БИЛБАО ОСВОЈИО ТРОФЕЈ, МЕСИ ПОЦРВЕНЕО: Баскијци у сјајном финалу Суперкупа Шпаније срушили Барсу (ВИДЕО)

18. 01. 2021. у 00:10

ФУДБАЛЕРИ Атлетик Билбаа освојили су трофеј Суперкупа Шпаније, пошто су у финалу победили Барселону са 3:2 после продужетака.

Сјајна утакмица одиграна је у Севиљи. Били су Каталонци фаворити пред овај дуел, посебно што су истог ривала савладали у првенству пре десетак дана идентичним резултатом.

Ипак, изабраници тренера Марселиња су се радовали после 120 минута фудбала.

До 40. минута није било великих узбуђења, да би тада Антоан Гризман голом крунисао сјајну акцију тима Роналда Кумана. Само два минута касније Билбао је стигао до изједначења, а у стрелце се уписао Оскар де Маркос.

Више доброг фудбала виђено је у наставку сусрета. Слутило је да ће ово бити Гризманово вече. Поново је Француз у 77. минуту умакао одбрани Баскијаца, искористио одличан приземни центаршут Ђордија Албе и по други пут донео Барселони предност.

Трофеј је био већ виђен у рукама Лионела Месија, али да се то не догоди побринуо се Асијер Вилалибре који је у 90. минуту матирао Тер Штегена и тако одвео меч у продужетак.

Одлично је почело по Билбао. У 93. минуту Ињаки Вилијамс је после асистенције Икера Муниаина прелепим поготком донео вођство свом тиму и приближио га трофеју, до кога је овај клуб на крају и стигао.

Једино вредно помена до краја је црвени картон који је у последњем минуту другог продужетка добио Лионел Меси. Био је то први црвени картон кога је најбољи фудбалер света добио у дресу Барселоне.

На крају Барселона није успела да освоји први од четири могућа трофеја ове сезоне. Уз дужно поштовање Билбаа ово им је можда била и најбоља прилика, с обзиром на то какво је стање у клубу шпанског гиганта.

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36