ЛИГА ШАМПИОНА: Челси и Севиља славили у надокнади времена и обезбедили осмину финала (ВИДЕО)

Ч. В.

24. 11. 2020. у 21:07

ФУДБАЛЕРИ Челсија победили су Рен у гостима са 2:1 у 4. колу Лиге шампиона, а херој "плаваца" је био резервиста Оливије Жиру.

Енглески клуб је потврдио да се налази у одличној форми. Ово му је била пета везана победа, која му је омогућила да се пласира у осмину финала елитног такмичења два кола пре краја групне фазе.

Треба рећи да је овај меч обележио и невероватан промашај Тима Вернера на старту утакмице. Немац је из непосредне близине послао лопту изнад пречке.

Почело је добро по изабранике Френка Лампарда. Играо се 22. минут када је Калум Хадсон-Одои после асистенције Мејсона Маунта довео Челси до предности.

Свесни су били домаћи играчи да ће морати да нападну уколико желе да дођу до изједначења. То су и успели да ураде у 85. минуту када је Шеру Жираси матирао Едуарда Мендија, управо бившег голмана Рена.

"Плавци" нису желели да се задовоље оваквим исходом, па су у првом минуту надокнаде дошли до важне победе. Стрелац је био Оливије Жиру.

У другом мечу ове групе између Краснодара и Севиље виђен је такође луд финиш. Славили су Андалужани са 2:1.

Већ у 4. минуту Иван Ракитић је био тај који је тиму Ђулена Лопетегија донео предност. Покушавала је Севиља да је дуплира, али није успела. Уместо тога састав из Русије је поравнао резултат.

То се десило у 56. минуту када је Масијел Вандерсон савладао Вацлика. Када је деловало да победника неће појавио се Мунир Ел Хадади који је у петом минуту надокнаде донео победу свом тиму, а уједно и пролаз у осмину финала.

Севиља и Челси имају по 10 бодова, с тим да се ова два ривала састају у наредном мечу у Лондону, док по један бод имају Краснодар и Рен који ће се борити за треће место које води у Лигу Европе.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

РУС, ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН, ШОКИРАО СВЕТ: Овим потезом слудео оне који деле санкције Русима

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а предстојеће Олимпијске игре - Париз 2024, посебно су занимљиве ових дана, због "руске ситуације".

24. 04. 2024. у 13:44