ПАРТИЗАН ПАО ПОСЛЕ ПРОДУЖЕТАКА: Сумин гол није био довољан, Резаи пресудио црно-белима

24. 09. 2020. у 18:39 >> 21:27

ФУДБАЛЕРИ Партизана изгубили су од Шарлроа са 2:1 после продужетака и тако остали без шансе да се пласирају у Лигу Европе.

Могли су црно-бели боље да прођу на овом мечу. Било је прилике да питање побдника реше после 90 минута, али су пали после додатних 30 минута игре.

Утакмицу је решио најбољи играч домаћих Кавех Резаи који је погодио сјајно из слободног ударца у 108. минуту.

Белгијски клуб је први пут на утакмици повео у 10. минуту када је Десоле савладао Стојковића после одбијене лопте.

До краја првог дела се играло опрезно. Није било много прилика. Деловало је као да су црно-бели превише респектовали ривала.

Такума Асано у дуелу са играчима Шарлроа/ФОТО: ФК Партизан

У наставку утакмице је Станојевић на тенер послао Суму и то се ипоставило као пун погодак. Управо је фудбалер из Гвинеје донео изједначење црно-белима. Пробио је Асано по десној страни, оставио повратну лопту везисти, а овај је лако савладао Пенетоа.

Имао је Партизан до краја меча још неколико покушаја да све реши после 90 минута, али ниједну од њих није искористио. Истина, могао је и домаћин у пар наврата из контранапада да дође у прилику да угрози гол гостију.

Опрезно се играло у продужецима. Ипак, прекид је решио утакмицу. Као што смо већ написали Резаи је решио утакмицу поготком из слободног ударца, којем је претходило играње руком Бојана Остојића.

Шарлора ће у плеј-офу играти против Леха и поново ће бити домаћин.

Стадион: "Ду Пајс". Без публике. Судија: Боби Маден (Шкотска). Стрелци: Десоле у 10. и Резаи у 108. за Шарлроа, Сума у 53. за Партизан.

Шарлроа: Пенето - Фал (од 109. Шиенд), Буси, Вилемс, Десоле, Кајембе (од 113. Горанов) - Иламаихаритра, Мориока, Голизадех (од 111. Коста) - Николсон, Резаи (од 117. Жиле)

Партизан: Стојковић - Миљковић, Витас (од 91. Остојић), Бањак, Урошевић - Здјелар, Натхо (од 97. Шћекић) - Асано (од 110. Д. Стојковић), Марковић, Стевановић (од 46. Сума) - Садик.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ:

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Белгији.

5. МИНУТ - У првих пет минута једни другима опипавају пулс, па још увек нема опасности по Пенетоа и Стојковића.

10. МИНУТ - Шарлроа води!  Домаћин је повео врло рано. После корнера је шутирао један играч белгијског тима, Стојковић је одбранио, на лопту је натрчао Десоле и погодио мрежу црно-белих.

18. МИНУТ - Могао је Партизан одмах после примљеног гола да поравна. У казненом простору домаћих је оборен Умар Садик, али судија је сматрао да то није било за пенал.

21. МИНУТ - Покушао је Витас главом после корнера који је извео Натхо. Ипак, лопта је завршила преко гола.

26. MИНУТ - Играчи Шарлрое су опет покушали да запрете, но потенцијалну опасност је отклонио Витас.

Такума Асано/ФОТО: ФК Партизан

32. МИНУТ - Покушавају изабраници Александра Станојевића да нађу пут до гола Пенетоа, али за сада домаћин добро стоји на терену.

38. МИНУТ - Лопта је након што ју је један играч Шарлрое избио дошла до Асана, Јапанац је шутирао, али је то урадио веома лоше, па промене резултата нема.

44. МИНУТ - Само да је мало био бржи Садик била би то велика шанса за црно-беле. Асано је послао лопту у простор за Нигеријца. Ипак, искусни 39-годишњи голман белгијског тима је био бржи.

45. МИНУТ - Завршено је прво полувреме. Шарлроа има предност!

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

49. МИНУТ - Почео је други део сусрета у Белгији. Станојевић је извшио једну измену. Терен је напустио Стевановић, а уместо њега је у игру ушао Сејдуба Сума.

53. МИНУТ - Партизан је изједначио! Одлично је по десној страни прошао Асано, убацио је лопту у средину, а са неких пет метара неометан је погодио Гвинејац.

Саша Здјелар/ФОТО: ФК Партизан

59. МИНУТ - Много боље изгледају гости у другом полувремену.

63. МИНУТ - Покушао је из даљине Голизадех. Није било опасности по Стојковића, пошто је лопта отишла поред гола.

72. МИНУТ - Партизан је бољи ривал у наставку сусрета. Ипак, од изједначујућег гола није било много опасности по Пенетоа.

75. МИНУТ - Велика прилика за Суму. Сјајно га је упослио Садик, Гвинејац је са неколико метара лоше шутирао. Ипак, делује да му је лопта прешла преко ноге, али је морао боље из ове позиције.

77. МИНУТ - Пожалио се Садик на повреду чланка, због којег је напустио игру у Молдавији, но на срећу гостију Нигеријац је у стању да настави игру.

79. МИНУТ - Било је опасно! Буси је одлично прошао по десној страни. На срећу по Партизан лоше је десни бек домаћих завршио напад.

85. МИНУТ - Могли су црно-бели да поведу. Марковић је проиграо Суму, стрелац јединог гола за госте за сада је поново лоше шутирао са неких 15 метара.

87. МИНУТ - Шарлроа је запретила после прекида. Мориока је центрирао, а Десоле је главом шутирао. На срећу Партизана Стојковић није морао да реагује, јер је лопта отишла поред гола.

90+1. МИНУТ - Крај утакмице. Партизан ће другу утакмицу заредом у квалификацијама играти продужетке.

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК:

91. МИНУТ - Почео је први продужетак у Белгији. Нова промена код црно-белих. Бојан Остојић је заменио Уроша Витаса.

93. МИНУТ - Миљковић је можда спречио домаће да поведу. Буси је прошао по десној страни, вратио је лопту Резаију, али се подметнуо десни бек Партизан и изблокирао шут.

101. МИНУТ - Лепо су играчи Шарлроа комбиновали. Покушао је Николсон, али је Бањак одлично реаговао и одбио лопту у корнер.

105+1. МИНУТ - Завршен је први продужетак, није било голова. Остало је још 15 минута фудбала у Белгији, уколико не буде голова пенале ће одлучити победника.

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК:

106. МИНУТ - Почео је други продужетак.

108. МИНУТ - Води Шарлроа! Сјајан гол постигао је Резаи. Извео је одлично слободан ударац са неких 17 метара. Пребацио је живи зид и лопта се од стативе одбила у гол.

115. МИНУТ - Није очекивао Урошевић да ће лопта стићи до њега. Погодила га је у главу и отишла поред гола домаћих.

120. МИНУТ - Крај утакмица. Шарлроа иде даље!

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01