ФЕСТИВАЛ ЛЕПИХ ГОЛОВА НА "МАРАКАНИ": Звезда бројала до шест, Фалћинели двоструки стрелац

20. 09. 2020. у 20:30 >> 22:50

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде убедљиво су тријумфовали против Вождовца са 6:0, два гола била су дело новајлије Дијега Фалћинелија.

ФЕСТИВАЛ ЛЕПИХ ГОЛОВА НА МАРАКАНИ: Звезда бројала до шест, Фалћинели двоструки стрелац

Црвено-бели су постигли шест ефектних погодака, не зна се који је лепши и права је штета што је стадион "Рајко Митић" морао да буде празан.

Оно што посебно може да радује навијаће Звезде осим два гола нападача из Италије је то да су се у стрелце уписали и деца клуба - Жељко Гаврић и Вељко Николић, а њихови голови су били за ТВ шпице.

Прве голове у дресу Звезед постигао је новајлија Дијего Фалћинели/ФОТО: М. Вукадиновић

Мора Дејан Станковић бити задовољан реакцијом играча након елиминације из Лиге шампиона. Звезда је већ после 45 минута водила са 3:0. У наставку је домаћин постигао још три гола и потом стао на лопту.

Такође, на овом мечу је први пут у овој сезони заиграо и млади Андрија Радуловић, док је прилику у другом делу меча добио и један од љубимаца навијача црвено-белих, МИлан Павков, који се опоравио од повреде лица која га је на дужи временски период одвојила од терена.

На крају је и он успео да се упише у стрелце. У последњем нападу на утакмици је високи нападач из Бегеча дошао до гола.

Поздрав Жељка Гаврића и Дејана Станковића/ФОТО: М. Вукадиновић

Вождовац није успео током утакмице озбиљније да запрети Милану Борјану, па капитен Звезде није имао много посла.

Шампион Србије је и после осам кола остао максималан са 24 бода, док су "змајеви" на десетом месту са 10.

Састави тимова:

Црвена звезда: Борјан - Гајић, Дегенек, Панков, Родић- Николић, Петровић - Катаи, Канга, Гаврић - Фалчинели.

Вождовац: Прековић - Станковић, Миловић, Гајић, Живковић - Путничанин, Ајдиновић - Цветићанин, Милосављевић, Стојчев - Вујновић.

1. МИНУТ - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић".

5. МИНУТ - Звезда држи лопту, игра се углавном на половини ривала, али без конкретног покушаја.

6. МИНУТ - Прва добра прилика за домећин. Родић је добро центрирао са леве странем, на лопту је натрчао Гајић и послао ју је високо преко гола.

10. МИНУТ - Фалћинели је лепо одложио лопту до Катаији, но крилни играч Звезде није био прецизан.

15. МИНУТ - Први добар покушај гостујућег тима. Пробао је Милосављевић из велике даљине и није био прецизан.

17. МИНУТ - Води Звезда! Одличан центаршут Родића, а гол је постигао новајлија Дијего Фалћинели. Сјајно је Италијан реаговао и одличним волеј ударцем са неких пет-шест метара је матирао Прековића.

19. МИНУТ - Мајсторија Гаврића! Фантастичан погодак постигао је Гаврић. Примио је лопту од Катаија после корнера и феноменалним шутем, такозваном "кифлом" повећао предност. Лопта се од пречке одбила у мрежу.

26. MИНУТ - Мало је недостајало да нови гол постигне Фалћинели. Кратак је био Италијан након центаршута Катаија.

36. МИНУТ - Не успева Вождовац озбиљније да запрети Борјан. Једини ударац у оквир гола домаћих је упутио Ајдиновић.

40. МИНУТ - Опет Фалћинели! Звезда води 3:0! Италијан за сада показује да ће бити право појачање. Сјајни је испратио центаршут Канге из корнера и главом савладао Прековића други пут на утакмици.

45. MИНУТ - Одлична игра Звезде у првом полувремену.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

48. МИНУТ - Дејан Станковић је извршио две промене. Из игре су изашли Милан Родић и Александар Катаи, а на терену су Страхиња Ераковић и Мирко Иванић.

51. МИНУТ - Иземна и код Вождовца. У игру је ушао 16-годишњи Драган Стојисављевић.

55. МИНУТ - Звезда повећава предност! Стрелац четвртог гола за домаће био је Вељко Николић. Још један фантастичан гол. Из прве је шутирао Николић после одбитка из корнера и послао праву бомбу у гол ривала.

57. МИНУТ - Одмах нови погодак. На 5:0 је повисио Иванић. Нови сјајан гол. Фестивал прелепих погодака и права је штета што нема публике.

63. МИНУТ - Пробао је Миловић да савладал Борјана. Капите домаћих је добро реаговао након покушаја играча Вождовца.

69. MИНУТ - Мало је фалило да се у стрелце упише и Срђан Спиридоновић. Шутирао је из колена са неких 15 метара, али је лопта отишла мало поред гола.

81. МИНУТ - Одличну прилику не користи Иванић. У ситуацији један на један бољи је био голман гостију.

90. МИНУТ - Ево гола Павкова! После дужег времена се у стрелце уписао и љубимац навијача Звезде. Ово је уједно било и последње што смо видео на утакмци!

КРАЈ УТАКМИЦЕ!

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01