ЗВЕЗДИ МАЛО ДВА ПЕНАЛА: Радник одиграо утакмицу сезоне, црвено-бели славили (ВИДЕО)

А. Илић

17. 04. 2021. у 18:42 >> 21:04

Фудбалери Црвене звезде дочекали су Радник из Сурдулице у 33. Суперлиге Србије.

Растерећено су Сурдуличани допутовали на стадион Рајко Митић. Уз одличне интервенције Костића на самом почетку меча успешно су се бранили.

Иван Костић је у 18. минуту напустио терен због повреде након дуела са Саногом, а на његово место дошао је рођени Сурдуличанин, двадесетдвогодишњи Стефан Ранђеловић.

Ранђеловић се шест минута касније нашао на тешком испиту. Скинуо је пенал Фелипеу Фалку.

А гости су у 35. минуту казнили промашај Звезде. Урош Миловановић успео је да обиђе Милана Борјана и пошаље лопту у мрежу.

Ипак, у 54. минуту успева Црвена звезда да изједначи. Николић је убацио лопту из корнера, а главом је Саного матирао Ранђеловића.

иу 71. минуту се поново на тешком испиту нашао млади голман. Бакајоко је оборен у шеснаестерцу. Мирко Иванић извео је једанаестерац, а Ранђеловић је поново изашао као победник.

По други пут је Вељко Николић био асистент у 86. минуту. Након теренске иницјативе успео је да пронађе Мирка Иванића који успева да савлада одличног Ранђеловића.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАДНИК 2:1
(Саного 54' Иванић 85'-Миловановић 35')

Судија: Станко Остраћанин

Црвена звезда: Борјан – Гобељић, Панков (од 46. Милуновић), Дегенек, Родић – Саного (Петровић од 70.) , Николић – Гаврић (од 46. Вукановић), Иванић, Фалко (од 46. Павков) - Фалчинели (Бакајоко od 70.).

Радник: Костић (од 18. Ранђеловић), Јокић, Радмановац, Лукић, Богдановски, Радмановић, Даноски (од 56. Спасић), Стаменковић, Бибер, Стојановић, Миловановић, Баиновић.

Ток дуела пратите уживо путем нашег сајта у наставку текста.

КРАЈ МЕЧА

90+1 МИНУТ Покушао је Радник у завршним минутима да дође до изједначења, али сувише брза лопта за Богдановског.

86. МИНУТ -  ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - Николић проиграва Иванића који успева да сломи отпор Радника за 2:1.

84. МИНУТ - Ређају се прилике Звезде. Успео је Мирко Иванић у два наврата, па Бакајоко, али нема промена.

77. МИНУТ - Иванић шутира преко гола. Није био ни близу да угрози Ранђеловића

71. МИНУТ - НОВИ ПЕНАЛ ЗА ЗВЕЗДУ - Бакајоко је оборен у шеснаестерцу. Извођач најстроже казне био је Мирко Иванић. Поново брани голман Ранђеловић.

Двадесетдвогодишњи голман Сурдуличана успео је нешто што се заиста ретко виђа, одбранио је два пенала у истом мечу.

60. МИНУТ - Центрирао је Иванић, скочио Фалћинели, који главом шаље у оквир гола, статива је била савезник гостију. Потом Павков шутира са два, три, метара, далеко изнад пречке.

58. МИНУТ - Саного додаје до Родића, бек из прве за Павкова, лоше је шутирао Павков.

54. МИНУТ -  ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА Након центаршута Николића највиши у скоку био је Секу Саного. Везиста успева главом да савлада младог Ранђеловића.

53. МИНУТ - Након убацивања Мирка Иванића опробао је ударац главом и Фалчинели, лопта иде преко гола.

51. МИНУТ -  Николић је имао први покушај за домаће у другом полувремену. Није било веће опасности по гол Радника.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45+1. МИНУТ - Одбитак долази до Фалка,Италијан покушава "маказицама" сигуран Ранђеловић.

43.МИНУТ - Даноски покушава да изненади Борјана центаршутом, али голман домаћих био је будан и хвата лопту.

41. МИНУТ - Саного је покушао да угрози голмана гостију који је био сигуран.

35. МИНУТ ГОЛ РАДНИК  - Води Радник на Маракани! Стрелац је млади Урош Миловановић! Све се догодило после катастрофалне грешке Радована Панкова који је лоше вратио лопту Борјану... Испратио је све то нападач из Сурдулице, дошао до лопте, прошао лако голмана Црвене звезеде и лако погодио празну мрежу...

24. МИНУТ - РАНЂЕЛОВИЋ БРАНИ ПЕНАЛ - Фелипе Фалко је извођач најстроже казне, а буквално првим контактом са лоптом скинуо је пенал.

17. МИНУТ - Поново је Костић завршио на земљи. Уследила је нова лекарска интервенција. Није сигурно  у овом тренутку да ће голман Сурдуличана моћи да настави меч.

12. МИНУТ - Нижу се прилике Звезде. Гаврић је шутирао, након лепе дубинске лопте, успева Костић да одбрани.

10. МИНУТ - Намештао се Жељко Гаврић, упутио је ударац, лак плен за голмана Радника Костића.

8. МИНУТ - Уследила је пауза због повреде голмана Радника, Секу Саного добио је жути картон због неопрезног старта над голманом гостију.

5. МИНУТ - Иванић шутира са удаљености. Костић одлично брани.

3. МИНУТ - Офанзивна Црвена звезда од старта. Иванић је покушао, гости склањају лопту са гол линије. потом Гаврић шутира - корнер за Звезду, а након корнера поново звезда прети, а Костић сигуран.

1. МИНУТ - Меч је почео на стадиону Рајко Митић.

Пратите Новости спорт на Фејсбуку

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17