ПСЖ И ЧЕЛСИ У ПОЛУФИНАЛУ ЛШ: Атомски фудбал у Паризу, победе Порта и Бајерна које им не значе (ВИДЕО)

13. 04. 2021. у 20:32 >> 22:53

ФУДБАЛЕРИ Бајерна победили су ПСЖ са 1:0 у реваншу четвртфинала Лиге шампиона, али то им није било довољно да се домогну полуфинана Лиге шампиона. Међу четири најбоље екипе играће француски шампион.

Атомски фудбал виђен је у Паризу. Клуб из Минхена је дошао до чуда, мало му је недсотајало да до њега дође.

Прштало је на обе стране, шансе су се ређале испред голова Кејлора Наваса и Мануела Нојера и право је чудо како је само шут Ерика Максима Чупо-Мотинга завршио  у мрежи.

Посебно је прво полувреме било садржајно - Нејмар је могао да се прослави. Три пута је погађао окрви гола (две стативе и једна пречка). Имао је шансе и Килијан Мбапе, али капитен Бајерна се није дао савладати.

Имали су изабраници Хансија Флика своје прилике поред гола, но ни они нису били прецизни. Фалио је много Баварцима Роберт Левандовски који би сигурно много тога донео прваку Немачке.

Бајерн је стезао обруч како испред гола домаћина како је време одмицало, отворило је то простор ПСЖ-у за контре, но играчи Маурисија Покетина нису успели да постигну погодак.

Практично је ова утакмица била пресликана као она у финалу Лиге шампиона прошле сезоне. Резултат је идентичан, а и тада се као и сада очекивао велики број голова.

Када је друга утакмица у питању Порто је савладао Челси са 1:0 у мечу који се играо у Севиљи због корона протокола.

Није било много изгледних шанси. "Плавци" су знали због чега су ту. Сачували су стечену предност и пласирали се у полуфинале елитног такмичења.

Једини гол који је био право ремек-дало постигао је Мехди Тареми у четвртом минуту надокнаде. Иначе Иранац је са клупе ушао у 63. минуту усместо Марка Грујића.

Састави тимова:

ПСЖ: Навас - Дагба, Данило, Кимпембе, Дијало - Геј, Паредес - Ди Марија, Нејмар, Дракслер - Мбапе.

Бајерн: Нојер - Павар, Боатенг, Ернандез, Дејвис - Кимих, Алаба - Сане, Милер, Коман - Чупо-Мотинг.

Челси: Менди - Аспиликуета, Силва, Ридигер - Џејмс, Жоржињо, Канте, Чилвел - Маунт, Хаерц, Пулишић.

Порто: Марчесин - Манафа, Мбемба, Пепе, Сануси - Серђо Оливеира, Грујић, Урибе - Корона, Марега, Отавио.

ДРУГО ПОЛУРЕМЕ: ПСЖ - Бајерн 0:1

90+4. МИНУТ - Крај утакмице!

82. МИНУТ - Одличан лажњак је продао Сане једном играчу ПСЖ-а, завршница није била онаква какбу је желео да буде немачки играч.

79. МИНУТ - Постигао је Мбапе гол, али је он поништен због минималног офсајда у којем се нашао брзоноги Француз.

68. МИНУТ - Нема много узбуђења у последњих неколико минута. Једино вредно помена је жути картон који је зарадио Томас Милер након оштрог старта над Леандром Паредесом.

61. МИНУТ - Мало затишје после атомоског фудбала у Паризу.

53. МИНУТ - Порпуштају шансе домаћи фудбалери. Сада је Ди Марија послао лопту пред гол, али је Нејмар закаснио.

48. МИНУТ - Први озбиљан покушај имао је Давид Алаба, но није био прецизан па је резултат остао непоромењен.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: ПСЖ - Бајерн 0:1

45+2. МИНУТ - Добра прилика за госте у финишу првог дела. Сане је шутирао са 16 метара, добром интервенцијом се истакао Костариканац на голу ПСЖ-а. То је уједно био последњи покушај у првом полувремену.

