ЛУДИЛО У ТОРИНУ: Продужеци за инфаркт! Порто избацио "Стару даму" након драме, Борусија елиминисала Севиљу (ВИДЕО)

А. Илић

09. 03. 2021. у 20:50 >> 23:43

ОДИГРАНИ су први реванш мечеви Осмине финала Лиге шампиона. Дуел у торину оправдао је очекивања јавности.

ЛУДИЛО У ТОРИНУ: Продужеци за инфаркт! Порто избацио Стару даму након драме, Борусија елиминисала Севиљу (ВИДЕО)

Јувентус је на  стадиону у Торину дочекао Порто. Славио је домаћин 3:2 (укупан резултат 4:4) Док је меч у Дормтунду, Борусија - Севиља завршен 2:2.

Одлично је Порто отворио меч. Имали су иницијативу, до гола долазе у 19. минуту када је Демирал неопрезно стартовао на Таремију. Серхио Оливеира био је сигуран извођач најстроже казне.

Нису одустајали домаћи играчи од нападачке игре ни у наставку. Ипак, полувреме је завршено са голом предности гостију.

Након само четири минута игре у наставку Јувентус долази до изједначења. Фантастично је Роналдо спустио за Федерика Кијезу, који пласира шут - неодбрањиво за голмана Порта.

Проблеми за Порто од 54. минута. Због глупости је Тареми добио други жути картон. Испуцао је лопту након што је судија зауставио игру. Порто остаје са играчем мање.

Бројчану надмоћ каснио је Јувентус у 63. минуту Квардадо је проиграо по левој страни Федерика Кијезу који постиже други гол.

Играли су се продужеци у Торину. Постигао је други гол Серђио Оливеира у 116. минуту. Минут касније Рабио из корнера тресе мрежу.

Борусија је збирно савладала Севиљу 5:4 (2:2 у Дортмунду).

Оба гола за домаћи тим постигао је Ерлинг Холанд. Донео је Милионерима вођство у 35. минуту. Потом у 54. Норвежанин постиже свој други гол. Да би Јусеф ен Несири са "беле тачке" у 68. минуту дуела. Несири је у 96. минуту поставио коначних 2:2, али ће Борусија због гола више у првом мечу у Шпанији ићи даље.

ЈУВЕНТУС - ПОРТО 3:2 (0:1)
(Серђио Оливеира 19' п, 116', Кијеза 49', 64', Рабио 117')

Стадион Јувентуса

Судија: Бјорн Куиперс

Јувентус: Шчешни, Куадрадо, Демирал, Бонући, Алекс Сандро - Ремси, Артур, Рабио, Кијеза - Мората, Роналдо

Порто: Марћесин, Манафа, Мбемба, Пепе, Заиду - Корона, Урибе, Серхио Оливеира, Отавио - Марега, Тареми

КРАЈ МЕЧА!

123. МИНУТ - Квардадо сјајан након прекида, одлично реагује голман Порта

120. МИНУТ - Три минута продужен је меч. Тотална офанзива Јувентуса, добро се брани Порто.

117. МИНУТ - ГОЛ ЈУВЕНТУС - Долази Јувентус до гола. Рабио погађа након корнера.  ПОГЛЕДАЈТЕ ГОЛ ОВДЕ

116. МИНУТ - ГОЛ ПОРТО - Серђио Оливеира са пристојне удаљености шутира, касни Шћешњи. ГОЛ ПОГЛЕДАЈТЕ ОВДЕ

113. МИНУТ - Кулушевски шаље до Морате, он шутира право у Марћесина

111. МИНУТ - Обећавајућа прилика за Порто. Марко Грујић се наместио на шут, није желео из прве, направио је корак више, на крају млак ударац.

110. МИНУТ -  Шутира и Кулушевски - на крају само гол аут.

109. МИНУТ -  Тукао је Роналдо по лопти, Пепе блокира ударац. Корнер за домаће.

105. МИНУТ КРАЈ ПРВОГ ПРОДУЖЕТКА

102. МИНУТ - Марћезин у свом шеснаестерцу грубо стартује. Оборио је Роналда  који се након старта држи за раме. Чини се да је голман Порта кренуо на лопту. Бернардески потом оштро стартује на Марка Грујића и добија жути картон због старта.

99. МИНУТ - Прилика за Порто, нашао се у гол шанси Марега, на крају добро реагује одбрана Јувентуса.

97. МИНУТ - Доста нервозе на обе стране. Игра се грубо, али нема узбуђења у овом периоду.

93. МИНУТ - Имао је Порто прилику из прекида, добро се брани Јувентус.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90+3. МИНУТ - Квадрадо погађа пречку, тако близу је тим из Торина био проласку даље.

