ПАРТИЗАНОВО БУЂЕЊЕ ЧЕТВОРКОМ: Странци "возили ваљак" против Јавора (ВИДЕО)

М. Блажић

09. 08. 2020. у 15:46 >> 23:11

ТУРБУЛЕНЦИЈЕ настале поразом у Новом Пазару Партизан је четири дана касније примирио са четири лака комада против Јавора на свом стадиону.

ПАРТИЗАНОВО БУЂЕЊЕ ЧЕТВОРКОМ: Странци возили ваљак против Јавора (ВИДЕО)

Са три прецизна хица већ у првих 25 минута Ивањичани су остављени без грама наде, а буђење српског вицешампиона пред много веће изазове који следе је потврдио Такума Асано голом за коначних 4:0 (3:0).

Изменио је очекивано Саво Милошевић последњу линију са бламаже у Новом Пазару и од четворице тадашњих стартера шансу указао само Урошу Витасу, док је прилику за деби у црно-белом дресу добио Френк Маки Бањак. Ипак, после 180 минута фудбала током којег су дефанзивци били у жижи збивања, синоћ се питала искључиво офанзива Партизана. Пут ка лаганој и убедљивој победи најавио је Умар Садик већ у 13. минуту када је на пас Сејдубе Суме са свега неколико метара матирао Лазовића, а исти играч је пет минута касније "штиклом" отклонио сваку неизвесност по питању победника.

Када је Сума у другом узастопном мечу, а играо се 25.минут, затресао мрежу ривала главом било је све кристално јасно и остављено вољи једних и других да дају још само "козметички допринос" коначном резултату. То је у периоду када се игра одвијала између два шеснаестерца учинио Јапанац Такума Асано погодивши мрежу после лоше процене и истрчавања Лазовића у 76. минуту.

Оно што је у финишу меча свакако било занимљивије од надмудривања два тима на терену је улазак у игру последње аквизиције црно-белих овог лета, младог, 18-годишњег везисте Дениса Стојковића. Перспективни фудбалер је у 78. минуту ушао у игру уместо Сејдубе Суме, али није имао довољно времена да значајније допринесе игри свог тима.

ПАРТИЗАН - ЈАВОР 4:0 (3:0)

СТРЕЛЦИ: Садик у 13. и 18, Сума у 25. и Асано у 76.минуту. Стадион Партизана. Играно без присуства публике. Судија: Зоран Широки (Смедерево) 7.
ПАРТИЗАН: Поповић - - Лутовац 7, Витас 7, Бањак 7, Брежанчић 7 - Здјелар 7, Шћекић 7 (од 78. Смиљанић -) - Стевановић 7 (од 65. Ивановић -), Сума 7,5 (од 78. Д. Стојковић -), Асано 7 (од 85. Чолић -) - Садик 7,5(од 84. Матић -).
ЈАВОР: Лазовић 5, Јевремовић 5,5, Пишчевић 5, Радивојевић 5,5 (од 46. Шћепановић 5,5), Танко 6 (од 67. Рушевић -), Павишић 5,5, Оташевић 5,5, Звеканов 5, Луковић 5,5 (од 85. Севић -), Маричић 5,5, Младеновић 5 (од 46 Николић).
Играч утакмице: Умар Садик (Партизан).

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

1. МИНУТ - Утакмица је почела нападом Јавора, који ће у првом полувремену нападати ка голу испод јужне трибине.

3. МИНУТ - Партизан је извео први корнер на мечу, али није било опасности по гол гостију.

9. МИНУТ - Прва прилика за црно-беле. Шћекић је "избацио" у празан простор Асана по десној страни, Јапанац је са гол аут линије успео да "заврне" лопту на петерац, где се нашао Садик. Високи нападач је пробао атрактивно из прве, али је лопта отишла поред стативе.

ГОООЛ - САДИК ЗАТРЕСАО МРЕЖУ ЈАВОРА

Партизан је на време "отворио" госте. Већ у 12. минуту црно-бели долазе до предности, голом високог нападача, који се најбоље снашао у казненом простору Јавора. Стевановић и Сума су комбиновали по левој страни на десетак метара од гола Лазовића. Везиста црно-белих се мало спетљао, али је лопта дошла до Садика, који је са шест метара затресао мрежу Јавора.

ГОООЛ - БЛИЦКРИГ САДИКА

Партизан у 18. минуту постиже и други гол. После центаршта Брежанчића са леве стране, голман Јавора је неспретно реаговао, изашао је на пенал, ухватио лопту, али је испустио тачно на ногу нападачу црно-белих, који је петом убацио у празну мрежу.

22. МИНУТ - Први пут на мечу запретили су гости. Маричић је извео слободан ударац са двадесетак метара, мало искоса са леве стране, пребацио је живи зид, гађао ближи угао, али је лопта отишла поред стативе.

23. МИНУТ - Нова, још боља прилика за госте. После центаршута са леве стране један фудбалер гостију је побегао Бањаку, шутирао је главом са пет метара, али је Поповић био добро постављен и релативно лако је успео да интервенише.

ГОООЛ - СУМА ДАЈЕ ГОЛ ГЛАВОМ

Партизан на половини првог полувремена има великих 3:0. У 24. минуту гол је постигао Сума. Стевановиће упутио сјајан центаршут са леве стране, а омалени Гвинејац је главом, са шест метара, послао лопту у мрежу Јавора.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

Тек што је истекао 45. минут судија Широки је одсвирао крај полувремена. После гола Суме црно-бели су мало смањили гас, имали су неколико обећавајућих напада, али су погрешним реакцијама прокоцкали прилике.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

46. МИНУТ - Две измене у екипи Јавора на почетку другог полувремена. Николић и Шћепановић су заменили Младеновића и Радивојевића.

47. МИНУТ - Одмах на старту добра прилика за црно-беле. Стевановић је ушао по левој страни у казнени простор гостију, центрирао је, али је Садик закаснио за пола корака и није успео да затресе мрежу гостију из изгледне ситуације.

55. МИНУТ - Одлична прилика за Јавор. Јевремовић је извео слободан ударац са 17 метара, шутирао је веома снажно преко живог зида под пречку, али по средини гола, где се налазио Поповић, који је лопту само пребацио у корнер.

58. МИНУТ - Први жути картон на мечу добио је Лутовац.

ГОООЛ - АСАНО ПОВЕЋАВА ПРЕДНОСТ ПАРТИЗАНА

У 76. минуту црно-бели четврти пут тресу мрежу Јавора. Здјелар је одлично, са своје половине, упутио пас у празан простор према Асану. Голман Лазовић је истрчао на ивицу казненог простора, покушао је уклизавањем да избије лопту, али му се она "измигољила" преко ногу, па Јапанцу није било тешко да је пошаље у празну мрежу.

77. МИНУТ - Двострука измена у Партизану. Деби у црно-белом дресу уписаће млади Денис Стојковић, којем је место на терену уступио Сума. Милан Смиљанић ће у наставку дуела играти уместо Шћекића.

85. МИНУТ - Нова двострука измена Милошевића. Асана и Садика заменили су Чолић и Матић.

КРАЈ - Победа Партизана 4-0.

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00