40. МИНУТ - Казна на другој страни. Бајерн је повео голом Чупа-Мотинга. Шутирао је Милер, одбранио је Навас, али је Камерунац натрчао на лопту и главом је сместио у мрежу.

39. МИНУТ - Неда се Нејмару. Опет оквир гола. Погодио је у размаку од шест-седам минута два пута стативу и једног мречку.

37. МИНУТ - Какав је мајстор фудбала Нејмар. Прелепо се ослободио чувара, пласирао лопту и овога пута оквир гола био савезник шампиона Немачке - сада пречка.

34. МИНУТ - Опет Нејмар, и опет сјајни Нојер. Тукао је Бразилац искоса са десне стране, одличном парадом уз помоћ стативе Немац је оставио мрежу нетакнутом.

28. МИНУТ - Најбоља прилика на утакмици. Мбапе је протутњао по левој страни, оставио је за Нејмара, али фантастично је реаговао Нојер и спасао своју екипу.

27. МИНУТ - Опасан ударац Санеа. Лопта је ипак отишла мало поред леве стативе, баш као и покушај Џошуе Кимиха.

22. МИНУТ - Први корнер на утакмици извели су гостујући фудбалер, али лако је реаговала одбрана домаћег тима.

15. МИНУТ - Након неколико фуриозних уводних пар минута дошло је до затишја. У овом тренутку се ништа не дешава у Паризу.

7. МИНУТ - Могло је бити опасно по гол Кејлора Наваса. Коман је додао лопту до Чупо-Мотинга, но овај се намештао и одбрана домаћих је реаговала и отклонила опасност.

3. МИНУТ - Велика прилика за шампиона Француске. Стуштио се у казнени простор Бајерна Мбапе, али је искоса са десне стране шутирао поред гола Мануела Нојера.

1. МИНУТ - Почела је утакмица на "Парку Принчева".

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Челси - Порто 0:1

90+4. МИНУТ - Порто је повео. Гол је постигао резериста Тареми. То је био последњи трзај гостију.

80. МИНУТ - Ређају се корнери као на траци за Порто, изводи их Серђо Оливеира. Ипак, опасности за Челси нема.

69. МИНУТ - Пробао је Тареми главом, тај покушај је зауставио Менди.

62. МИНУТ - Изабраници Томаса Тухела зналачки чувају резултат који су остварили у првом мечу.

53. МИНУТ - Два везана корнер извео је Порто, али без опасности по гол клуба из Лондона.

47. МИНУТ - Стартовало је и друго полуреме на "Рамон Санчес Писхуану".

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Челси - Порто 0:0

45. МИНУТ - Крај првог полурвремена.

39. МИНУТ - Велику прилику је пропустио у 33. минуту Корона. Са пет метара је шутирао преко гола.

27. МИНУТ - Прва озбиљнија ситуација била је пред голом португалске екипе. Пробао је Хаверц. Ипак, одлилном клизећим стартом један играч формално гостујућег тима је спречио "плавце" да поведу.

23. МИНУТ - Повредио се играч Порта Хесус Корона, но ипак није ништа озбиљно па ће наставити сусрет.

15. МИНУТ - Много мање узбуђења има на неутралном терену у Шпанији. Челси за сада зналачки чува стечену предност из Португала.

9. МИНУТ - Није било узбуђења у уводним минутима на овом мечу. Једино вредно помена је корнер за "плавце".

1. МИНУТ - Утакмица у Севиљи је кренула.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА... Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

"ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА..." Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

Никола Јокић и Денвер нагетси обавили су уводни део посла. Чека их плеј-оф НБА лиге, а како још није постало познато ко ће браниоцу титуле бити уводни ривал у доигравању, у први план је избила једна исповест српског аса.

15. 04. 2024. у 16:56