ЗВЕЗДИНА ЧЕТИРИ КОМАДА: Пролетер немоћан на "Рајку" (ВИДЕО)

28. 02. 2021. у 16:30 >> 18:58

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде савладали су новосадски Пролетер са 4:0 у последњој утакмици 24. кола Линглонг Суперлиге Србије.

ЗВЕЗДИНА ЧЕТИРИ КОМАДА: Пролетер немоћан на Рајку (ВИДЕО)

НАЈАВЉИВАО је пре утакмице тренер Пролетера Жигић да ће његова екипа покушати да изненади фаворизованог домаћина, али ништа од тога није се могло видети.

Од првог минута, када је Милан Павков запретио, јасно је било да ће момци у жутим дресовима имати великих проблема на стадиону "Рајко Митић".

То је потврђено када је Мирко Иванић у 10. минуту погодио пречку, потом је Ел Фарду Бен из слободног ударца затресао стативу, а нешто касније и Павков промашио оквир у ситуацији "1 на 1" са голманом.

Разлика у квалитету је била очигледна и у 22. минуту домаћин је пронашао пут до мреже Жупића – после грешке испред казненог простора, лопта је стигла до Милана Родића који је тражио Павкова у петерцу. Леандро је био испред њега и у покушају да интервенише, постигао ауто-гол.

Десет минута касније на семафору је писало 2:0, сада је лепу акцију Гејлора Канге, Милана Гајића и Бена поготком крунисао Вељко Николић и тим резултатом се отишло на одмор.

Могло је да буде много другачије да голман пролетера Кристијан Жупић није одлично реаговао у два наврата, а онда и судије поништиле регуларан гол Павкова, који је поништен због офсајда. Поготку је претходио диван напад и асистенција Бена, али је помоћни судија подигао заставицу и сигнализирао недозвољену позицију.

Други део игре почео је изменама, на терену су се нашли Александар Катаи и Славољуб Срнић, а Звезда у 55. минуту повисила на 3:0.

По левој страни је прошао Николић, вратио на петерац одакле је Леандро напуцао саиграча Пејића у покушају да отклони опасност. Лопта је пала на ногу Бену, којем није било тешко да се упише у листу стрелаца.

Тада је, очекивано, опао ритам на нашем највећем стадиону и Звезда је до краја рутински сачувала вођство, а коначан резултат је повратничким голом поставио Катаи.

Овим тријумфом Станковићева екипа дошла је до 65 бодова, шест више од другопласираног Партизана, који има и утакмицу више. Пролетер је остао седми са 37 бодова.

Резултати 24. кола: Инђија - Партизан 0:6, Војводина - Напредак 1:0.Нови Пазар - Мачва 4:0, ОФК Бачка - Чукарички 1:2, Раднички Ниш - Спартак 0:1, Радник - Јавор 2:0, Металац - ТСЦ 0:0, Златибор - Вождовац 0:0, Рад - Младост 0:1, Црвена звезда - Пролетер 4:0.

Табела: Црвена звезда 65, Партизан 59, Војводина 50, Чукарички 48, Спартак 40, ТСЦ 38, Пролетер 36, Радник 35, Раднички 34, Металац, 33, Младост 31 Вождовац 30, Јавор 28, Нови Пазар 27, Рад 23, Напредак 22, Инђија 22, Златибор 18, Мачва17, Бачка 14.

Милош Дегенек је забележио сто наступа у црвено-белом дресу FOTO: M. Vukadinović

90. минут ГОЛ! Катаи постиже гол главом. Ефентно се лопта одбила од пречке после неуспеле интервенције голмана гостију. Одмах потом одсвиран је крај.

87. минут Тешко је рећи јесу ли смушенији били фудбалери Звезде у одбрани или Пролетера у нападу, али једна потенцијално озбиљна акција гостију завршена је корнером.

80. минут Борјан први пут принуђен на озбиљну реакцију псоле корнера Пролетера. Шутирао је Јовановић.

79. минут Последња иземна у Звезди, Одада мења стрелца другог гола николића.

