ПАРТИЗАН ИЗГУБИО У НИШУ: Мајсторија Пантелића пресудила црно-белима (ВИДЕО)

26. 10. 2020. у 16:26 >> 18:58

ФУДБАЛЕРИ Радничког победили су Партизан на свом терену са 1:0 у 12. колу Суперлиге Србије, а херој тријумфа је био Душан Пантелић.

Еврогол је постигао играч домаћег тима, распалио је по лопти након одбитка, Владимир Стојковић није могао ништа да уради у тој ситуацији иако се бацио.

Имали су гости више лопту у ногама, створили више шанси, али оно што се пише су бодови, а они су остали у Нишу. Најбоље прилике за црно-беле су пропустили Филип Стевановић и Иван Обрадовић. Шансу је имао и Жан-Кристоф Бајбек, али и Филип Холендер. Ипак, ниједном изабраници Александра Станојевића нису успели да пронађу пут до мреже Боривоја Ристића.

Ово је трећи пораз Партизана ове сезоне, и испустио је прилику да смањи заостатак за Звездом, која је јуче ремизирала на "Маркакани" са Јавором (0:0). Сада је заостатак на табели повећан, пошто црвено-бели највећем ривалу беже девет бодова.

Сигурно да црно-бели морају што пре да уђу у серију добрих резултата.

Партизан сада има 23 бода и налази се на трећем месту на табели. Друга је Војводина са 26, а прва Црвена звезда која има 32 бода. Раднички је шести на табели, а освојио је 21 бод.

Састави тимова:

Раднички: Ристић - Аксентијевић, Стевановић, Марковић, Ћирковић - Ковачевић, Пантелић - Ђуричковић, Живковић, Гаврић - Ђурановић.

Партизан: Стојковић - Миљковић, С. Марковић, Бањак, Обрадовић - Здјелар, Натхо, Ф. Стевановић, Асано - Лутовац, Бајбек.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Раднички - Партизан 1:0

90+5. МИНУТ - Крај утакмице!

90+2. МИНУТ - Покушавају гости на све начине да дођу до изједначења, али Раднички је затворио прилазе голу.

78. МИНУТ - Раднички је дошао до предности! Одлично је Аксентијевић прошао по десној страни, након центаршута лопта се одбила ван казненог простора, на њу је натрчао Душан Пантелић и са неких 20 метара одлично шутирао. Бацио се Стојковић, али је парадом само улепшао погодак.

75. МИНУТ - Опет се Обрадовић нашао у доброј прилици. Асано је добро пробио по левој страни. Оставио је повратну лопту левом беку црно-белих, но овај покушај је био слабији него прошли и лопта је отишла поред гола.

68. МИНУТ - Постигао је Партизан гол. Учино је то Холендер, али је он оправдано поништен због прекршаја Лутовца.

Александар Лутовац је најбољи играч Партизана на овој утакмици/ФОТО: ФК Раднички

60. МИНУТ - Покушао је и Холендер. Замало је репрезентативац Мађарске био непрецизан. Шутирао је искоса са леве стране. Лопта је на путу ка голу закачила играча Радничког и завршила је ван терена.

56. МИНУТ - Прва добра прилика за госте у другом полувремену. Тукао је Иван Обрадовић слабијом десном ногом, но сјајно је реаговао Ристић и одбио лопту у корнер.

48. МИНУТ - Миљковић је послао лопту у казнени простор риавала, пробао је Бајбек из изгледне позиције, али је то урадио веома лоше.

46. МИНУТ - Станојевић је извршио једну измену на старту другог дела. Ван терена је отишао Филип Стевановић, а прилику је добио новајлија Филип Холендер.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Раднички - Партизан 0:0

45+2. МИНУТ - Завршено је прво полувреме у Нишу. Мреже мирују.

44. МИНУТ - Ударац је опробао Никола Аксентијевић. Бивши играч Партизана је шутирао искоса са десне стране, али је био непрецизан.

36. МИНУТ - Период игре у којем нема много узбуђења, углавном се води борба на средини терена.

28. МИНУТ - Опет су гости запретили. Мало је фалило да Бањак дође до лопте, а онда је покушао Стевановић и послао лопту високо преко гола.

26. МИНУТ - Запретио је и домаћин. Добар напад су искреирали играчи Радничког, да би потом ударац Гаврића изблокирао Бањак.

До сада није имао посла - Владимир Стојковић/ФОТО: А. Илић

22. МИНУТ - Најбољу прилику на утакмици није искористио Филип Стевановић. Млади фудбалер црно-белих је шутирао са неких 13 метара, али је Боривоје Ристић добро реаговао и сачувао своју мрежу.

15. МИНУТ - Након претходне прилике Партизана, нема много узбуђења.

10. МИНУТ - Прва добра шанса на утакмици. Одлично је по левој страни пробио Обрадовић, убацио је на другу стативу, а тамо је у последњем тренутку испред Бањака реаговао један играч Радничког.

7. МИНУТ - Гости су извели први корнер, а опасност испре свог гола је отклони дометраш Жарко Марковић.

2. МИНУТ - Почела је утакмица у Нишу.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01