ВАТРОМЕТ СЈАЈНОГ ФУДБАЛА: Спартак храбро пао на "Маракани", Звезда тријумфално на Европу (ВИДЕО)

Novosti online/З. Ћоровић

14. 08. 2020. у 18:30 >> 21:00

ПЕТ голола, два пенала, расположени ривали - све је прштало од нападачког фудбала у одличном дербију који је на крају припао шампиону.

ВАТРОМЕТ СЈАЈНОГ ФУДБАЛА: Спартак храбро пао на Маракани, Звезда тријумфално на Европу (ВИДЕО)

Црвена звезда је у другом полувремену успела да примири и савлада полетне играче Спартака и дође до максималне, четврте победе у новом првенству: 3:2 (1:1). Нападач домаћих Бен се искупио за промашени пенал тако што се после тога два пута уписао у стрелце, па је и сам скривио једанеестерац за госте.

Највећа је штета што су само празне трибине „уживале“ у овом раскошном, отвореном двобоју две првопласиране екипе. Прво полувреме врхунско, на европском нивоу по узбуђењима, приликама и борбеношћу. Са обе стране.

Суботички „голубови“ разлететли су су од самог старта на нашем највећем стадиону и мало им је фалило да експресно матирају Милана Борјана. Већ у првом миунуту Туфегџић је замало лобом казнио кикс Панкова, лопта је отипла поред стативе. Сигурно је и црвено-беле збунила тотална офанзива гостију и бројне претње. Већ у петом минуту Николић је главом гађао под пречку, па се Борјан извио колико је дугачак како би избацио лопту у корнер. Одмах затим је и Текијашки са петерца могао да

СПЕЦ.

ГЛАВНОМ арбитру на утакмици Новаку Симовићу један од помоћника био је његов рођени брат Никола

У првих 20 минута било је чак 3:3 у одличним приликама, јер је Звезда прихватила бачену рукавицу и брзо почела да узвраћа. У 10. минуту шут Катаија је задрмао пречку, па је Бен замало био кратак да ћушне лопту у празну мрежу. У 25. минут је нападач са Комора слабо извео пенал који је изнудио Родић, али се касније искупио. У 32. је домаћину донео вођство тако што је у гол претворио брзу и течну акцију Николића и асистента Родића.

Неустрашиви Спартак није поклекнуо, наставио је да притиска и награда је дошла после лепе акције и завршнице Туфегџића за 1:1.

У другом полувремену су изабраници Дејана Станковића додали још јачи гас. За пет минута пала су два поготка, прво је Бен нввоим голом у 65. повисио на 2:1, а убрзо се и Томанеу посрећило да затресе мрежу.

Ни код 3:1 домаћин није могао да се опусти. Бен је свуда био на терену, па је неопрезно и скривио пенал за госте. Николић је прецизан и Спартак је кренуо по изједначење. Претио је али није успео да направи велико изненађење.

На крају, домаћину је припао важан тријумф пред меч са Европом у квалификацијама за Лигу шампиона у уторак , гостима све честитке за сјајну, отворену игру.

Ц. ЗВЕЗДА – СПАРТАК 3:2 (1:1)

СТРЕЛЦИ: Бен у 32. и 65. минуту, Томане у 70, а Туфегџић у 34. и Николић у 72. (из једанаестерца) за Спартак. Стадион: „Рајко Митић. Без навијача. Судија: Н. Симовић 7.

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан 7 – Гајић 6,5 (од 46. Гобељић 7), Панков 6,5, Дегенек 7, Родић 7,5 – Петровић 6,5 (од 67. Томане 7), Николић 7 (од 88. Јовичић -), Вулић 7 – Гаврић 6,5 (од 46. Спиридоновић 7), Kатаи 7 (од 81. Канга 7), Бен 7,5.

СПАРТАК: Дујмовић 7,5 , Дунђерски 7, Текијашки 7, Иванчевић 7, Милошевић 7, Марчић 7, Шимура 7, Срећковић 7 (од 50. Савковић 7) , Туфегџић 7, Бијеловић 7, Николић 7.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Бен (Ц. звезда)

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

1. МИНУТ - Утакмица на стадиону "Рајко Митић" почела је минутом ћутања у знак сећања на недавно преминулог фудбалера и тренера Црвене звезде Владицу Поповића. Са центра су кренули црвено-бели, који ће у првом полувремену нападати ка голу испод јужне трибине.

2. МИНУТ - Велика шанса за Суботичане. Панков је одиграо нешто слабију повратну лопту ка Борјану, који је морао да уклиза испред Немање Николића. Лопта је на двадесетак метара од гола дошла до Туфегчића, који је шутирао из прве, али је лопта отишла поред празног гола.

5. МИНУТ - Први корнер на мечу извели су гости, али без веће опасности по Борјана. У истом минуту нова прилика за госте. После центаршута са леве стране, Николић је шутирао главом, али је Борјан успео да одбрани, као и неколико секунди касније, после шута Текијашког.

10. МИНУТ - ПРЕЧКА Срећа је била уз госте, који су умало кажњени за пропуштену сјајну прилику из контранапада неколико тренутака раније. Звездин офанзивац је примио лопту у казненом простору Спартака окренут леђима голу, одлично се окренуо и са 15-ак метара снажно шутирао. Лопта је добила параболу пошто је погодила Шимуру, Дујмовић је био савладан, али је лопта погодила пречку.

13. МИНУТ - Поново је запретио Катаи. Шутирао је мало искоса са десне стране, али је Дујмовић био добро постављен и лако је интервенисао.

18. МИНУТ - Сјајна прилика за Звезду. Гајић је прошао по десној страни, ушао је у казнени простор и потом проиграо усамљеног Бена на другој стативи. Ипак, лопта је била прејака, па нападач црвено-белих није успео да је исконтролише како је желео, већ је шутирао поред гола.

25. МИНУТ - БЕН ПРОМАШИО ПЕНАЛ

Велику прилику пропустили су црвено-бели. Дунђерски је претходно лопту, која је ишла у гол аут, на линији покушао да је задржи у игри, није успео да превари Родића, којег је потом повукао за дрес и Новак Симовић је показао на белу тачку. Бен је наместио лопту, шутирао је по земљи у леви угао Дујмовићевог гола. Голман Спартака га је прочитао и уз помоћ стативе сачувао своју мрежу.

32 МИНУТ - ГОООЛ, ЗВЕЗДА ВОДИ

Црвено-бели су "сломили" Спартак, а Бен се искупио за промашен пенал. Вељко Николић је упутио одлично додавање ка Родићу, који је центрирао по земљи, а нападач Звезде је усамљен са седам метара рутински затресао мрежу гостију.

34. МИНУТ - ГОООЛ, ЕСКСПРЕСНО ИЗЈЕДНАЧЕЊЕ

Тек што су пошли с центра, фудбалери Спартака су изједначили. После центаршута са десне стране, Николић је главом спустио лопту на ногу Туфегчићу, којем са пет метара није било тешко да затресе мрежу Звезде.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

После два минута надокнаде времена арбитар Новак Симовић је одсвирао крај првог полувремена.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

46. МИНУТ - Дејан Станковић је на полувремену направио двоструку измену. Гобељић и Спиридоновић су заменили Гајића и Гаврића.

50. МИНУТ - Прва измена код гостију. Савковић је заменио Срећковића.

52. МИНУТ - Прва прилика за Звезду у наставку меча. Николић је упутио одличан центаршут са леве стране, Катаи је одлично утрчао у простор иза леђа дефанзиваца Спартака, био је сам на десетак метара, али је лопта после његовог шута главом отишла поред стативе.

63. МИНУТ - Нападају црвено-бели, "стежу обруч" око гола Спартака, али покушаји са дистанце, пре свих Вулића и Спиридоновића, нису завршавали тамо где би домаћин хтео.

65. МИНУТ - ГОООЛ, ЗВЕЗДА ПОНОВО ВОДИ

Дуго је трајао напад Звезде, кружили су црвено-бели око гола Спартака и тражили пукотину у одбрани гостију. Лопта је потом дошла до Његоша Петровића који је шутирао снажно са преко 20 метара. Туфегчић је био добро постављен, али је лопта незгодно одскочила испред њега, одбила му се о груди, тачно на ногу Бену, који је други пут на мечу затресао мрежу Суботичана.

67. МИНУТ - Обојица тренера праве измене. У Звезди је Томане заменио Петровића, док су гости направили две промене - Видаковић је ушао уместо Марчић, а Јочић уместо Бијеловића.

70. МИНУТ - ГОООЛ, ЗВЕЗДА ИДЕ НА ПЛУС ДВА

Црвено-бели су на прагу новог тријумфа, после гола Томанеа. Катаи је извео корнер са леве стране, Панков је на првој стативи главом пребацио лопту у петерац гостију, где се најбоље снашао португалски нападач, којем није било тешко да постигне гол.

73. МИНУТ - ГОООЛ,  СПАРТАК СЕ ВРАЋА У ИГРУ

Нападач Партизана на позајмици у Спартаку Немања Николић постиже гол из пенала и враћа госте у игру. Претходно је Бен, после центаршута са денсе стране, у петерцу оборио Видаковића, а потом је Николић погодио горњи десни угао Борјановог гола.

81. МИНУТ - Гелор Канга поново на терену у црвено-белом дресу. Игру је напустио Александар Катаи.

88. МИНУТ - Бранко Јовчић игра, можда, последњи меч у Звездином дресу. Ушао је уместо Вељка Николића. У истом минуту жути картон добија Панков.

89. МИНУТ - Једна од последњих прилика за госте. Туфегџић се изборио за слободан ударац са 18 метара по средини гола, Савковић је шутирао снажно, али директно у живи зид.

90. МИНУТ - Играће се три минута надокнаде времена.

САСТАВИ

Црвена звезда: Борјан, Гајић, Панков, Дегенек, Родић, Петровић, Гаврић, Николић, Вулић, Kатаи, Бен.

Спартак ЖK: Дујмовић, Дунђерски, Текијашки, Иванчевић, Милошевић, Марчић, Шимура, Срећковић, Туфегџић, Бијеловић, Николић.

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ПУБЛИКА ЈЕ ОСТАЛА У ШОКУ: Руски ас је реаговао као нико никада после пораза (ВИДЕО)

Док се Новак Ђоковић спрема за нове тениске изазове, трагајући за начином како да се коначно у 2024. домогне финала и титула, јер није уобичајено да стигне април а да је он без трофеја, његов колега из Русије Андреј Рубљов пита се - како да било кога победи.

16. 04. 2024. у 17:24

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14