ПАРТИЗАН ПОБЕДИО "САМО" 2:0: Црно-бела опсада гола Радничког, Којић савладан два пута

11. 04. 2021. у 18:45 >> 20:58

ФУДБАЛЕРИ Партизана савладали су екипу нишког Радничког са 2:0 у утакмици 31. кола Линг лонг Супер лиге Србије.

ПАРТИЗАН ПОБЕДИО САМО 2:0: Црно-бела опсада гола Радничког, Којић савладан два пута

Стрелци за црно-беле били су Асано у 44. минуту и Холендер у 58.

Нападали су црно-бели од старта меча, имали су доста прилика, али награда стиже тек у 44. минуту. Холендер је добио добар пас са леве стране, упао је у гужву и дошло је до судара Којића и Станковића. Лопта се одбила на потпуно другу страну, где се нашао Такума Асано, који није имао тежак посао.

Након паузе између два полувремена, фудбалери Партизана су наставили силовито. Само 13 минута по наставку игре, Холендер је примио пас од Јојића на ивици шеснаестерца, прошао је једног играча Радничког и затресао мрежу за 2:0.

ПАртизн је остао други са 12 бодова заостатка за вечитим ривалом. Раднички је 12. са 38 бодова, само пет више од црвене зоне испадања из Супер лиге. под условом да опет не буде неких промена па да уместо шест екпа из лиге испада мањи број...

КРАЈ У ХУМСКОЈ

85. МИНУТ - Пробао је и Вујачић главом после корнера, али право у голмана Радничког.

80. МИНУТ - Поново Штулић пропушта добру прилику, овог пута главом после центаршута са десне стране.

75. МИНУТ - Прети после дужег времена и Раднички и то преко бившег Партизановог бека Аксентијевића

73. МИНУТ - Никола Штулић пропушта прилику из категорије стопостотних.

65. МИНУТ - Из игре излазе Холендер, Асано и Сума. До краја сусрета играће Штулић, Натхо и Филип Стевановић.

58. МИНУТ - ХОЛЕНДЕР УДВОСТРУЧУЈЕ ПРЕДНОСТ ПАРТИЗАНА. Јојић је асистирао Холандеру који се у пријему ослободио чувара и потом погодио малу мрежу. Лепо је све то изгледало.

52. МИНУТ - Леп напад Партизана. Сума је проиграо Асана, али је некако успео да интервенише Којић.

49. МИНУТ - Опасан продор Холандера. Успео је Милетић да изблокира репрезентативца Мађарске у последњем тренутку. После корнера добар покушај Игора Вујачића.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

44. МИНУТ - ГОЛ ЗА ПАРТИЗАН. Асанов 17. погодак у сезони. Холандер је направио збрку између голмана и одбрамбеног играча Радничког. Њих двојица су се сударили, дебљи крај извукао је Којић, а Асано је погодио празну мрежу.

44. МИНУТ - Овог пута Асано проналази Јовића у изгледној прилици, али нема гола.

43. МИНУТ - Млади голман Нишлија Којић спашава још једном госте после акције Јовића и Асана.

35. МИНУТ - Урошевић уместо да закуца лопту у мрежу пребацује гол, а лопта је можда ионако била на путу да уђе у гол после шута Асана.

29. МИНУТ - Неуспео покушај Асана са дистанце.

28. МИНУТ - Партизан поново врши притисак, одлично је извео корнер Јојић, у наставку акције Јовић прави дар-мар по левом крилу, али нема завршнице.

27. МИНУТ - Шанса за Партизан. Филип Холендер са пет метара после убацивања Такуме Асана шутира, а Којић спречава гол.

23. МИНУТ - Велика прилика за Раднички. Напад је кренуо са половине гостију. Касалица је побегао Вујачићу по десном крилу, и упутио употребљив центаршут, али спетљали су се на крају нападачи црвених након што је Јојић блокирао Ђуричковића.

16. МИНУТ - Сума представља опасност по одбрану Радничког, али нема расположене саиграче.

13. МИНУТ: Због оштрог старта на средини терена Бојан Остојић је уписан у бележницу.

12. МИНУТ - СТАТИВА! Игор Вујачић је погодио стативу после корнера са десне стране.

10. МИНУТ - Хендикеп за Раднички пошто је тренер Станковић принуђен да већ у десетом минуту изврши прву измену. Повређеног Трифуновића заменио је Гаврић.

9. МИНУТ  - Јојић је пронашао Холендера који је лепо примио лопту на груди, али је лоше шутирао.

7. МИНУТ - После корнера који је са десне стране извео Јојић, Остојић главом лоше шутира и пропада још једна прилика за црно-беле.

4. МИНУТ - Прва прилика за Партизан, кој је пропал јер је Јовић дао предуг фор.

1. МИНУТ - Измена у саставу Партизана у последњи час. Уместо Стојковића међу стативама је Поповић!

Тренер црно-белих Александар Станојевић очекује да екипа покаже карактер после пораза у вечитом дербију претнодне среде.

- После веома тешке утакмице какав је дерби и пражњења, више психичког, него физичког, очекујем да екипа покаже менталитет и карактер против Радничког из Ниша - рекао је Станојевић.

Раднички у меч улази са новим тренером, четвртим ове сезоне.

- То ће нам мало отежати припрему, али ништа више од тога. Ми морамо да победимо, верујем да ће реакција играча бити права, да ће пружити 200 одсто - закључио је Станојевић.

Партизан - Раднички Ниш 2:0

(Асано 44', Холандер 58')

ПАРТИЗАН: Поповић - Живковић, Остојић, Вујачић, Урошевић - Шћекић (од 71. Здјелар), Јојић, Сума (од 63. Натхо) - Асано(од 63. Стевановић), Јовић (од 71. Павловић), Холендер (од 63. Штулић)

РАДНИЧКИ: Којић, Бјеличин, Ђуричин, Аксентијевић, Касалица, Ковачевић, Ћирковић, Петровић, Трифуновић, Ђуричковић, Станковић

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36