ПАРТИЗАН НАСТАВИО СЕРИЈУ ПОБЕДА: Чукарички пао у финишу, млади Штулић јунак црно-белих (ВИДЕО)

05. 12. 2020. у 15:31 >> 18:00

ФУДБАЛЕРИ Партизана наставили су серију победа, пошто су на свом терену савладали чукарички са 1:0 у 17. колу Суперлиге Србије.

Јунак тријумфа био је млади Никола Штулић који је једини гол на утакмици постигао у 86. минуту. Нападач црно-белих је меч почео на клупи за резерве, али је успео да се упише у стрелце.

Јојић је одлично проиграо Суму, овај са леве стране упослио Штулића, овоме није било тешко да из непосредне близине савлада Петровића.

Добра утакмица одиграна је у Хумској. Било је доста добрих прилика на обе стране, али се на погодак чекало све до финиша меча.

Ово је Партизану пета везана првенствена победа, а шеста рачунајући меч против Металца у Купу Србије.

Црно-бели су уједно дошли и до 12. тријумфа у Суперлиги Србије. Евидентно је да је клуб из Хумске у успону форме.

После овог кола Паритзан је други на табели са 38 бодова, док је Чукарички остао четврти на табели са 29 бодова.

Састави тимова:

Партизан: Стојковић - Миљковић, С. Марковић, Бањак, Обрадовић - Шћекић, Здјелар - Ф. Стевановић, Натхо, Јојић - Асано.

Чукарички: Петровић – Ћирковић, Шапић, Остојић, Каменовић – Ковач, Мијаиловић – Пантић, Кајевић, Бирманчевић – Ендијае.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Чукарички 1:0

90+3. МИНУТ - Крај утакмице!

86. МИНУТ - У право време Партизан долази до вођства! Прошао је Сума по левој страни, убацио је лопту у средину, а Штулић је неометан са неколико метара убацио лопту поред немоћног Ђорђа Лазовића.

77. МИНУТ - Добро је тукао Сума са неких 22 метра из слобдног ударца. Лопта је ишла право у голмана гостију, који је успео да је одбије.

73. МИНУТ - Пробали су гости ударцем из даљине. Опасности по Стојковића није било.

67. МИНУТ - Добра шанса за црно-беле. Јојић је главом вратио лопту на петерац, али је један играч Чукаричког у последњи час интервенисао испред Штулића.

59. МИНУТ - Шутирао је Иван Обрадовић са леве стране. Покушао је да изненади Петровића. Ипак, од свега лопта је завршила изнад пречке. У међувремену Станојевић је извршио још две промене. На терену су Сума и млади Штулић, а изашли су Натхо и Филип Стевановић.

Александар Миљковић покушава да центаршутем упосли саиграче/ФОТО: Н. Параушић

48. МИНУТ - После грешке Светозара Марковића велика прилика за Чукарички. Бирманчевић је шутирао искоса са леве стране, али је Стојковић добро интервенисао. Делује да је бивши играч Партизана могао да проигра саиграча који је био на другој страни.

47. МИНУТ - По једна измена на обе стране виђена је у оба табора. Код Партизана Александра Миљковића је заменио имењак Лутовац, док је у тиму "брђана" Езе ушао на терен уместо Ендијаеа.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Чукарички 0:0

45+2. МИНУТ - Крај првог полувремена!

44. МИНУТ - Опет прети Камерунац и опет неуспешно. Шутирао је Бањак после центаршута из корнера, али је лопта отишла поред гола.

37. МИНУТ - Нова добра прилика за госте. Један играч Чукаричког је шутирао искоса са леве стране, лопта је прошла кроз ноге Стојковићу и погодила је само спољни део мреже.

29. МИНУТ - Натрчао је на одбијену лопту Натхо. Шутирао је из прве са неких 20 метара, но лопта је завршила поред гола.

23. МИНУТ - Тренуци када домаћи притискају. Већ су извели шест корнера, а Бањак је пропустио велику прилику. Шутирао је из непосредне близине, ипак Ђорђе Петровић је одлично реаговао.

21. МИНУТ - Мало је фалило да Партизан поведе. После корнера Јојића лопта је стигла до Марковића, али ударац штопера црно-белих је изблокиран, па је домаћин добио само још један корнер.

19. МИНУТ - Још увек нема много узбуђења. Одмеравају снаге и једни и други.

13. МИНУТ - Након добре уводне прилике за госте нема превише опсности по оба гола. Углавном се води битка на средини терена.

1. МИНУТ - На самом старту меча велика прилика за госте. Ударац бившег играча Партизана Данила Пантића је изблокиран из излгедне позиције. Иначе, почетак меча је мало каснио због пролема са мрежом на једном од голова.