ПАРТИЗАН СЕ КОЦКАО И СЛАВИО: Лоше полувреме црно-белих, па буђење, а онда драма

28. 09. 2020. у 17:30 >> 19:51

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су данас на свом терену екипу Бачке са 2:1, у последњој утакмици деветог кола Супер лиге Србије.

Партизан је повео у 50. минуту голом Умара Садика, а после центаршута Сејдубе Суме, а на 2:0 је аутоголом повисио Димитрије Томовић у 61. минуту.

Коначан резултат поставио је Крста Ђорђевић сјајним голом у 78. минуту.

Тим из Хумске уписао је седму победу од почетка домаћег шампионата, а трећу узастопну, и други је на табели са 21 бодом.

На другој страни, Бачка је после петог пораза на 16. позицији са шест освојених бодова.

Црно-бели ће у наредном колу гостовати Металцу, док ће Бачка дочекати Јавор.

САСТАВИ

Стадион Партизан. Судија: Ненад Минаковић

ПАРТИЗАН: Поповић – Миљковић, Витас, Бањак, Урошевић – Здјелар, Натхо – Марковић, Сума, Д. Стојковић – Садик. Тренер: Александар Станојевић.

ОФК БАЧКА: Милојевић – Веселиновић, Клисура, Здравковић, Јовановић – Ескић, Шкорић – Пантић, С. Стојановић, Њамцуловић – Ратковић. Тренер: Дејан Рађеновић.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

1. МИНУТ Бачка почиње агресивно од самог старта. Витас поклања слободан ударац гостима, али ништа се није озбиљније десило после прекида гостију. Стојановић је центрирао, али одбрана Партизана отклања опасност.

5. МИНУТ Први ударац домаћих, Лазар Марковић је пробао са 17 метара, али голман Милојевић одлично брани.

7. МИНУТ Спорна ситуација у Хумској, црно-бели су чини се оштећени за пенал. Садик је примио лопту у шеснаестерцу, двојицу играча Бачке је држао на леђима, а један од њих је одиграо руком. Чини се чист пенал за Партизан.

10. МИНУТ Још једна опасна ситуација пред голом Бачке. Денис Стојковић је промашио из изгледне ситуације, али су судије сигнализирале опасну игру. И да је био гол не би био признат.

18. МИНУТ Ређају се шансе Партизана. Сума, па Марковић, опет Сума, али одбрана Бачке и даље одолева у Хумској.

28. МИНУТ Партизан углавном држи лопту у поседу, али сада су гости успели да се ослободе притиска и упутили сјајан шут са двадесетак метара, што је натерало Поповића да се помучи, али је успео да одбрани гол црно-белих.

35. МИНУТ Бачка се не шали. Имали су гости поново контранапад, који је ишао по левом боку. Лука Ратковић је изашао сам пред Александра Поповића, покушао да га пребаци али није успео и Бањак је потом отклонио опасност. Црно-бели делују баш лоше.

44. МИНУТ После дуго времена коначно се нешто десило у Хумској. Слободан ударац на 20 метара, идеална позиција за Натха. Међутим, Израелац шутира високо преко гола.

45. МИНУТ Велико ништа у Хумској. Партизан је одиграо једно од лошијих полувремена у сезони.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

50. МИНУТ ГОООООЛ Коначно је Партизан постигао гол. Сума је одлично центрирао са леве стране и погодио Садика, који је рутински у маниру великог центарфора матирао голмана Бачке.

56. МИНУТ Одбрана Партизана греши, умало изједначење. Славиша Стојановић је умало казнио грешку Витаса који је промашио лопту. Шутирао је Стојановић снажно из окрета, али лопта одлази високо преко пречке.

57. МИНУТ Садик је сада прокоцкао нешто што је теже промашити. Сума је опет одлично асистирао Нигеријцу, који је сам изашао испред голмана Бачке, али после дуго оклевања није гурно лопту у мрежу.

61. МИНУТ ГООООЛ Партизан дуплирао предност. Овога пута су играчи Бачке сами себи послали лопту у мрежу, тачније Томовић после центаршута Марковића. Помогао је руку на срце и Сума дефанзивцу гостију да реши меч у Хумској. Партизан може сада безбрижније да игра у наставку.

64 МИНУТ Велика шанса за Бачку. Урош Витас је у последњем моменту успео да изблокира Стојановића који је снажно шутирао из казненог простора. Гол Партизан остаје сачуван.

70. МИНУТ Апсолутна доминација Партизана, који се потпуно опустио и стрпљиво тражи прилику да постигне још један погодак.

77. МИНУТ ГООООЛ! Прелеп гол Крсте Ђорђевића. Успео је да заломи дефанзивца Партизана и да пошаље пројектил иза леђа Поповића за 2:1.

80. МИНУТ Две одличне шансе је пропустио Умар Садик у периоду краћем од једног минута. Али, Нигеријац муку мучи са реализацијом. Прво је гађао преко гола, а већ у следећем нападу је одбранио Милојевић.

87. МИНУТ Опет прети Бачка. Гости су кренули да нападају све чешће, сада је њихов напад кренуо по десном боку и одбрана црно-белих морала је да се добро потруди да отклони опасност. Шанса из прекида за госте, али фаул у нападу.

90. МИНУТ Три минута надокнаде. Бачка чини све да дође до ремија. Гужва у шеснаестерцу домаћих, али преживео је Партизан.

КРАЈ Тешка победа црно-белих.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01