ЗВЕЗДА У ФИНАЛУ КУПА Радник скупо продао кожу! (ВИДЕО)

21. 04. 2021. у 16:40 >> 18:57

ФУДБАЛЕРИ Црвене зведе пласирали су се у финале Купа Србије победом од 2:1 над Радником из Сурдулице.

Мало је недостајало да првог финалисту Купа одлучују пенали, пошто је Радник у последњих пет минута два пута погађао пречку Борјановог гола.

Голове за Звезду су постигли Немања Милуновић у другом и Дијего Фалћинели у 34. минуту, док је стрелац јединог поготка за Радник био Милан Макарић у 51. минуту.

Црвено-бели ће се за трофеј у националном Купу борити с победником другог полуфинала у којем се састају Војводина и Партизан.

Звезда је повела већ у другом минут голом Милуновића главом, после корнера који је извео Гелор Канга (остаје питање да ли је гол требало да буде признат пошто је Саного покушао да закачи лопту главом иако је био у офсајд позицији), да би на 2:0 повисио Фалћинели у 34. минуту, на асистенцију Ел Фарду Бена.

Радник је смањио у 51. минуту преко Маракића који се лепо снашао у петерцу, а гостујући тим је у самом финишу меча имао две велике прилике да изједначи пошто су Зоран Даноски и Урош Миловановић погодили оквир гола.

92. МИНУТ - НОВА ПРЕЧКА! Шутирао је Миловановић, Борјан је лопту одбио од пречку, сигнализирали су фудбалери гостију да је одскочила у гол...

88. МИНУТ - Корнер за Радник изводи Баиновић, али прави фаул у нападу Миловановић.

85. МИНУТ - ПРЕЧКА за Радник! Пречка је била савезник Милана Борјана после сјајног шута Даноског од чијег уласка је почео препород игре гостију.

80. МИНУТ - Гајић пропушта прилику да реши меч.

77. МИНУТ - Иванић је изгубио лопту у нападу, Саного је испао, а Богдановски опасно припретио по десном крилу, али резултат остаје непромењен.

70. МИНУТ - Идеална прилика за изједначење Радника. Даноски је одлично упослио Стаменковића, али лоше је примио и захватио лопту фудбалер гостију.

68. МИНУТ - Смушено избацивање лопте из кзненог простора могло је да кошта госте, али није погодио Николић.

66. МИНУТ - Јокић спречава контру Црвене звезде после напада Радника који је прекинут можда и фаулом Санога над Суботићем.

62. МИНУТ - Какав карамбол испред гола Радника. Ранђеловић два пута зауставља покушаје Звезде, на крају са гол линије лопту избија Радмиловац.

57. МИНУТ - Богдановски у улози десног крила успева да упути низак центаршут, али лопта стиже иза леђа Макарићу.

51. МИНУТ - ГОЛ за Радник. Макарић постиже 22. погодак у сезони. Стврно је реч о расном голгетеру

48. МИНУТ - Катаи и Фалчинели кренули су у исто време на лопту после центаршута са левог крила, Италијан је погодио Радмановца и лопта се одбила у корнер.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - Звезда има два гола предности.

40. МУНУТ - Напад гостију који се дуго развијао, али је на крају Борјан лако ухватио један лош центаршут са десног крила.

36. МИНУТ - Слободан ударац за Радник изводи Макарић и погађа живи зид.

32. МИНУТ - ГОЛ!!! Корнер за Звезду са леве стране изводи Бен, лопту одбијају дефанзивци Радника, али она опет стиже до Бена који у друго покушају идеално упошљава Фалчинелија

30. МИНУТ - Катаи после још једне своје магије покушава, али Ранђеловић успева некако ногом да спречи гол.

25. МИНУТ - Најбољи стрелац Лиге Милан Макарић добро је загрејао дланове Милана Борјана који избацује лопту у корнер. После корнера Звезда иде у контру, али одбрана гостију уз помоћ истрчалог Ранђеловића решава ситуацију.

22. МИНУТ - Иванић искоса са леве страни ставља на муке голмана Радника Ранђеловића који полаже овај испит.

21. МИНУТ - ослободио се Радник притиска домаћих, све чешће је лопта на половини па и у 16 метара Звезде, али нема конкретних претњи по гол Борјана.

19. МИНУТ - Корнер за Радник и прва гужва у шеснаестерцу Звезде, али рашчишћавај уто дефанзивци шампиона Србије.

12. МИНУТ - Утакмица је била прекинута неколико минута због захтева делегата да се са трибина уклоне транспаренти уперени против такозване Европске Суперлиге.

4. МИНУТ - Нова шанса за црвено-беле. Фалчинели се нашао пред голом ривала али није успео да упути озбиљнији ударац.

2. МИНУТ - Корнер са десне стране изводи Канга, Милуновић постиже гол , утисак је уз помоћ Санога који је из сумњиве позиције утицао на игру и засмета оголману Ранђеловићу.

1. МИНУТ - Први напад има Црвена звезда.

ПОЧЕЛА ЈЕ УТАКМИЦА

- Покушаћемо да се покажемо у још квалитетнијем светлу него пре четири дана на Маракани, трудићемо се да будемо чвршћи, агресивнији и да будемо конкретнији када имамо лопту. Учинићемо све да направимо још већи успех од овог што смо направили до сада, јер ови момци су већ ушли у историју Радника као полуфиналисти купа. Ако успемо да уђемо у финале, мислим да би то била једна велика награда за ове момке, за овај клуб, за овај град. Ако не, задовољићемо се овим што смо направили, а Звезди ћемо честитати и окренути се првенству - рекао је у најави меча тренер Сурдуличана Славољуб Ђорђевић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАДНИК 2:1

(Милуновић 2', Фалчинели 32' - Макарић 52')

ПОЛУФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ, ЈЕДАН МЕЧ

Стадион: Рајко Митић

Без гледалаца

Судија: Милош Ђорђић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан – Гајић, Милуновић, Дегенек, Родић (Гобељић) – Саного, Канга – Бен (Срнић), Иванић (Гаврић), Катаи (Николић) – Фалчинели (Павков)

РАДНИК (4-2-3-1): Ранђеловић – Богдановски, Радмановац, Јокић, Стојановић – Орешчанин (Баиновић), Бибер – Стаменковић, Суботић, Спасић (Даноски) - Макарић

Познати су и састави обе екипе, у којима према правилима Купа не морај уда буду заступљена два бонус играча млађа од 21 године.

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17