НА КОРАК ДО ШЕСТЕ КРУНЕ: Јунајтед се испромашивао, Севиља у борби за трофеј

16. 08. 2020. у 20:21 >> 23:04

ФУДБАЛЕРИ Севиље су први финалисти Лиге Европе, пошто су савладали Манчестер јунајтед са 2:1.

НА КОРАК ДО ШЕСТЕ КРУНЕ:  Јунајтед се испромашивао, Севиља у борби за трофеј

Био је енглески клуб бољи ривал на утакмици, имао је изгледније прилике, али на крају се пише резултат, а он је на страни Андалужана, који ће имати прикику да шести пут освоје ово такмичење.

Херој победе шпнаског тима био је резервиста Лук де Јонг. Испратио је центрашут Хесуса Наваса, искористио непажњу одбране "црвених ђавола" и неометан са неколико метара савладао Де Хеу у 78. минуту.

Гол Бруна Фернандеша није био довољан Јунајтеду да се домогне финала

Одличних пола сата фудбала гледали смо у Келну. Јунајтеду је било довољно девет минута да поведе. Урадио је то Фернандеш који је реализовао пенал. У 26. минуту је Севиља изједначила преко Суса.

Штета што није било публике на овој утакмици. Прво полувреме је било доста садржајно. Виђено је још неколико изгледних шанси, али промене резултата није било.

Изабрнаици Олеа Гунара Солскјера су имали ураганских 10 минута у другом делу утакмице. Имали су велики број прилика у том периоду, али голман Севиље Боно је све одбранио.

Када се не искористе такве шансе казна обично стигне. То се десило и на овом мечу и Севиља је показала да је апсолутини краљ Лиге Европе.

Изабраници Ђулена Лопетегија ће се у мечу за трофеј састати са победником сутрашњег дуела Интер - Шахтјор.

Финале је заказано за петак.

Јунајтед - Севиља 2:1 (1:1).

Стадион: "Рајн Енерџи". Без публике: Стрелци: Фернендеш у 9. из пенала - Сусо у 28. и Де Јонг 78. Судија: Феликс Брих (Немачка).

СЕВИЉА: Боно - Навас, Дијего Карлос, Коунде, Регуилон - Банега, Фернандо, Џордан (од 87. Гудељ) - Сусо (од 75. Васкез), Окампос (од 56. Ел Хадади), Ен Несири (од 56. Де Јонг).

ЈУНАЈТЕД: Де Хеа - Ван-Бисака (од 88. Фосу-Менса), Лиделоф, Мегвајер, Вилијамс (од 87. Џејмс) - Фред, Погба - Гринвуд (од 93. Игало), Фернандеш, Рашфорд (од 87. Мата) - Марсијал.

Прво полувреме:

1. МИНУТ - Почео је прво полуфинали дуел Лиге Европе који се игра у Келну.

5. МИНУТ - Није било узбуђења на старту утакмице. Једино вредно помена је то када се Гринвуд нашао у казненом простору Севиље, али је млади Енглез оклевао и пропуштена је шанса да "црвени ђаволи" можда и поведу.

9. МИНУТ - ЈУНАЈТЕД ВОДИ! Повео је енглески клуб голом Бруна Фернандеша са беле тачке. Фаулиран је Рашфорд, а Португалац је наставио да погађа пенале.

14. МИНУТ - Велику прилику пропустио је Фред да дуплира вођство Јунајтеда. Изгубио је Џордан лопту на средини терена, контру је повукао Фернандеш, али Бразилац је лоше шутирао из изгледне позиције.

16. МИНУТ - Прва опасост пред голом Де Хее. Лепо су комбиновали фудбалери Севиље, да би потом Окампос шутирао искоса са десне стране, но Шпанац је одбранио тај ударац, па су Андалужани добили само корнер.

26. МИНУТ - ИЗЈЕДНАЧЕЊЕ СЕВИЉЕ. Сјајна акција Андалужана коју је поготком завршио Сусо. Крунисала је Севиља теренску иницијативу поготком. Сада крећемо све испочетка.

33. МИНУТ - Добра прилика за Јунајтед. Погба је оставио одличну лопту Марсијалу, овај је шутирао са неких 15 метара. Ипак, није био прецизан пошто је његов покушај завршио преко гола.

39. МИНУТ - Одлично је тукао Рашфорд из слободног ударца са неких 30 метара. На мукама је био Боно, али је голман Севиље успео да одбије лопту, па је резултат остао непромењен.

44. МИНУТ - Прва сумњива одлука на утакмици. Фернандеш се нашао на десној страни у шеснаестерцу ривала. Ушао је са њим у дуел Регуилон. Делује да је Шпанац урадио мало јаче него што је дозвољено. Ипак, судија Феликс Брих је само одмакнуо руком.

45. МИНУТ - Могао је Јунајтед са предношћу да оде на одмор. Шутирао је Фернандеш са неких 17 метара, али је поново Боно био на месту. Могао је Рашфорд потом много боље у контри, но Енглез се спетљао и то је било све што се тиче првог полувремена.

Друго полувреме:

46. МИНУТ - Одмах на самом старту велика прилика за изабранике Олеа Гунара Солскјера. Фенандеш је сјајно упослио Гринвуда. Изашао је сам са Боном 18-годишњи фудбалер. На крају је голман Севиље одлично реаговао и спречио клуб са "Олд Трафорда" да по други пут на утакмици поведе.

50. МИНУТ - Невероватан притисак Јунајтеда. Ређале су се шанса једна за другом. Боно је одбранио ударац Марсијала, а онда су покушају Рашфорда и Фернандеша били изблокирани. "Црвени ђаволи" су у другом полувремену кренули да кидишу ја голу ривала.

Рашфорд је имао неколико прилика да постигне гол

53. МИНУТ - У једном минуту две невероватне прилике за Марсијала, али Мароканац на голу Андалужана чини чуда и све брани.

61. МИНУТ - После ураганских 10 минута у другом полувремену Јунајтед је мало стао. Нису играчи енглеске екипе успели да постигну гол, а имали су прегршт прилика.

73. МИНУТ - Имала је Севиљу добру позцију да угрози Де Хеу. Слободан ударац је лоше изведен, па промене резултат није било.

78. МИНУТ - ВОДИ СЕВИЉА! Хесус Навас је сјајно центрирао са десне стране. Заспала је одбрана Јунајтеда, искористио је то резервиста Де Јонг и донео предност Андалужанима, који су успели да преокрену резултат.

92. МИНУТ - Није било узбуђења од поготка Севиље. немачки арбитар је одлучио да се игра шест минута у надокнади времена.

96. МИНУТ - КРАЈ УТАКМИЦЕ! СЕВИЉА ЈЕ У ФИНАЛУ.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45