ИГРА МАЧКЕ И МИША: Бајерн прегазио и понизио тужну Барселону

14. 08. 2020. у 20:30 >> 23:16

МИНХЕНСКИ Бајерн је, после Лајпцига и ПСЖ, осигурао своје место у полуфиналу Лиге шампиона.

Немачки шампион у вечерашњем дуелу, који је требало да буде дерби четвртфинала елитног такмичења, одржао Барселони час фудбала и на крају је прегазио и понизио - 8:2 (4:1).

У победи која ће остати записана у историји, голове за Бајерн постигли су Томас Милер у 4. и 31. минуту, Иван Перишићу у 22, Серж Гнабри у 28, Џошуа Химик у 63, Роберт Левандовски у 82. и Фелипе Kутињо у 85. и 89. минуту.

Стрелци за Kаталонце били су Давид Алаба у седмом (аутогол) и Луис Суарез у 57. минуту. Иначе, ово је први пут још од 1946. године и меча са Севиљом у Купу Шпаније да је Барса примила осам голова.

Бајерн ће у полуфиналу играти против победника сутрашњег меча између Манчестер ситија и Лиона.

Подсетимо, у првом полуфиналу састаће се Пари Сен Жермен и Лајпциг. То је први пут од 2007. године да ниједан шпански тим неће бити у полуфиналу елитног такмичења.

ТОК МЕЧА

Пред објављивање састава тимова је Барселона потврдила да је Самјуел Умтити позитиван на вирус корона, али да нема симптоме и да је у самоизолацији.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

1. МИНУТ - Почео је меч.

3. МИНУТ - Прва прилика за Барсу. Меси је вукао лопту по десној страни, убацио је у казнени простор, али је Нојер ногом успео да интервенише испред једног фудбалера шпанског клуба.

4. МИНУТ - ГОООЛ - БАЈЕРН ВОДИ

Из прве праве прилике Бајерн долази до гола, стрелац је Милер. Гнабри се изборио за лопту на центру терена, Перишић је дуго вукао по левој страни и потом је одлично пребацио на другу где се нашао Милер. Искусни Немац је одиграо на ивици казненог простора дупли пас са Левандовским и потом по земљи пласирао лопту у доњи десни угао Барсиног гола.

7. МИНУТ - ГОООЛ - ЕКСПРЕСАН ОДГОВОР БАРСЕ

Кратко је трајало вођство Бавараца, који су олако прилими гол. Алаба је повукао лопту по левој страни, када се приближио казненом простору упутио је центаршут, а Кимих је у покушају да интервенише лоше захватио лопту и лобовао Нојера.

8. МИНУТ - ДВЕ СЈАЈНЕ ПРИЛИКЕ ЗА БАРСУ. Најпре је Семедо кроз ноге Алаби одлично "избацио" Суареза самог пред Нојера, који је мало истрчао, скратио угао довољно да га искусни напаач погоди у руку. Неколико тренутака касније, Меси је центрирао са десне стране, лопта је пролетела кроз цео казнени простор и погодила стативу на супротној страни.

19. МИНУТ - После неколико добрих минуза Барселоне, Бајерн је поново преузео теренску иницијативу, али осим неколико корнера, после којих није било опасности по гол Каталонаца, немачки тим није озбиљније материјализовао благу теренску надмоћ.

20. МИНУТ - У јеку Бајернових напада, прилика за Барселону. Меси је вукао лопту по десној страни, потом је карактеристично пошао ка средини, ушао у казнени простор и успео да шутира, али није било превише проблема за Нојера.

22. МИНУТ - ГОООЛ - БАЈЕРН ПОНОВО ВОДИ

Какав фудбал у Лисабону. Бајерн други пут води на мечу, овога пута стрелац је Перишић. Каталонци су изгубили лопту на тридесетак метара од свог гола, Ганбри је узео, повукао пар корака и потом на левој страни упослио хрватског репрезентативца, који је са десетак метара, искоса са леве стране шутирао у супртони угао Тер Штегеновог гола. Чувар мреже Каталонаца је успео ногом да дочаки лопту, али не и да је спречи да заврши у његовој мрежи.

27. МИНУТ - ГОООЛ - БАЈЕРН "ЛОМИ" БАРСУ

За мање од пола сата игре Бајерн је три пута матирао Барсу, после Милера и Перишића, гол је постигао и Гнабри. Фудбалер који је имао велику улогу у прва два гола Бавараца, овога пута је одлично утрчао иза леђа Ленглеа и рутински у гол претворио сјајно додавање Горетске.

31. МИНУТ - ГОООЛ - БАЈЕРН ГАЗИ

Немачки шампион не стаје. После два пропуштена зицера Левандовског, између којих се "увукао" гол Гнабрија, Бајерн даје и четврти гол. Лопта је са леве стране пребачена десно ка Кимиху, који је упутио сјајан центаршут на петерац Барселоне, где се сјајно снашао Милер и постигао свој други гол.

