РЕШЕНЕ СВЕ ДИЛЕМЕ: Барселона и Бајерн су последњи четвртфиналисти ЛШ (ВИДЕО)

08. 08. 2020. у 20:30 >> 23:06

ВЕЧЕРАШЊА два дуела осмине финала Лиге шампиона су дала и једине преостале одговоре. Позната су и последња два члана четвртфинала.

Међу осам најбољих у елитном такмичењу прошли су Барселона и Бајерн.

Барса је на "Ноу кампу" савладала Наполи са 3:1 (укупно 4:2), док су Баварци рутински завршили посао у Минхену и били убедљиви против Челсија - 4:1 (укупно 7:1).

У Шпанији су видео технологија (ВАР) и Лионел Меси били у првом плану. Ленгле је у 10. минуту довео домаћина у вођство, свему је претходио фаул, да би Меси у 23. минуту дуплирао предност. Седам минута касније је његов погодак поништен због играња руком, да би Суарез у првом минуту надокнаде са пенала постигао погодак. Све то после глупости Кулибалија у казненом простору. Инсиње је затим у петом минуту надокнаде са пенала вратио наду.

У другом делу је било шанси, али не и неких великих узбуђења, па је Барса прошла даље.

У Немачкој се Роберт Левандовски поигравао са "плавцима". Прво се у 10. минуту изборио за пенал, па га реализовао. У 24. је асистирао Перишићу за нови погодак, да би сјајан гол Хадсон-Одоија у 28. минуту био поништен због офсајда.

Абрахам је у 44. смањио заостатак после грешке Нојера, да би у другом полувремену поново на сцени био Пољак. Прво је у 76. асистирао Толисоу за погодак, а онда поново затресао мрежу у 84. минуту.

Управо ће се Барселона и Бајерн састати у четвртфиналу. Сви мечеви за пласман у полуфинале ће се играти у Лисабону и играће се по један меч.

ПАРОВИ

Аталанта-ПСЖ
Лајпциг-Атлетико Мадрид
Барселона-Бајерн

ТОК МЕЧА:

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

46. МИНУТ - Утакмица у Минхену је прва настављена, највише због чињенице да је надокнада првог дела била знатно мања. На полувремену тренери нису правили промене. Уједно, стижу информације да је Инсиње постао први Италијан који је дао голове Реалу и Барселони на страни.

49. МИНУТ - Маунт покушава, Нојер је маестрално интервенисао. Отприлике у тренуцима када се то дешавало настављена је утакмица у Каталонији.

51. МИНУТ - Кулибали је био највиши у скоку, али је том приликом направио фаул. Наполи конкретнији у наставку.

56. МИНУТ - Наполи је имао прилику озбиљно да припрети, нису је искористили, уследила је брза контра Каталонаца, Суарез је пао у казненом простору, тражио је пенал, судија се није превише обазирао.

61. МИНУТ - Дејвис је у фокусу у Минхену. Прво је главом шутирао преко гола, да би потом одлично упослио Милера који је био непрецизан.

64. МИНУТ - Двострука промена Бавараца. Боатенг и Перишић су отишли на клупу, ушли су Кутињо и Суле.

66. МИНУТ - Гатузо је још у полувремену Демеа извео и увео Лоботку, док његов колега Сетијен не прави промене за сада.

71. МИНУТ - Темпо је потпуно опао у Минхену. Делује да и једни и други једва чекају да се меч заврши. Ханс-Дитер Флик прави још две промене. Кимих и Алкантара су изашли, ушли су Одриозолоа и Толисо.

77. МИНУТ - ГОООООЛ! Толисо тресе мрежу убрзо по уласку у игру. Левандовски је центрирао, одбрана Челсија је статирала у петерцу, Толисо је остао сам и рутински матирао Кабаљера.

78. МИНУТ - Наполију су неопходна два гола да би прошао даље. Политано и Лозано су ушли уместо Каљехона и Зјелинског. Суарез је после једног дуела остао да лежи, брзо се придигао и наставио.

80. МИНУТ - Серија корнера Наполија, тражили су и пенал после једног дуела, судије нису реаговале. Гатузо је увео Елмаса и Милика уместо Руиза и Инсињеа. Милик потом постиже погодак, враћа наду Наполитанцима, али је она брзо распршена, судија је поништио погодак због офсајда.

84. МИНУТ - ГООООЛ! Одриозола је одлично центрирао, Левандовски био највиши у скоку и постигао свој други погодак на мечу. Бајерн се поиграва са противником.

85. МИНУТ - Прва промена Сетијена. Изашао је Гризман, ушао је Монћу Рамон. Везни играч од 20 година коме је ово деби у дресу Барсе.

КРАЈ У МИНХЕНУ - Само два минута надокнаде. Бајерн је рутински дошао до победе и обезбедио пролаз у четвртфинале.

90. МИНУТ - Играће се још пет минута на "Ноу Кампу". Толико наде за Наполи да направе велику сезнацију.

90+2 - Суарез излази, улази Фирпо, а том приликом Уругвајац добија жути картон због одуговлачења приликом одласка ка клупи.

90+4 - Сјајан напад Наполија, добар шут Ди Лоренца, Тер Штеген је одбранио у стилу рукометног голмана.

