СРБИЈА БОЉА ОД БиХ: Орлови у баражу за Европско првенство

14. 04. 2021. у 20:41

ФУТСАЛ репрезентација Србије победила је Босну и Херцеговину у Зеници резултатом 3:1 и ставила тачку на квалификације за Европско првенство 2022. године, па је као другопласирани тим Групе 4 изборила пласман у бараж за шампионат Старог континента.

Фото ATA Images

За мање од 180 секунди постигнута су сва четири гола, док су српски футсалери успели да преокрену вођство Босанаца и победом се изборе за меч у доигравању против Белорусије, који је на програму у новембру.

Водећи погодак за домаћина у 12. минуту постигао је Марин, претходно је тандем Сесара - Јосип извео сјајну акцију, па је стрелцу остало само да рутински изврши реализацију.

Овај тренутак само је натерао репрезентативце Србије да крену још јаче, те је већ у наредном минуту Ракић изједначио на асистенцију Лазаревића и најавио фуриозну серију Иванчићевог тима. Феноменални Пршић је у 14. минуту два пута затресао мрежу ривала, најпре после дуплог паса са Симићем, док је нови гол за обезбеђено славље другом асистенцијом режирао Јован Лазаревић.

Уједно, Србија је прекинула фантастичан низ Босне и Херцеговине од свих пет победа у досадашњем току квалификација, па су већ пре овог меча обезбедили улазницу за Европско првенство у Холандији.

Орловима је остао још један корак до пласмана на Шампионат Европе, али пре тог новембарског меча са Белорусијом, српске футсалере очекује учешће на Светском првенству у Литванији.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45