ПОГЛЕДАЈТЕ СВЕ ГОЛОВЕ ЛШ: Куртоа сачувао Реал, Сити сигуран у Дортмунду (ВИДЕО)

14. 04. 2021. у 20:58 >> 22:54

ОДИГРАНИ су дуели на Енфилду и Сигнал Идуна Парку.

Реал је изборио пролаз у наредну фазу Лиге шампиона, иако су на стадиону Енфилд одиграли без голова 0:0, у првом мечу славили су 3:1, а то им је било довољно да изборе пролаз даље.

Реал је дошао у Енглеску са сигурним капиталом, те "лос бланкоси" нису превише срљали. Погодио је у првом полувремену Бензема стативу, а у неколико наврата истакао се Тибо Куртоа. Добра прилика у 37. минуту Одличан напад Ливерпула после дужег времена. Сјајно је Александер-Арнолд пребацио одбрану и послао центаршут на другу стативу, али је Мане каснио секунду и велика прилика је отишла у неповрат.

У наставку меча Фирмино је неколико пута мучио госте, а будан је био Куртоа са друге стране. Занимљиво је да у последњем периоду меча Ливерпул није могао да дође до лопте поред организованих играча Реала.

Борусија је елиминисана након 1:2 на Сигнал Идуна Парку, а пре тога на Етихаду немачки тим поражен истим резултатом.

Борусија је повела са 1:0. Ерлинг Халанд је прихватио лопту у казненом простору, она на крају долази до  до Белингема, који шутира у горњи леви угао гола Ситија. Едерсон је успео да је закачи, али је она ушла у мрежу и Борусија вођства.

У 26. минуту Кевин Де Брујне покушао је да поравна резултат, а само је погодио пречку.

У 51. минуту пенал за Сити. Неопрезно је Емре Џан играо руком и судија је показао на белу тачку. Четири минута касније Сигуран је био Ријад Марез са пенала и донео изједначење свом тиму. Манчестер Сити има поново резултат за пролаз.

Ливерпул - Реал Мадрид 0:0

Ливерпул: Алисон, Робертсон, Кабак, Филипс, Александер-Арнолд, Жоржињо Вајналдум, Фабињо, Милнер, Мане, Фирмино, Салах.

Реал Мадрид: Куртоа, Менди, Фернандез, Милитао, Валверде, Модрић, Касемиро, Крос, Винисијус Јуниор, Асенсио, Бензема

КРАЈ МЕЧА Ливерпул - Реал Мадрид 0:0 - Борусија Дортмунд - Манчестер сити 1:2

90+2. МИНУТ - Алкантара упошљава Салаха, а он искоса покушава да проигра Жоту, још једном Куртоа излази као победник.

81. МИНУТ - Добра прилика за Бензему, пробао је да изненади Алисона, а лопта прелази преко гола.

76. МИНУТ - ГОЛ СИТИ - Фил Фоден је после акције из корнера шутирао са око 20 метара у ближи угао. Хиц, који је само пар секунди раније сјајно одбрани прилику Де Брујнеа, сада лоше интервенише и Сити стиче велику предност.

71. МИНУТ - Опробао је ударац и Жота, а Милитао отклања опасност.

68. МИНУТ - Поново је Фирмино био у прилици, а поново је као победник из дуела изашао голман гостију.

66. МИНУТ - Винисијус се ниоткуда нашао у прилици након испуцавања са половине Реала, а испред хитроногог фудбалера гостију успео је некако да реагује Алисон.

60. МИНУТ - Изненада се отворила контра Мадриђанима, Винисијус излази сам испред голмана, али алисон истрчава и брани ударац. На одбијену лопту је натрчао Бензема, али је и њему бразилски голман ушао у ноге и спречио гол

56. МИНУТ - Поново Фирмино покушава из даљине, лопта одлази преко гола.

55. МИНУТ - ГОЛ МАНЧЕСТЕР СИТИ - Сигуран је био Ријад Марез са пенала и донео изједначење свом тиму. Манчестер Сити има поново резултат за пролаз. Претходно је Неопрезно је Емре Чан играо руком и судија је показао на белу тачку. ГОЛ ПОГЛЕДАЈТЕ ОВДЕ

49. минут - Има Реал лопту у свом поседу, али се све завршава око шеснаестерца.

46. МИНУТ - Фирмино прети одмах на почетку, одлично брани Куртоа.

45. МИНУТ - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - Ливерпул - Реал Мадрид 0:0 - Борусија Дортмунд - Манчестер Сити 1:0.

42. МИНУТ - Још једна добра прилика за домаћи тим, после продора Александер-Арнолда, лопта је дошла до Вајналдума који је пребацио читав гол са само десет метара. Велики промашај..

37. МИНУТ - Одличан напад Ливерпула после дуже времена. Сјајно је Александер-Арнолд пребацио одбрану и посла центаршут на другу стативу, али је Мане каснио секунду и велика прилика је отишла у неповрат.

30. МИНУТ - Опет је Ливерпул у офанзиви, али је одбрана Реала сјајно постављена

20. МИНУТ - СТАТИВА - Напада Реал Мадрид, ослободио се Карим Бензема, савладао је Алисона, али је статива била његов савезник.

15. МИНУТ - ГОЛ БОРУСИЈА - Халанд је повукао контру, додао до саиграча, који бива изблокиран, а Џуд Белингам натрчава на одбитак и успева да савлада голмана Манчестер ситија. ГОЛ ПОГЛЕДАЈТЕ ОВДЕ

11. МИНУТ - Милнер је упутио ударац са дистанце, а Куртоа поново одлично реагује.

9. МИНУТ - Ослободио се Реал почетног притиска и запретио први пут на мечу. Модрић је опробао ударац са 16 метара, али је изблокиран

6. МИНУТ - Чини се на почетку дуела да је домаћин кренуо офанзивније, али Реал успева организовано да се брани.

1. МИНУТ - Салах у великој прилици, одбранио је Куртоа зицер

Пратите Новости спорт на Фејсбуку

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА... Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

"ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА..." Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

Никола Јокић и Денвер нагетси обавили су уводни део посла. Чека их плеј-оф НБА лиге, а како још није постало познато ко ће браниоцу титуле бити уводни ривал у доигравању, у први план је избила једна исповест српског аса.

15. 04. 2024. у 16:56

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14