КРАЈ МЕЧА У ДОРТМУНДУ - Борусија - Севиља 2:2

96. МИНУТ ГОЛ СЕВИЉА  - Стрелац је поново био Јусуф ен Незири. ГОЛ ПОГЛЕДАЈТЕ ОВДЕ

90. МИНУТ - Мората постиже гол, али је био офсајд. Пет минута продужен је меч

89. МИНУТ - Улази Марко Грујић уместо Матеуса Урибеа.

85. МИНУТ - Марега шутира, непрецизан. Потом Покушава Роналдо, али му са главе скира лопту Мбембе.

83. МИНУТ - Већ у наредном нападу прети Порто, али се бране црно-бели.

82. МИНУТ - Поново прети Кијеза. Јако шутира, али добро реагује голман гостију.

77. МИНУТ - Роналдо добија са денсе стране одличну лопту. Хтео је да дода Морати, иако је боље било да је опробао шут, на крају ништа.

76. МИНУТ - Добра акција Јувентуса, Мекени главом покушава да на другој страни пронађе Роналда, реагује добро Марћесин

68. МИНУТ - ГОЛ СЕВИЉА - Јусуф ел Незири погађа са беле тачке.  ГОЛ ПОГЛЕДАЈТЕ ОВДЕ

63. ГОЛ ЈУВЕНТУС - Квардадо је одлично проиграо Кијезу који постиже свој други гол. ГОЛ ПОГЛЕДАЈТЕ ОВДЕ

60. МИНУТ - Пепе је, чини се, напуцао свог саиграча лоптом у руку. Играчи Јувентуса тражили су пенал. Судија сигнализира да се меч настави.

56. МИНУТ - ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА ЈУВЕНТУС - Кијеза је имао велику шансу. Изашао је пред празан гол, крајњим напором Пепе отклања опасност.

54. МИНУТ - ПОРТО ОСТАЈЕ СА ИГРАЧЕМ МАЊЕ!  Велика глупост Мендија Таремија, оставио је саиграче на цедилу. Добио је други жути картон, а потом испуцао лопту након заустављања игре, те у наставку Порто игра са десеторицом!

49. МИНУТ - ГОЛ ЈУВЕНТУС - Федерико Кијеза поравнава резултат у Торину! Креће драма. Роналдо је спустио лопту, а Кијеза одлично пласирао у гол Португалаца. ГОЛ ПОГЛЕДАЈТЕ ОВДЕ

48. МИНУТ - ГОЛ БОРУСИЈА ДОРТМУНД - Невероватни Халанд дуплира предност Немаца! Избегао је офсајд замку, након лепе комбинације "одувао" је противничког дефанзивца у шеснаестерцу. ПОГЛЕДАЈТЕ ГОЛ ОВДЕ

46. МИНУТ - Настављени су мечеви. Занимљиво је да Порто у Торину врши притисак на половини Јувентуса, очигледно је да нису задовољни са 1:0.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА: Јувентус - Порто (0:1) - Борусија Дортмунд - Севиља (1:0)

46. МИНУТ - Пети корнер за Јувентус. Ипак, домаћи нису успели ни из једног да озбиљно припрете гостима.

40. МИНУТ - Јувентус покушава да дође до контроле, али за сада Пирлови изабраници не успевају да угрозе Португалце.

35. МИНУТ - ГОЛ БОРУСИЈА ДОРТМУНД - Ерлинг Халанд постиже свој девети гол у Лиги шампиона ове сезоне. ГОЛ ПОГЛЕДАЈТЕ ОВДЕ

26. МИНУТ - Мората је поново изашао пред Марћесина. Нападач Јувентуса поново је изгубио битку са голманом гостију.

24. МИНУТ - Превише простора добијају фудбалери Порта, Отавио је имао времена да се намести на шут са двадесетак метара, брани Шчешни. Контантан притисак Португалаца.

18. МИНУТ - ГОЛ ПОРТО - Сигуран је био Серхио Оливеира. Послао је голмана Јувентуса у једну, а лопту у другу страну. ГОЛ ПОГЛЕДАЈТЕ ОВДЕ

17. МИНУТ - ПЕНАЛ ЗА ПОРТО - Демирал је неопрезно стартовао на Таремија. Куиперс показује на "белу тачку

9. МИНУТ - Квардадо из прекида шаље у шеснаестерац, Ремзи туче главом, преко гола.

7. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ПОРТО - Тареми добија одличну лопту у шеснаестерац, шутирао је са отприлике осам метара, блокира га Бонући, поново фудбалер Порта долази до лопте из одбитка, овога пута непрецизан је.

6. МИНУТ - Муса Марега излази сам пред Шчешнија, голман домаћих успева да му засмета, лопта за голмана Јувентуса.

3. МИНУТ - ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА ЈУВЕНТУС - Квардадо одлично центрира.  Нашао је Морату на петерцу, он туче главом, али брани одлични Марћесин.

2. МИНУТ - Прети Гост, Урибе шутира са дистанце, лопта пролази крај гола.

1. МИНУТ - Утакмица је почела.

Пратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45