ЈАВОР ПОВЕО ПА СТАО: Звездина петарда за "освету" Јавору (ВИДЕО)

11. 04. 2021. у 14:45 >> 16:55

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде декласирали су Јавор са 5:1 на гостовању у Ивањици.

ЈАВОР ПОВЕО ПА СТАО: Звездина петарда за освету Јавору (ВИДЕО)

Домаћи су се пре почетка утакмице хвалили да су једини наш тим који је успео да веже две утакмице без пораза од Станковићеве Звезде - то је још једино успело Милану и Хофенхајму.

Добро су почели Ивањичани и у недељу пошто су већ од четвртог минута водили са 1:0, али убрзо је Катаи најавио преокрет.

- На време смо изједначили, а могли смо да постигнемо још неки погодак - изјавио је после утакмице стратег шампиона Дејан Станковић.

Резултати и стрелци 31. кола: Чукарички - ТСЦ 0:0 Младост - Спартак 1:0 (Бојовић 55), Вождовац - Пролетер 1:1 (Хајдин 20 - Томовић 58. пенал). Данас: Јавор - Црвена звезда 1:5 (Луковић 4- Катаи 8,31, Милуновић 65, Бен 72, Фалко 82), Партизан - Раднички Ниш (19 сати). Сутра: Инђија - Бачка (16 сати), Радник - Металац, Напредак - Мачва, Рад - Нови Пазар, Војводина - Златибор (18 сати).

Табела: Црвена звезда 89 бодова, Партизан 74, Чукарички 62, Војводина 60, Радник 48, Спартак 47, ТСЦ 46, Пролетер 44, Младост 42, Раднички Ниш 38, Вождовац 38, Металац 38, Јавор 37, Нови Пазар 36, Рад 33, Напредак 32, Инђија 30, Златибор 22, Мачва 21, Бачка 16.

86 МИНУТ - Панков је остао сам на другој стативи, али је лопту левом ногом послао преко пречке.

82. МИНУТ - Филипе Фалко је стрелац за 5:1 и једну од најубедљивијих победа Звезде у сезони.

79. МИНУТ - Пробао је Марко Јевремовић. НИје била лоша акција домаћих, могао је и Звеканов да опроба шут, али је одиграо на страну до Јевремовића који је тукао преко гола.

72. МИНУТ - Ел Фарду Бен решва питање победника, 20 минута пре краја. Остао је потпуно сам у петерцу, примио лопту, наместио се и затресао мрежу.

70. МИНУТ - Борјан и Рушевић су уписани у бележницу судије Лукића после вербалног и физичког дуела.

65. МИНУТ - 3:1 Звезду, Милуновић! Још једном је Звезда показала да јој је прекид једно од најјачих оружја.

58. МИНУТ - Краћи прекид уследио је након што је Маричић напуцао лоптом судију Лукића и раскрварио му нос.

54. МИНУТ - Погрешио је Његош Петровић, после чега је Андреј Илић имао добру прилику, али је његов шут блокирао Родић.

5о. МИНУТ - Притисак Јавора, без конкретне претње.

Почело је друго полувреме на стадиону поред Моравице.

44. МИНУТ - Покуша је Бен главом, али није био прецизан.

41. МИНУТ - Статива за Јавор. После дужег времена домаћи тим је кренуо у офанзиву а Јефтић је погодио оквир гола.

37. МИНУТ - И Његош Петровић је окушао срећу из даљине, али нису му подешене нишанске справе.

31. МИНУТ - 2:1 за Звезду! Други гол Катаија. Лопта је закачила једног играча Јавора у блоку и преварила Велимировића.

26. МИНУТ - Покушава и Крстовић, али Велимировић је опет сигуран.

22. МИНУТ - Добар покушај Гајића из даљине, Велимировић избацује лопту у корнер из кога Звезда не успева да организује акцију.

19. МИНУТ - Покушај Канге са дистанце Велимировић лако купи лопту.

13. МИНУТ - Борјан истрчава скоро д ополовине терена и у последњи час спречава контру Јавора.

8. МИНУТ - КАТАИ експресно изједначује. Мајсторски је слободан ударац извео Звездин магико. Лопта је завршила у левом горњем углу гола Велимировића.

4. МИНУТ - ГОЛ за Јавор!!! Стрелац Луковић, ово је његов 14. гол у сезони. погрешио је Борјан који није добро покрио ближи угао.

Тим из Ивањице показао се као тврд орах лидеру на табели, пошто су јесенас сачували мрежу на стадиону “Рајко Митић” (0:0).

Дејан Станковић, шеф стручног штаба Црвене звезде, решио је да "промеша карте" после победе у вечитом дербију. У односу на меч са црно-белима, Панков се нашао у задњој линији уместо Дегенека, а нема ни Санога и Николића, већ су међу стартерима Канга и Крстовић.

Јавор - Црвена звезда 1:5

(Лазовић 4' - Катаи 8', 31', Милуновић 65', Бен 72', Фалко 82')

ФК Јавор: Велимировић, Јевремовић, Остојић, Павишић, Јевтић, Дукуре, Маричић (од 67' Рушевић), Шћепановић, Николић, Илић, Луковић

ФК Црвена звезда: Борјан, Гајић, Панков, Милуновић, Родић, Петровић, Канга, Иванић, Бен, Катаи и Крстовић.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39