РАПСОДИЈА ЦРВЕНЕ ЗЕЗДЕ: Црвено-бели европском "петардом" почастили Либерец

А. Илић

29. 10. 2020. у 18:15 >> 20:46

МАЛО ко је у редовима Црвене звезде очекивао овакав резултат у европском мечу Црвене звезде. Српски шампион савладал је Слован Либерец са 5:1.

РАПСОДИЈА ЦРВЕНЕ ЗЕЗДЕ: Црвено-бели европском петардом почастили Либерец

Црвена звезда је од првог минута показала да је расположена за игру. Повели су домаћи већ у 6. минуту голом Ел Фарду Бена.

Већ у 22. минуту имала је Звезда 2:0, поново је стрелац био Бен. Да ипак не буде све савршено побринуо се Матушек.

Он је у 41. минуту искористио грешку Секу Санога, шутирао је и донео радост и наду гостима.

Није она дуго трајала, Гајић је већ у 50. минуту поново затресао мрежу за 3:1.

Праву лепоту од гола видели смо у 67. минуту. Промешао је Катаи одбрану, изашао пред голмана и у стилу Дејана Савићевића послао лопту у мрежу.

Коначан резултат поставио је Дијего Фалчинели у 70. минуту дуела након добро изведеног корнера Ел Фарду Бена.

90. МИНУТ - КРАЈ МЕЧА  5:1 (2:1)

87. МИНУТ - Жељко Гаврић је имао одличну прилику искористио је лопту Катаија, изашао пред Нгујена, добра реакција голмана гостију.

79. МИНУТ - Очекивано је звезда оборила ритам.

69. МИНУТ - Звезда се сада поиграва са противником, након центаршута уписао је првенац у Европи и Дијего Фалчинели.

66. МИНУТ - Мајсторија Александра Катаија. Соло продором нашао се сам испред голмана гостију за 4:1.

62. МИНУТ - Фантастичан шут Маре, још боље реагује Борјан који парадом успева да одбрани гол Звезде

59. МИНУТ - Превише простора у шеснаестерцу  домаћина, али није било претње по Борјанов гол.

57. МИНУТ - Нова велика прилика за Црвену звезду, Катаи се размишљао, да шутира или упосли саиграча... Урадио је нешто између. Нема опасности по гол гостију.

48. МИНУТ - Одличну игру вечерас Ел Фарду Бен крунисао је асистенцијом. Чинило се да је закомпликовао, ипак, проналази Гајића за 3:1

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ 2:1

44. МИНУТ - Родић је одлично пронашао Бена, који школску лопту шаље до Мирка Иванића, са десетак метара је црногорски репрезентативац шутирао преко гола.

41. МИНУТ - Грешка Санога, није испратио Матушека који је побегао одбрани и без много проблема је савладао Борјана.

38. МИНУТ - Штета што торпедо Катаија са преко 30 метара није завршио у голу. Снажна лопта завршила је далеко од наручја Нгујена, али на стативи гола гостију.

34. МИНУТ - Опао је мало ритам игре, лопта и даље чешће у поседу домаћина...

29. МИНУТ - Лепо су комбиновали гости, Јусуф Хелал остао је заборављен. "Тукао" је главом, али на срећу домаћих играча преко гола.

24. МИНУТ - Иванић је оставио за Катаија, везиста Звезде шутира преко  гола, не стаје Црвена звезда са офанзивом.

22. МИНУТ- НОВА МАЈСТОРИЈА ИВАНИЋА И БЕНА! Одлично су се кретали играчи Звезде, Родић је нашао Иванића, који убацује на петерац за Бена.

16. МИНУТ - Нова прилика за Звезду, шутирао је Иванић, брани Нгујен.

8. МИНУТ - Гајић је одложио за Николића, а голман Либереца брани ударац Николића, а затим и Фалћинелија.

6. МИНУТ - БЕН ПОСТИЖЕ ГОЛ! Убацио је лопту Катаи, одбитак долази до Бена који доноси предност Звезди из прве праве прилике!

1. МИНУТ - УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01