МИЛАН СЕ ИЗВУКАО ПРОТИВ ХРАБРЕ ЗВЕЗДЕ: Десетковани црвено-бели нису успели да славе у Милану

А. Илић

25. 02. 2021. у 19:45 >> 23:04

ФУДБАЛЕРИ Милана ремијем (1:1) дошли су до пласмана у осмину финала Лиге Европе након што су у првом мечу играли 2:2 у Београду

Фудбалери Црвене звезде несрећно су елиминисани од Милана након ремија 1:1 (први меч 2:2) на Сан Сиру.

Црвена звезда играла је храбро вечерас против квалитетног противника. Трагичар меча био је Марко Гобељић, дефанзивац Црвене звезде раније је завршио меч, а пре тога имао је велики прилику да буде херој.

Гобељић је у шестом минуту направио пенал, који је два минута касније у гол претворио Кеси. Одмах након тога кренула је Црвена звезда нападачки да игра.

Првобитно је Бену поништен гол због играња Панкова руком, да би неколико минута касније погодио пречку, а у 24. минуту Звезди донео поравнање.

Велику прилику имао је гостујући тим да  поведе у 68. минуту, када је Саного шутирао, лопта се одбија до Гобељића чији шут са три, четири метара одлази далеко од гола.

Ипак, срећа је неколико минута касније погледала Звезду, Ибрахимовић је спустио лопту до Ребића који тресе мрежу Звезде, али офсајд је био на страни Звезде. Претио је потом и Катаи након додавања Павкова, али погађа спољни део мреже.

Треба истаћи да је Звезда одиграла добру утакмицу, те да у двомечу није поражен наш тим против фаворизованог противника, но, фортуна је била наклоњена домаћину.

МИЛАН - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:1 (1:1)
(Кеси 8' п - Бен 24') /2:2 - први меч/

СУДИЈА: Хесус Гил Манзано (Шпанија)

СТАДИОН: (Сан Сиро)

БЕЗ ПУБЛИКЕ

МИЛАН: Донарума - Калабрија (Тео Ернандез од 66.) , Ромањоли, Томори, Далот - Крунић (Ребић од 46), Кеси, Меите - Кастиљехо (Салемакерс од 66.), Чалханоглу, Леао (Ибрахимовић од 46)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Гобељић, Панков, Дегенек - Гајић, Саного, Канга (Катаи од 69.), Срнић (Петровић од 46.) - Бен (Фалко од 69.), Иванић (Николић од 84) - Фалчинели (Павков од 71.)

93. МИНУТ - КРАЈ МЕЧА

90. МИНУТ - Звезда притиска са десеторицом, али не успева да дође до завшрнице.  Чалханоглу узима лопту Звезди. Задржавају домаћи играчи сада лопту. Ребић излази пред гол Звезде, блокира га Радован Панков у одсудном минуту. Каснио је Гајић са офсајд замком.  Три минута продужен је меч.

89. МИНУТ - Корнер за Црвену звезду, сви осим Борјана кренули су у напад. Само нови корнер.

85. МИНУТ - Изборио се Златан Ибрахимовић за простор, покушао је да убаци лопту у петерац Звезде, одлично се поставио Борјан.

82. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ!  Павков је одлично спустио лопту за Александра Катаија, имао је јако добру прилику фудбалер Звезде, шутира у спољни део мреже Милана.

78. МИНУТ - Добра прилика за Милана Павкова, имао је прилику главом дазатресе мрежу, али Томори добро реагује-

76. МИНУТ - Звезда креће у пресинг по целом терену. Иако има играча мање, нема више шта да изгуби српски тим. Катаи изводи прекид, али без конкретног решења.

74. МИНУТ - ПОНИШТЕН ГОЛ МИЛАНА: Нашао се Ибрахимовић у офсајду. Лепо је проиграо Ребића, а срећом по Звезду поништен је гол!

72. МИНУТ - Ушао је Милан Павков уместо Фалчинелија.

69. МИНУТ - Искључен је због грубог старта Марко Гобељић који добија други жути картон.

68. МИНУТ - ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА ЗВЕЗДУ Након прекица Саного шутира, донарума брани, а Гобељић промашује са четири метара небрањени гол!

64. МИНУТ  - Пресекао је Гајић лопту на својој половини, додао до Иванића, овај спушта Канги на 16 метара, а везиста звезде још једном шутира поред гола.

63. МИНУТ - Жути картон добио је Златан Ибрахимовић. Покушао је да изблокира испуцавање лопте Милана Борјана.

61. МИНУТ - Добио је дубинску лопту Мирко Иванић на средини терена, кренуо је ка голу Милана, блокирао га је Томори у последњем тренутку - корнер.

55. МИНУТ - Већ неколико пута показало се да би Црвена звезда могла да буде опасна из контри. Ову је повукао Иванић, оставио је за Гајића, а он неспретно шутира, без опасности по Донаруму.

53.МИНУТ - Комбиновали су Чаханоглу и Ибрахимовић, Швеђанин спушта за Ребића, а он тик поред гола шутира. Унели су Ребић и Ибрахимовић живост у напад Милана.

