ВОЈВОДИНА СЕ НИЈЕ ОБРУКАЛА: Стандард искористио европско неискуство Новосађана

А. Илић

24. 09. 2020. у 19:33 >> 21:13

Фудбалери Војводине поражени су са 2:1 на гостовању Стандарду у Лијежу.

Надали су се сви навијачи Војводине да ће "стара дама" из Новог Сада успети да се непоражена врати из Лијежа.

У томе нису успели изабраници Ненада Лалатовића. Иако је Војводина одиграла одлично прво полувреме славили су Белгијанци са 2:1.

До вођства су дошли голом Фелипеа Авенатија у 46. минуту меча. Војводина је након примљеног гола заиграла боље.

Петар Бојић је донео изједначење у 75. минуту. Центаршут са десне стране нашао га је у  срцу шеснаестерца. Послао је лопту у мрежу главом.

Играли су добро у завршници играчи Војводине, показали да желе победу, али нису успели у регуларном току да изненаде Стандард.

У продужетку пресликана слика из другог полувремена полувремена. Селим Амалах је добио превише простора и вратио је предност домаћину. Испоставило се да је то био и коначни резултат, 2:1.

СТАНДАРД: Бодар – Фај, Ванхојзден, Лаифис, Гавори – Карсела, Цимирот (Шамир), Бокади, Раскин, Амалах (Чоп 107) – Авенати (Булека од 71)

ВОЈВОДИНА: Вуклиш – Андрић, Бралић, Саничанин, Ђорђевић – Дринчич, Стојковић - Човић, Бојић, Вукадиновић (Гемовић 87) - Мркаић (Ђуричин од 59).

1. МИНУТ - Утакмица је почела

5. МИНУТ - Два пута је био на испиту Вуклиш, одлично је реагова. Након грешке Аранђела Стојковића, неко је са дистанце шутирао, а гол гостију сачувао је сигурни Вуклиш. Потом је у следећем нападу поново домаћин припретио, а голман Војводине био је сигуран.

8. МИНУТ- Андрић је уабцио у петерац, тамо је био Мркајић, успео је да шутира, корнер за Војводину. Покушао је Дринчић из угла, погодио Мркајића, лопта за домаћина. Нису Новосађани искористили тренутак да угрозе гол Бодара.

11. МИНУТ - Војводина за сада има контролу посета, игра се већином на половини Стандарда, али без већих узбуђења пред голом домаћина.

15. МИНУТ - Велика прилика за Војводину, убацио је Дринчић након прекида лопту у петерац домаћина. Бралића је лопта погодила у тело, није успео да је усмери у гол домаћина.

19. МИНУТ - Фај је умало казнио одбрану Војводине, послао је оштру лопту искоса, али на срећу гостију, завршава у гол ауту.

34. МИНУТ - Лаитис је покушао из даљине, али је шутирао високо преко гола гостију.

38. МИНУТ - Недостаје креативност  у завршници и једнима и другима. Све што смо до сада видели своди се на покушаје из даљине.

39. МИНУТ -  Ванхојзден је разбио монотонију на терену, успео је да се ушета у шеснаестерац, шутирао је преко гола.

40. МИНУТ - Војводина вуче контру, Бојић улази у шеснаестерац, шутира, али такође није био прецизан. ФЕХЕНВАР је ривал победника овог меча у плеј-офу. Мађарски тим је савладао Ремс 4:1 након пенала.

45 - МИНУТ - КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

46. МИНУТ - ВОДИ СТАНДАРД! Карсела је убацио лопту, на другој стативи утрчавао је Галори оборио га је Андрић. Пенал за Стандард! Сигуран извођач најстроже казне био је Авенати.

53. МИНУТ - Жути картон добио је Лалатовић, нервозна игра на обе стране. Играчи домаћих често након било каквих дуела са играчима Војводине завршавају на земљи.

59. МИНУТ - Војводина не успева да дође до своје игре, покушао је Вукадиновић са ивице шеснаестераца, лопта одлази преко гола.

61.МИНУТ - Одлична прилика за Амалу, голман Војводине одлично реагује и шаље лопту у корнер.

64. МИНУТ - Домаћин је ипак одлучио да игра, те је Амала још једном припретио, а одлично још једном реагује Игор Вуклиш.

66. МИНУТ - Лоше додавање Саничанина довело је до контре домаћина, успели су домаћи играчи да се одбране у последњем тренутку.

74. МИНУТ - Велика прилика за Војводину, наместио се Вукадиновић на ударац са ивице шеснаестерца, лопта је завршила тик изнад пречке. Војводина је кренула у тоталну офанзиву!

75. ВОЈВОДИНА ИЗЈЕДНАЧУЈЕ! Погрешио је Карсела, Дринчић је послао сјајну лопту до Петра Бојића који је главом послао лопту у мрежу немоћног Бодара.

77- МИНУТ - Покушао је одмах Никола Раскан да ухвати на спавању одбрану, али је голман гостију добро реаговао.

79. МИНУТ - Шутирају са различитих позиција, али ниједна лопта није била близу да угрози госте. Војводина вреба прилику из контре.

83. МИНУТ - Џексон Мулека се нашао у прилици, са неколико метара удаљености покушао је искоса да пошаље лопту у мрежу Војводине, срећом по српског представника није био прецизан.

85. МИНУТ - Сјајна одбрана Арно Бодара, имала је Војводина прилику да преокрене, након центаршута по десној страни покушао је Човић главом, одлично је реаговао голман домаћина

87. МИНУТ - Могао је Бојић да реши све недоумице, утрчао је у шеснаестерац домаћина. Покушао је поново главом, али није лепо захватио лопту.

90. МИНУТ - Извела је Војводина ударац из угла, нису успели Новосађани да ишта ураде, те је меч ушао у продужетке.

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК

91. минут, одлична прилика за Стандард, Аскан је нанизао неколико играча Војводине, а Амалах послао лопту у мрежу Војводине. Војводина је на почетку другог полуврмена, али и на почетку првог продужетка примила гол у нешто више од шездесет секунди.

97. МИНУТ - Успели су у потпуности да умртве игру Белгијанци. Војводина не делује као екипа из завршнице регуларног тока. Лалатовић са линије покушава све како би разбудио играче.

105. МИНУТ - До краја првог продужетка није било већих узбуђења,  Белгијанци вешто чувају стечену предност.

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК

108. МИНУТ - Претили су још једном домаћи фудбалери. Шут из даљине одлично је укротио голман Војводине.

112. МИНУТ - Чини се да је понестало снаге и једном и другом тиму, доста прекида на обе стране, недостаје узбуђења на обе стране.

115. МИНУТ - Фаул у зони шута, Чоп је шутирао, Вуклиш је ухватио живу лопту.

116. Слободан ударац за Војводину, Амалах је оборио Ђорђевића, Дринчић послао лопту у шеснаестерац, гол аут за домаћина.

118. МИНУТ - Извео је Дринчић корнер, фантастично убацио лопту у петерац, неко од играча Војводине тукао је главом, директно у голмана Стандарда. Уследила је контра, одлично је реаговао голман Војводине у ситуацији један на један са Амалахом.

120. МИНУТ - КРАЈ МЕЧА

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01