НАТХО ЈУНАК ПОБЕДЕ: Партизан са беле тачке срушио борбени Златибор

20. 09. 2020. у 18:23 >> 20:52

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су Златибор са 0:1 у Ужицу у 8. колу Суперлиге Србије.

Херој тријумфа је био Бибрас Натхо који је био прецизан са беле тачке у 79. минуту.

Једанаестерцу је претходило играње руком једног играча домаће екипе, судија Широки је показао на пенал, а сигуран егзекутор је био Израелац.

Фудбалери Партизана однели цео плен из Ужица/ФОТО: ФК Партизан

Заслужено је Партизан славио имао је неколико добрих прилика које није искористио. Треба похвалити и играче Предрага Ристановића који су одлично стајали у пољу.

Ипак, црно-бели су на крају дошли до важне победе која им је омогућила пробој на другу позицију на табели, пошто сада имају 18 бодова, три мање, али и утакмицу више од Црвене звезде.

Стадион: Градски у Ужицу. Без публике. Судија: Зоран Широки. Стрелац: Натхо у 79. минуту из пенала.

Златибор: Чупић - Јездимировић, Исламовић, Анђелковић Глишовић - Крстић, Ђаковац, Почек, Владић, Јањић - Вукић.

Партизан: Поповић - Миљковић, Витас, Бањак, Урошевић - Смиљанић, Здјелар, Асано, Стојковић - Марковић, Матић.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ:

2. МИНУТ - Почела је утакмица у Ужицу. У уводним минутама екипе одмарају снаге.

8. МИНУТ - Преузео је Партизан контролу, углавном се игра испред гола домаћин, али још увек нема опасности по Чупића.

15. МИНУТ - Добра ситуација за госте. Примио је Асано лопту на десној страни, шутирао је искорса, но лопта је отишла поред гола.

20. МИНУТ - Од покушаја Јапанца ништа вредно помена се није десило на Градском стадиону у Ужицу.

25. МИНУТ - Најбољу прилику за госте имао је Марковић. Шутирао је брзоноги фудбалер са неких 20 метара, али је Чупић био на висини задатка.

Дуел Миљковића и Почека/ФОТО: ФК Партизан

30. МИНУТ - Бојан Матић је пробао главом након корнера који је извео Денис Стојковић, из следећег је млади Стојковић погодио пречку директно.

31. МИНУТ - Дао је гол Матић главом. Ипак, је он поништен због наводног офсајда. Но, делује да нападач Партизана није био у недозвољеној позицији.

34. МИНУТ - Најбољу шансу на утакмици пропустио је играч домаћих Ђаковац. Пробио је по левој страни, изашао сам са Поповићем, хтео је играч домаћих да га "боцне", али је одлично реаговао млади голман гостију и спречио Златибор да поведе.

40. МИНУТ - Још један добра шанса за Марковића. Шутирао је главом, но лопта је отишла поред гола.

45. МИНУТ - Завршено је прво полуврмене у Ужицу. Голова није било. Партизан је доминирао имао пар добрих шанси. Једну  сјајну прилику је и домаћин пропустио.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

49. МИНУТ - Почело је друго плувреме. Станојевић је од старта другог дела на терен послао Умара Садика и Филипа Стевановића.

53. МИНУТ - Добра шанса за Асана. Исто као у првој ситуацији крилни нападач црно-белих је шутирао поред гола.

59. МИНУТ - Најбољи играч госитју на овом мечу је Лазар Марковић. Опет је покушао да салвада Чупића и опет неуспешно. У међувремену Станојевић је у игру увео Бибраса Натха који је заменио Милана Смиљанића.

62. МИНУТ - Друга шанса за Златибор. Јањић је тестирао Поповића, а голман црно-белих је лопту одбио у корнер.

65. МИНУТ - Могао је много боље Натхо да изведе слободан ударац. Шутирао је са неких 18 метара, али од свега је добио само корнер.

73. МИНУТ - Има Партизан иницијативу, но никако да се озбиљније припрети домаћину, који добро одолева.

Голман Партизана Александар Поповић на висини задатка/ФОТО: ФК Партизан

79. MИНУТ - Партизан је повео! Један играч домаће екипе је играо руком. Судија Зоран Широки је одлучио да покаже на белу тачку, а сигуран егзекутор је био Бибрас Натхо.

90. МИНУТ - Од гола нема много опасности. Углавном се игра пред голом Златибора, али не прете много гости.

90+2. МИНУТ - Опасно је било пред голом гостију. Један фудбалер Златибора је одлично шутирао са неких 20 метара. Ипак, опет је сјајно реаговао млади Поповић.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

БОРБА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Доге у дербију севера дочекују француског вицешампиона

БОРБА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: ''Доге'' у ''дербију севера'' дочекују француског вицешампиона

ФУДБАЛЕРИ Лила и Ланса ће отворити 27. коло Лиге 1. Популарни ''дерби севера'' игра се на стадиону ''Пјер Мауроа'' са почетком у 21.00 и носи велики значај јер се ови тимови боре за места која воде у Лигу шампиона.

29. 03. 2024. у 07:50

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36