75. минут Корнер за Звезду . Бен на прву стативу, али павков не долази до лопте. Одмах затим нападач црвено-белих уступа место на терену Крстовићу, а уместо Бена улати Гаврић.

71. минут Дегенек рашчишћава један од опаснијих напада Пролетера.

69. минут Николић шутира, замало преко гола.

55. минут БЕН и то је 3:0! У тренуцима кад су се гости мало ослободили уследило је подсећање ко је учесник 1/16 финала Европа лиге! Леандро је опет кривац. Није постигао ауто-гол али је напуцао саиграча и лопта се одбила до Бена.

50. минут Почео је Пролетер стидљиво да напада, али без озбиљнијих претњи по гол Борјана.

46. минут Почиње друго полувреме. У игри су Катаи и Срнић уместо Иванића и Канге.

44. минут Звезда је можда оштећена два пута за мање од минут. Поништен је гол Павкова због непостојећег офсајда Бена, а мало пре тога, утисак је, једног играча гостију лопта је погодила у руку.

41. минут Родић покушава главом, али је Жупић спречио 3:0. Само минут и по касније нова шанса и опет је Жупић спречио гол.

Родић је био одличан у скоку, ударио лопту главом, али је Жупић одлично одбранио.

Пролетер потпуно немоћан против јако расположене Звезде...

32. минут ГОЛ! 2:0 за Звезду. Николић је стрелац.

27. минут Наставља се јуриш на гол Пролетера. Павков па Бен покушавају, али одбрана гостиј усе некако држи...

26. минут Иванић умало да удупла вођство шампиона, прохујала је лопта поред гола Пролетера.

ГОЛ! Мат у три потеза Звезде у 22. минуту. Иванић - Родић - Леандро. Само што је овај последњи играч Пролетера. Кад нису успели Иванић, Павков и Бен, успели су гости сами себи да дају гол.

20. минут Павков потпуно сам испред голмана Пролетера, али промашује цео гол.

15. минут Слободан ударац за црвено-беле у зони шута. Бен погађа стативу!

14. минут Прилике за Звезду ређају се као на траци. Прошао је Иванић по левом крилу, упослио Павкова на петерцу, али финиш нападача црвено-белих није био на његовом нивоу па резултат остаје непромењен.

12. минут Канга пролази у казнени простор али је оклевао па Марјановић рашчишћава. У наставку акције покушава и Павков.

10. минут Звезда поново прети. Мирко Иванић са ивице казненог простора гађа сам рогаљ оквира Пролетеровог гола.

1. минут Звезда прети у првом нападу. Павков на асистенциј у Иванића продире са леве стране а лопта пролази опасно близу стативе,

- Ми смо оставили јако добар утисак на обе претходне утакмице против Звезде. Покушаћемо да изненадимо домаћина и тиме надокнадимо пропусте из претходна два кола у лиги. Знамо да то неће бити лако, али мислим даможемо да дођемо до неког позитивног резултата - оптимиста је пред почетак утакмице тренер гостију Бранко Жигић.

Европска епопеја Црвене звезде завршена је двомечом против Милана у коме је шампион Србије скупо продао кожу, а сада је време да се црвено-бели посвете одбрани титуле.

Тренер Дејан Станковић може да рачуна на Родића и Милуновића који су реванш у Лиги Европе пропустили због суспензије.

Дејан Станковић се одлучио да на терен нашег највеће стадиона пошаље следећи састав:

Борјан - Гајић, Дегенек, Милуновић, Родић - Петровић, Николић, Канга, Бен, Иванић - Павков.

Његов колега са друге стране, Бранко Жигић, супроставиће се Звезди са ових 11:

Жупић - Митровић, Марјановић, Миросављав, Ковачевић, Леандро, Илић, Милошевић, Живојиновић, Томовић, Којић.

Главни арбитар на Маракани биће Новица Анђеловски, а помагаће му Горан Бељин и Павле Пипер.

Утакмица се игра на стадиону Рајко Митић без присуства гледалаца, а судиће Новица Анђеловски кога бије глас да лако свира пенале.

Текстуални пренос уживо можете да пратите на нашем порталу.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17