52. МИНУТ - Комбиновали су Кеси и Ибрахимовић, шутирао је Швеђанин, али је Борјан ухватио "живу лопту".

48. МИНУТ - Дало је центрирао, успео је Гобељић да изблокира - корнер за Милан.

47. МИНУТ - Поново је Канга из даљине опробао ударац, био је непрецизан.

46. МИНУТ - Улазе Ибрахимовић и Ребић у игру, а Дејан Станковић у игру убацује Његоша Петровића.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. МИНУТ - Чалканоглу и Кастиљехо су поред лопте. Шутирао је први, високо преко гола Милана Борјана.

44. МИНУТ - Прекид по десној страни за Звезду, Бен и Канга су поред лопте, центрира Канга, али сигурне руке Донаруме.  Жути картон са друге стране добио је Срнић због фаула у близини шеснаестеца.

42. МИНУТ  - ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ - Опробао је Канга ударац са велике удаљености, лопта пролази поред гола!

41. МИНУТ - Греши у додавању на средини терена, одузимају домаћи лопту испред Дегенека. Овако нешто не сме да се догађа уколико Звезда жели до победе у наставку меча.

39. МИНУТ - Леао је изашао пред Борјана - офсајд на срећу црвено-белих.

37. МИНУТ - ОДЛИЧНА ОДБРАНА БОРЈАНА! Галабрија по десној страни проналази заборављеног Дијега Далоа који шутира, спасао је чист гол Милан Борјан!

35. МИНУТ - Агресивно игра Црвена звезда, покушавају да по боковима, посебно по левом пробију Миланов гард. Ипак, сигурни су за сада дефанзивци Миланеза.

29. МИНУТ - Гужва у шеснаестерцу Звезде, лоше се снашао Гајић, запретио је Леао, а на крају Борјан хвата лопту и отклања опасност.

24. МИНУТ - БЕН ПОСТИЖЕ ГОЛ! Црвена звезда изједначила након што је Иванић одлично проиграо Бена који вечерас постиже трећи гол у Лиги Европе. ПОГЛЕДАЈТЕ ГОЛ ОВДЕ

22. МИНУТ - Оборен је Фалчинели близу шеснаестерца, Бен погађа пречку!

18. МИНУТ -  ВАР ПОНИШТАВА ГОЛ БЕНА. Нови корнер Црвене звезде, након центаршута Дегенека. Поново Канга убацује лопту. Бен доноси Црвеној звезди изједначење. Шпанац поново гледа ВАР, чини се да је Радована Панкова лопта потодила у руку.

17. МИНУТ - Нови корнер за Звезду, Бен убацује на петерац, али још једном добра одбрана домаћег тима. Црвена звезда након примљеног гола има лопту у свом поседу и делује опасније.

16. МИНУТ - Бен и Мирко Ивановић лепо комбинују, велики промашај Бена.

14. МИНУТ - Спуста Срнић за Фалчинелија, шутира Италијан, одбрана добро постављена - корнер. Одмах након тога Дало обара Дегенека, слободан ударац за Звезду. Шутира Канга, брани се добро Милан.

11. МИНУТ - Након грешке у додавању Леао излази у контру, успева Дегенек у срцу шеснаестерца да отклони опасност и пошаље лопту у корнер.

8. МИНУТ - ГОЛ ЗА МИЛАН!  Хесус Гил Манзано показује на "белу тачку" Гобељић је играо руком. Кесије рутински погађа.

6. МИНУТ - Корнер за Милан. На другу стативу излази Милан Борјан и отклања опасност. Притиска Милан у последњим минутима. Крунић на крају шутира, али ударац репрезентативца БиХ блокира Гобељић, завршава лопта у наручју Борјана.

1. МИНУТ - Утакмица је почела. Први напад за српског представника.

ИНФОРМАЦИЈЕ УОЧИ МЕЧА

Звезда се пред меч похвалила навијачем на вечерашњем мечу. Реч је о легендарном Луису Фигу.

Дијего Фалчинели добро зна како се дају голови Милану на стадиону Сан Сиро, те не изненађује што ће и вечерас бити висока очекивања од Италијана.

Занимљиво је да је једини гол за Црвенз звезду на стадиону Сан Сиро постигао Драган Стојковић Пикси, нови селектор Србије.

Црвеној звезди не пријају италијански тимови. У 22 одиграна дуела српски тим уписао је само две победе.

Овде се присетите ретко виђених фотографија из Милана са меча одиграног 1988. године када су фудбалери Звезде "кренули у шопинг", а из Милана се вратили са подгивом.

Фудбалери Црвене звезде и челник клуба Звездан Терзић имали су посету из табора Милана. Делегацију Звезде посетио је Александар Коларов, дефанзивац Интера

Легендарни фудбалски тренер Фабио Капело пред меч позива миланезе на опрез. Сматра да против црвено-белих "росонерима" неће вечерас бити нимало лако

Поједини италијански медији подцењују Звезду, сматрају да је Црвена звезда пандан италијанском друголигашу.

ПРАТИТЕ "НОВОСТИ СПОРТ НА ФЕЈСБУКУ

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39