ЕНГЛЕСКО ФИНАЛЕ ЛИГЕ ШАМПИОНА: Челси у Лондону бољи од Реала, "плавци" заказали дуел са Манчестер ситијем (ВИДЕО)

05. 05. 2021. у 20:50 >> 22:54

ФУДБАЛЕРИ Челсија пласирали су се у финале Лиге шампиона, пошто су победили Реал Мадрид у ревшу са 2:0 на "Стамофорд Бриџу".

ЕНГЛЕСКО ФИНАЛЕ ЛИГЕ ШАМПИОНА: Челси у Лондону бољи од Реала, плавци заказали дуел са Манчестер ситијем (ВИДЕО)

Заслужено су се "плавци" домогли меча за трофеј у којем ће му ривал бити Манчестер сити. Ова два тима ће одмерити снаге у финалу 29. маја на стадиону "Ататурк" у Истанбулу.

Одлично је утакмицу припремио Томас Тухел који ће тако другу годину заредом играти финале Лиге шампиона као тренер (прошле године са ПСЖ-ом изгубио од Бајерна).

Тимо Вернер је у 28. минуту довео тим из Лондона до предности. Одлично је испратио одбитак после покушаја Хаверца и главом затресао мрежу ривала.

Имали су и гости своје прилике - две сјајне је пропустио Бензема, тачније одлично је у тим ситуацијама реаговао Менди.

У наставку сусрета једносмерна улица. Виђена је доминација Челсија, а победу је оверио Мејсон Маунт голом у 85. минуту. Треба рећи да "краљевићи" нису створили ниједну изгледну прилику у другом делу меча.

Очигледно да се тренунто најбољи фудбал игра у Енглеској. "Плавци" ће имати прилику да се боре за други "ушати" пехар, док Манчестер сити јури први трофеј.

Састави тимова:

Челси (3-4-3): Менди - Кристенсен, Силва, Ридигер - Аспиликуета, Канте, Жоржињо, Чилвел - Хаверц, Вернер, Маунт.

Реал (4-3-3): Куртоа - Наћо, Милитао, Рамос, Менди - Крос, Каземиро, Модрић - Жуниор Винисијус, Бензема, Азар.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Челси - Реал Мадрид 2:0 (први меч 1:1)

90+4. МИНУТ - Крај утакмице! Челси је у финалу!

85. МИНУТ - То би требало да је то! Челси је дуплирао предност преко Мејсона Маунта. Канте је одложио лопту до Пулишића, овај пронашао Маунта који је клизећим стартом постигао нови гол за свој тим.

81. МИНУТ - Челси недозвољава "краљевићима" да их угрозе. Реал није имао ниједну прваву прилику у досадашњем делу другог полувремена.

74. МИНУТ - Нови покушај Тијага Силве. Опет је шутирао главом и опет није био прецизан. Лопта је сада отишла поред гола.

66. МИНУТ - Неће, па неће! Вернер је повукао контру, упослио је Кантеа који није погодио из изгледне позиције.

Бивши саиграчи - Еден Азар и Цезар Аспиликуета/Фото: EPA-EFE/Neil Hall

59. МИНУТ - Невероватан промашај Хаверца. Нашао се очи у очи са Куртоом, али је Белгијанац ногом зауставио ударац младог немачког играча.

53. МИНУТ - Феноменална шанса за Мејсона Маунта. Из изгледне позиције је тукао преко гола.

51. МИНУТ - Непрецизан је био и Тијаго Силва. Сјајно је скочио дефанзивац Челсија после центаршута Чилвела из слободног ударца, али је лопта отишла преко пречке.

46. МИНУТ - Какав почетак другог полувремена. Велику прилику пропустио је Каи Хаверц. Шутирао је главом и погодио пречку.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Челси - Реал Мадрид 1:0 (први меч 1:1)

45. МИНУТ - Крај првог полувремена!

43. МИНУТ - Нови опасан напад домаћин. Маунт је прошао по левој страни, шутирао је и био је изблокира. У наставку акције покушао је Вернер, није имао проблема да ту лопту ухвати Белгијанац на голу Реала.

35. МИНУТ - Менди је зачарао мрежу када Бензема шутира. Овога пута Француз је тукао главом, али опет је чувар мреже клуба из Лондона фантастично одбранио и одбио лопту у корнер,

28. МИНУТ - Вернер је довео Челси у вођство! Није успео малопре, али јесте сада. Хаверц је ушао очи у очи са Куртоом, пребацио га је и погодио пречку. На лопту је натрчао немачки нападач и главом сместио лопту у небрањен гол.

26. МИНУТ - Најбољу прилику у досадашњем току меча имао је Карим Бензема. Шутирао је са неких 16 метара, но фантастично је интервенисао Менди.

18. МИНУТ - Повео је Челси, али је Тимо Вернер био у офсајду, па је гол који је постигао оправдано поништен.

12. МИНУТ - Два пута у једном нападу су запретили "плавци". Најпре је шутирао Ридигер, а она и Маунт после сјајног продора. У обе ситуације одлично се истакао Куртоа.

11. МИНУТ - Шутирао је из даљине Тони Крос, али није било проблема за Мендија да ухвати ту лопту.

7. МИНУТ - За сада се опрезно игра на обе стране. Нема изгледних прилика у увнодним тренуцима меча.

1. МИНУТ - Почела је утакмица на "Стамфорд Бриџу"!

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39