37. МИНУТ - За све се пита Бајерн. Држе лопту у свом поседу и само чекају прави моменат да наставе са головима. Делује да немају намеру да се зауставе.

43. МИНУТ - Први жути картон виђен је у 43. минуту. Боатенг је постао први играч који је "пожутео".

45+1 - ПОЛУВРЕМЕ

Судија Скомина је прво полувреме надокнадио за 60 секунди. Бајерн има велику предност на паузи.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме. Једна промена у Барселони, уместо Серхи Роберта у наставку меча играће Гризман.

49. МИНУТ - Прва прилика за Бајерн у наставку меча. Нојер је одлично испуцао лопту и пронашао Милера пред казненим простором Барсе. Искусни нападач се добро заградио и одложио лопту за Перишића који је дотрчавао из другог плана. Хрватски фудбалер је снажно шутирао, али право у Тер Штегена, који је уз мало потешкоћа успео да ухвати лопту.

52. МИНУТ - Жути картон добио је Дејвис због фаула над Видалом.

53. МИНУТ - Поништен гол Левандовског. Извели су Баварци сјајну контру, лопта из поседа Левандовског дошла до Милера, који је из офсајда асистирао Пољаку.

54. МИНУТ - Жути картон и за Суреза.

57. МИНУТ - ГОООЛ - БАРСА СЕ БУДИ

Луис Суарез даје какву такву наду Барселони. Акција је пошла од Месија, који је сјајном дијагоналом упослио Алабу на левој стрни. Дефанзивац Каталонаца је потом упослио Суареза, који је на ивици казненог простора финтом "заломио" Боатенга, ушао у шеснаестерац и потом рутински поред Нојера послао лопту у мрежу Бајерна.

63. МИНУТ - ГОООЛ БАЈЕРН ЈЕ СЛОМИО БАРСУ

Бајерн је и пету лопту убацио у мрежу Барселоне, стрелац је Кимих, али је све урадио Алфонсо Дејвис. Кандаски тинејџер се поигравао са фудбалерима Барселоне. По левој страни је прво "изломио" Видала, потом ушао у казнени простор и на позадину бацио Семеда, после чега је уследила асистенција ка Кимиху, којем је преостао лакши део посла, да убаци лопту у празну мрежу Каталонаца.

67. МИНУТ - Иван Перишић је уступио место Коману, који је одмах имао шансу. Семедо је кикснуо пред својим казненим простором, лопта је дошла до Комана, испред којег је била само празна мрежа. Ипак, у последњем тренутку ниоткуда се појавио Алаба, сјајно уклизао и спречио сигуран погодак.

70. МИНУТ - Ансу Фати ће у наставку меча играти уместо Бускетса.

75. МИНУТ - Један од најбољих фудбалера Бајерна на овом мечу Гнабри уступио је место на терену Кутињу. Зиле ће до краја меча играти уместо Боатенга.

77. МИНУТ - Један од најбољих напада Барселона на овом дуелу. После акције Фатија и Суареза, лопта је дошла до Месија. Аргентинац је ушао по левој страни у казнени простор, шутирао са десетак метара по земљи у контраугао, али је Нојер био опрезан и успео да је интервенише.

82. МИНУТ - ГОООЛ, БАРСА ЈЕ НОКАУТИРАНА

Левандовски је постигао шести гол за Бајерн. Дуго је трајао напад Бајерна, Кутињо је са гол аут линије упутио центаршут са леве стране у петерац, где се налазио усамљени Пољак, који је само поставио главу и затресао мрежу.

86. МИНУТ - ГОООЛ, БАЈЕРН НЕМА МИЛОСТИ

Немачки шампион не жели да стане. Седми гол Барселони је дао Кутињо, који је крунисао контру и сјајно проигравање Милера.

89. МИНУТ - ГООЛ, КУТИЊО СЕ ИЗВИЊАВА ЗА ПОНИЖАВАЊЕ

Нема Бајерн милости према Барселони. Кутињо је поново затресао мрежу клуба с којим имају уговор. Овога пута је Лукас Хернандез на левој стативи главом вратио лопту на петерац, где се најбоље снашао Бразилац и после гола подигао руке у знак извињења.

КРАЈ МЕЧА - Арбитар Скомина је одсвирао крај после два минута надокнаде времена.

САСТАВИ ТИМОВА:

БАРСЕЛОНА: Тер Штеген- Семедо, Пике, Ленгле, Алба - Роберто, Бускетс, Де Јонг - Видал - Меси, Суарез

БАЈЕРН: Нојер - Дејвис, Алаба, Боатенг, Кимих - Алкантара, Горецка - Перишић, Милер, Гнабри - Левандовски

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре Париз 2024

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Јер, иако најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне када се ради о поменутој држави, последња дешавања везана за руске спортисте - помало су изненађујућа. И, тичу се - Украјинаца.

23. 04. 2024. у 15:44