КРАЈ И У БАРСЕЛОНИ - Готово је! Барселона је завршила посао. Савладала је Наполи са 3:1 и укупним резултатом 4:2 прошла у четвртфинале.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

1. МИНУТ - Утакмице су почеле. У Барселони је Наполи већ у првом минуту могао до вођства. Лопта је уз мало среће стигла до Мертенса који је веома лоше шутирао.

3. МИНУТ - Још једна прилика за Наполи, без веће опасности. У Минхену Бајерн доминира имају чак 70 одсто.

8. МИНУТ - Пенал за Бајерн. Левандовски је кренуо у продор, склонио лопту, Кабаљеро је уклизао, Пољак је пао, а судија Хатеган је показао на "креч".

9. МИНУТ - ГООООЛ - Бајерн води. Левандовски је преузео одговорност, поставио лопту и шутирао. Кабаљеро је "прочитао" страну, али је ударац био довољно снажан и прецизан.

11. МИНУТ - ГООООЛ - Барселона је повела после корнера. Ракитић је извео ударац из угла, Ленгле је у гужви одгурнуо чувара, Кулибали је завршио на земљи, лопта у голу. Уследила је провера видео технологије (ВАР). Гости су се жалили да је био фаул, судија Чакир је показао на центар и да гол важи.

13. МИНУТ - Наполи је после примљеног поготка узео лопту, али не успевају да направе озбиљну акцију.

20. МИНУТ - Бајерн после поготка чува лопту, Челси једва долази до поседа. Барселона ради нешто слично, не жели да допусти ривалу да направи шансу.

23. МИНУТ - ГОООООЛ - Догодило се управо оно о чему је Гатузо причао пре меча - мајсторија Месија. Примио је лопту на око 20 метара, тројица су покушала да му узму лопту, уз доста среће је успео да је поново освоји и да онда у паду погоди даљи угао...

24. МИНУТ - ГОООООЛ - 2:0 је и у Минхену. Ковачић је изгубио лопту на средини терена, стигла је до Левандовског који је био стрпљив, одбрана гостију се фокусирала на њега, довољно да Роберт дода до Перишића коме није било тешко да удвостручи предност свог тима.

28. МИНУТ - ГООООЛ, ПА ВАР - Челси смањује заостатак. Абрахам и Хадсон-Одио су комбиновали, Одои је одлучио да шутира са ивице казненог простора, Нојер се бацио и само додатно улепшао погодак. Међутим, славље није дуго трајало, јер је после провере ВАР-а утврђено да је било офсајда, па је погодак поништен...

31. МИНУТ - ПОНИШТЕН ГОЛ! Суарезов покушај је одбранио Оспина, Де Јонг је из прве упослио Месија који је примио лопту, спустио и дао свој други погодак. Уследила је видео провера (ВАР) да се види да ли је Меси том приликом играо руком. После нешто краће паузе је утврђено да је Аргентинац ипак руком спустио лопту, па је погодак поништен.

38. МИНУТ - Руиз је остао да лежи на земљи после једног дуела. Гатузо се забринуо, али је убрзо показао да није страшно и да може да настави меч.

40. МИНУТ - Меси је на земљи, ВАР проверава да ли је било пенала. Кулибали се спремао да избије лопту, Меси је "улетео", Кулибали је у жељи да шутне лопту, шутнуо Аргентинца који је остао да лежи на трави. Ушли су и лекари и указивали му помоћ.

44. МИНУТ - ГОООООЛ! Челси овог пута заиста смањује заостатак. Оштар центаршут, велика грешка Нојера који је лоше одреаговао, практично наместио лопту Абрахаму који је лагано сместио у мрежу.

45. МИНУТ - ПЕНАЛ ЗА БАРСУ! Чакир је морао да иде и да провери снимак целе ситуације, пошто није добио потврду из ВАР собе. После тога је показао да је пенал.

45+1 - ГОООООЛ! Суарез увећава предност Барселоне. Уругвајац је наместио лопту, залетео се, послао голмана у једну, лопту у другу страну. Меси је храмљући пришао саиграчу да му честита.

45+5 - ГООООЛ! Пенал за Наполи. Ракитић је направио фаул у казненом простору. Играчи домаћег тима су протестовали, без успеха. Инсиње је наместио лопту, шутирао по земљи, Тер Штеген је отишао у супротну страну од лопте.

ПОЛУВРЕМЕ - После више од 50 минута игре је судија коначно послао играче у свлачионицу на "Ноу кампу" (3:1). Полувреме је и у Минхену (2:1).

САСТАВИ ТИМОВА:

БАРСЕЛОНА: Тер Штеген - Семедо, Пике, Ленгле, Алба - Роберто, Ракитић, Де Јонг - Меси, Суарез, Гризман

НАПОЛИ: Оспина - Ди Лоренцо, Манолас, Кулибали, Руи - Руиз, Деме, Зјелински - Каљехон, Мертенс, Инсиње

БАЈЕРН: Нојер - Кимих, Боатенг, Алаба, Дејвис - Горецка, Алкантара - Гнабри, Милер, Перишић - Левандовски

ЧЕЛСИ: Кабаљеро - Емерсон, Зума, Кристенсен, Џејмс - Ковачић, Канте, Баркли - Маунт, Хадсон-Одои, Абрахам

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17