НЕМА СРЕЋЕ ЗА СИТИ И ГВАРДИОЛУ: "Грађани" сурово кажњени за нестваран промашај Стерлинга, Лион је у полуфиналу Лиге шампиона

15. 08. 2020. у 20:30 >> 23:07

ЛИОН је сањао и досањао ново чудо.

НЕМА СРЕЋЕ ЗА СИТИ И ГВАРДИОЛУ: Грађани сурово кажњени за нестваран промашај Стерлинга, Лион је у полуфиналу Лиге шампиона

Фудбалери француског клуба пласирали су се у полуфинале Лиге шампиона, пошто су вечерас у четвртфиналу у Лисабону савладали Манчестер Сити 3:1 (1:0).

Стрелци за француски тим били су Максвел Kорне у 24. и "резервиста" Муса Дембеле у 79. и 87. минуту, док је погодак за Сити постигао Kевин Де Брујне у 69. минуту.

Лион је мајсторски кажњавао грешке Ситија, посебно промашај Рахима Стерлинга, који је у 86. минуту са пет метара промашио празан гол.

Лион, седмопласирана екипа француске лиге, у полуфиналу ће играти против Бајерна.

Други полуфинални пар такође ће чинити француски и немачки тим - Пари Сен Жермен против Лајпцига.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

1. МИНУТ - Почео је меч у Лисабону.

5. МИНУТ - Умало је Вокер постигао аутогол. После центаршута фудбалера Лиона са десне стране, дефанзивац Ситија је био усамљен на другој стативи. Како је лопта летела ниско, одлучио је да је са пет метара грудима врати ка Едерсону, који је имао проблема да је ухвати и спречи је да заврши у мрежи.

12. МИНУТ - Први жути картон на мечу добио је Дубуа.

20. МИНУТ - Фудбалери Манчестер ситија још нису упутили шут ка голу Лиона, који је у досадашњем току меча нешто конкретнији ривал, иако "грађани" имају већи посед лопте.

24. МИНУТ - ГОООЛ, ЛИОН ВОДИ

Корне постиже први гол на мечу. Дубинска лопта са половине Лиона је пошла ка казненом простору "грађана", Вокер је "заспао" због чега Екамби није био у офсајд. Ипак, Гарсија је успео да га стигне и клизећим стартом му избије лопту из ногу. Нажалост фудбалера Ситија, она је дошла до Корнеа, који је искористио то што је Едерсон истрчао и поред њега је послао у мрежу. После провере ВАР, судија Дезмонд је показао на центар.

31. МИНУТ - Прилика за Сити, иако поново није било шута ка голу. Све захваљујући сјајном голману Лопезу, који је из два пута отклонио опасност испред своје мреже.

39. МИНУТ - Запретио је Де Брујне из слободног ударца. Иако се чинило да је лопта сувише искоса са леве стране и деловало је да ће упутити центаршут, Белгијанац се одлучио за директан ударац на гол, али је Лопез био опрезан и боксовањем отклонио опасност.

43. МИНУТ - Најбоља прилика за Сити у досадашњем току меча. Жезус је сјајно прошао по десној страни, ушао у казнени простор и са гол аут линије "заврнуо" лопту на пенал, где се нашао усамљени Родри, који је веома лоше шутирао из одличне позиције, па је Лопез релативно лако интервенисао.

45. МИНУТ - Нова сјајна прилика за Сити. Де Брујне је мајсторски, спољним делом стопала дијагоналом проиграо Стерлинга, који је примио лопту, али није успео на време да упути шут, па га је Корне перфектним уклизавањем изблокирао.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме. Нема промена у саставима у односу на почетак меча.

53. МИНУТ - Напада Сити, покушавају "грађани" на све начине да што пре стигну до изједначења. Имали су два узастопна корнера, али нису успели да угрозе Лопеза.

56. МИНУТ - Гвардиола прави прву промену на мечу. Уместо Фернандиња у игри је Марез.

58. МИНУТ - Жути картон добија Родри.

60. МИНУТ - Добра прилика за Сити. Де Брујне је извео слободан ударац са двадесетак метара, мало искоса са леве стране. Добро је шутирао, пребацио је живи зид, али је Лопез поново био на месту.

65. МИНУТ - Још боља прилика из слободног ударца за Де Брујнеа. Са 18 метара, поново искоса са леве стране, гађао је други угао гола Лиона, али је лопта отишла преко пречке.

69. МИНУТ - ГОООЛ, СИТИ ИЗЈЕДНАЧИО

Трећа је била срећа за Кевина де Брујнеа у другом полувремену. Стерлинг је добио лопту у простор по левој страни, ушао је у казнени простор и на гол аут линији се ослободио једног дефанзивца Лиона и упутио сјајно повратно додавање ка Белгијанцу који је натрчавао и из прве, искоса са леве стране, са ивице казненог простора, послао лопту у супротан доњи угао Лионовог гола.

72. МИНУТ - Прва измена у Лиону. Мендеш је заменио Гимараеша.

77. МИНУТ - Велика прилика за Сити. Стерлинг је дуго тражио решење на левој страни казненог простора Лиона, сачекао је Жезуса на другој стативи, упутио му лопту, али је сјајни нападч лоше ухватио волеј, па је прилика за Ситија отишла у неповрат.

79. МИНУТ - ГОООЛ, ЛИОН ПОНОВО ВОДИ

Одмах је "грађане" стигла казна. Фудбалери Ситија су изгубили лопту на средини терена, уследила је брза контра Лиона, коју је у гол претворио Дембеле, који је сами неколико минута раније ушао у игру уместо Депаја. Француски нападач је изашао сам пред истрчалог Едерсона и протурио му лопту кроз ноге.

86 МИНУТ - НЕСТВАРАН ПРОМАШАЈ СТЕРЛИНГА

Невероватно шта нападач Ситија није претворио у гол. Жезус је прошао по десној страни, упутио је лопту по земљи, кроз петерац Лиона, до усамљеног Стерлинга, који је са четири метра пребацио празану мрежу.

88. МИНУТ - ГОООЛ ЛИОН ЈЕ СА ОБЕ НОГЕ У ПОЛУФИНАЛУ

Сурово је кажњен Сити, Дембеле други пут тресе мрежу "грађана". Једну "ничију" лопту освојили су фудбалри Лиона на 40-ак метара од гола Манчестера, она је дошла до Оуара, који је са ивице казненог простора, искоса са леве стране, шутирао у супротан угао. Деловало је да ће Едерсон лако интервенисати, али је голман Ситија испустио лопту тачно на ногу Дембелеу, којем није било тешко да је пошаље у мрежу.

90. МИНУТ - Још пет минута наде за Сити.

КРАЈ МЕЧА, ЛИОН ЈЕ У ПОЛУФИНАЛУ ЛИГЕ ШАМПИОНА

САСТАВИ

Манчестер сити: Едерсон, Гарсија, Кансело, Вокер, Лапорт, Фернандињо, Де Брујне, Гундоган, Родри, Жезус, Стерлинг.

Лион: Лопез, Марсал, Марсело, Дубоа, Оуар, Корне, Гимараеш, Какере, Денејер, Екамби, Депај.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01