро је реаговао Поповић и спречио госте да дођу до новог поготка.

58. МИНУТ - Добра прилика и за Павкова. Дегенек је послао лопту у шеснестерац ривала, није најбоље шутирао нападач црвено-белих, па није дошло до промене резултата.

56. МИНУТ - Ређају се шансе пред голом гостију. Николић је покушао главом и замало је био непрецизан. Одлично је центрирао Фалћинели.

55. МИНУТ - Наставља Звезда да погађа. Трећи гол за домаће постигао је Вељко Николић. Оставио је Павков лопту везисти, овај је мало оклевао, но онда је успео левом ногом да погоди гол ривала.

53. МИНУТ - Момчиловић је тукао из слободног ударца из велике даљине. Није било лоше, али је лопта отишла преко гола.

50. МИНУТ - Опет Иванић за вођство Звезде! Покушај Павкова је зауставио Чубраковић, везиста црвено-белих је натрчао на лопту и сместио је у небањен гол.

49. МИНУТ - Осим Иванића на терен су ушли и Милан Павков и Милан Гајић, док су терен напустили Његош Петровић, Ел Фарду Бен и Славољуб Срнић.

47. МИНУТ - Није успео малопре, али јесте сада. Мирко Иванић је донео изједначење црвено-белима. Шутирао је сјајно са 16 метара, пласирао је лопту и погодио гол гостију.

46. МИНУТ - Одмах велика шанса за домаће. Шутирао је резервиста Мирко Иванић. Ослободио се ривала, шутирао искоса са леве стране, но добро је интервенисао Чубраковић.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. Звезда - Златибор 0:1

45+1. МИНУТ - Крај првог полувремена!

41. МИНУТ - Опет Фалћинели и опет исти исход. Родић је главом спустио лопту нападачу Звезде, овај се није најбоље снашао, па је до лопта дошао Чубраковић.

38. МИНУТ - Одлично је Гаврић проиграо Фалћинелија. Италијан се нашао у доброј позицији, ипак спетљао се у кључном моменту па није дошло до промене резултата.

30. МИНУТ - Сјајан продор Гаврића, одлично се ослободио Јездмировића. Ушао је казнени простор ривала, савршено пронашао Николића, али је овај из непосредне близине пребацио гол.

26. МИНУТ - Вукић је шокирао домаће. Постигао је гол за вођство Златибора. Дашић је лепо остави повратну саиграчу, а овај прелепо спољним делом стопала погодио рашље гола који чува Зоран Поповић. Ово је Вукићу девети гол у првенству.

25. МИНУТ - Шутирао је Бем искоса са десне стране, но није био прецизан репрезентативац Коморских Острва.

18. МИНУТ - Николић је пробао из даљине, изблокиран и домаћи су добили само корнер из кога нису успели да припрете ривалу.

16. МИНУТ - Све више притиска Звезда, али још увек нема промене резултата на највећем српског стадиону.

8. МИНУТ - Први ударац у оквир гола на утакмици. Пробао је Жељко Гаврић са неких 20 метара, лако је лопту ухватио Чубраковић.

5. МИНУТ - Имају црвено-бели иницијативу на старт меча и покушавају што пре да дођу до предности.

1. МИНУТ - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић".