САВИЋ ТРАГИЧАР: Лајпциг срушио Атлетико, прошао у полуфинале ЛШ и заказао дуел са Парижанима

13. 08. 2020. у 20:30 >> 23:00

ДУЕЛ две различите филозофије припао је Немцима.

Изненађење у Лисабону!

Познат је и први полуфинални пар! За пласман у финале Лиге шампиона играће Лајпциг и ПСЖ.

Немачки тим је у другом четвртфиналном окршају савладао Атлетико Мадрид - 2:1 (0:0).

После успаванке у првом полувремену у другом су се ствари промениле. Већ у 51. минуту је Олмо главом матирао Облака и донео предност свим тиму. Симеоне је тада увео Феликса и управо захваљујући њему су у 71. стигли до изједначења. Изнудио је пенал, а затим га сигурно извео.

Изгледало је да ће меч отићи у продужетак, али је после ударца Адамса лопта погодила Савића, променила правац и завршила у голу Облака. Играло се чак осам минута у надокнади, али је Лајпциг на крају славио и направио историјски успех.

Иначе, интересантно је да ће у полуфиналу на клупама бити двојица пријатеља Тухел и Нагелсман, податак који додатно добија на значају због чињенице да је стратег Лајпцига 2012. године био асистент Томасу на клупи Мајнца 2012.године.

ТОК МЕЧА

САСТАВИ:

ЛАЈПЦИГ: Гулаши - Халстенберг, Упамекано, Клостерман, Анхелињо - Сбицер, Кампл, Лајмер - Нкуку, Поулсен, Олмо

АТЛЕТИКО: Облак - Лоди, Хименез, Савић, Трипије - Коке, Ерера, Саул, Караско - Љоренте, Коста

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Утакмица је настављена. Нема измена.

ГООООЛ - Сјајна и дуга акција Лајпцига, Сабицер је центрирао, Олмо шутирао главом, гађао и погодио даљи угао Облаковог гола.

Симеоне се одмах после примљеног гола окренуо ка клупи и дао знак Феликсу да крене са загревањем. Управо је Жоао прва измена Мадриђана. Ушао је уместо Ерере.

Лоди је пао у казненом простору после дуела са Упамеканом. Чуо се звиждук судије, сви су помислили да је пенал, али је Марчињак дао фудбалеру Атлетика жути картон за симулирање, што је успорени снимак и показао. Контакта није било.

Коста прави фаул на средини терена, Маричињак га опомиње да ће добити картон следећи пут. Још један мајсторски потез Феликса, кроз ноге провлачи лопту противнику, Караско је лоше примио лопту, па је напад пропао.

Сјајан дупли пас Феликса и Косте, неколико сјајних потеза, ушао је у казнени простор, Клостерман га је оборио. Добио је жути картон, док су играчи Атлетика тражили црвени.

ГООООЛ - Феликс је наместио лопту "на креч", Гулаши је "прочитао" страну, био је близу, али је ударац Феликса био довољно јак.

Дупла промена. Мората мења Косту у Атлетику, на другој страни Адамс улази уместо Лајмера. Оштрији старт Хименеза, судија му је "прогледао кроз прсте".

Атлетико напада, али не успева да створи озбиљну шансу. Нагелсман прави две промене, Олмо и Нкунку излазе, Шик и Хаидара улазе.

ГОООООЛ - Анхелињо додаје до Адамса који шутира, Облак се бацио на праву страну, али је лопта на путу до гола погодила Савића, променила правац и завршила у мрежи.

Лекарске екипе су поново на терену, Сабицер је остао на земљи. Нагелсман не ризикује, вади га из игре, уводи Мукиелеа.

Играће се само још пет минута, толико времена Атлетико има да избори продужетак. Атлетико је покушао из прекида, огромна грешка голмана Гулашија који је промашио лопту, нашао се далеко од гол линије, није Атлетико то искористио.

После покушаја Караска уследио је корнер, чак је и Облак дошао у казнени простор. Центаршут је ишао баш на њега, без шута. Игра се само испред гола Лајпцига, Атлетико на све начине тражи гол. Анхелињо је остао да лежи, жалио се на грчеве, Марчињак није имао намеру да чека одуговлачење, позвао је лекарску екипу да уђе на терен, дефанзивац Лајпцига је одмах устао.

Хименез је коначно добио жути картон, цео меч је протестовао код Марчињака. Игра се 98. минут. Чарке на терену, брзо се ситуација смирује. Мората иде на лопту, удара Гулашија. Фаул за Лајпциг. Судија свира крај. Лајпциг је у полуфинале.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Утакмица је почела у Лисабону. Лајпциг је бољи на старту. Прва шанса у четвртом минуту, Халстенберг је "ухватио" волеј, послао је лопту далеко преко гола.

Велики број прекида, доста фаулова на обе стране који "сецкају" игру. Први шут је Атлетико имао у 10. минуту. Савић је био највиши у скоку, Гулаши је, уз мало проблема, смирио и ухватио лопту.

Сјајна акција Мадриђана, Караско је на крају шутирао, Гулаши је одбранио. После тога велика гужва, Саул је пао у казненом простору, тражили су пенал, судија Марчињак није реаговао.

ВАР је проверавао дуго ту ситуацију, Гулаши јесте докачио Саула, али је он после тога саоплео себе, тако да су из ВАР собе јавили да нема елемената за најстрожу казну.

Покушава Атлетико из прекида, одбрана Лајпцига успешно интервенише. Караско, за сада, прави највише проблема немачкој екипи.

Тражио је и Лајпциг пенал због играња руком Савића, судија је утврдио да је напуцана лопта, да није било намере и да се меч настави. Шпански тим све чешће протестује код Марчињака, не жели да полемише са њима.

Коке после скоро сваког старта противника прилази Марчињаку и тражи жути картон за ривала. Арбитар, за сада, не обраћа пажњу на приговоре. Добро убачена лопта Косте, Караско је предуго чекао, довољно да га дефанзивци Лајпцига стигну.

Лекарске екипе на терену. Судар главама Савића и Халстенберга. Обојица су остала да леже на земљи, а судија је одлучио да пусти да се акција настави. Тек кад је лопта дошла до Гулашија је игра заустављена. Види се и крв на глави обојице играча, лекари покушавају то да зауставе. Савић је добио и "чалму" на глави, Халстенберг је боље прошао. Корнер за Атлетико у 40. минуту, без узбуђења.

Играће се још четири минута у првом делу, највише због прекида због судара главама Савића и Халстенберга.

Добра шанса за Лајпциг у надоккнади. После корнера је Упамекано био највиши у скоку, али је шутирао право у голмана Облака који није имао претежак задатак. Последњу шансу у првом делу имао је Савић који је после центаршута послао лопту далеко поред гола.

Полувреме. Нема голова у Лисабону.

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36