ЛИГА ШАМПИОНА: Лион шокирао Јувентус, Варан помогао Ситију (ВИДЕО)

07. 08. 2020. у 20:10 >> 23:07

ФУДБАЛЕРИ Лиона и Манчестер ситија пласирали су се вечерас у четвртфинале Лиге шампиона.

Лион је елиминисао Јувентус захваљујући голу у гостима, а упркос поразу са 2:1 у Торину.

Француски клуб је у првој утакмици на свом стадиону победио са 1:0.

Лион је повео у реваншу голом Мемфиса Депаја из пенала, а потом је Кристијано Роналдо изједначио такође из једанаестерца.

Победу Јувентусу, која није била довољна за пролаз, донео је Роналдо својим другим голом.

Манчестер сити се пласирао у четвртфинале после још једне победе над Реал Мадридом, резултатом 2:1, као и у првој утакмици.

Трагичар Реала био је Рафаел Варан, директан кривац за оба гола Ситија.

Стрелци за Сити били су Рахим Стерлинг и Габријел Жесус, док је гол за Реал дао Карим Бензема.

Српски фудбалер Лука Јовић играо је за Реал од 83. минута.

Завршница Лиге шампиона играће се у Лисабону, а утакмице четвртфинала, полуфинала и финала играће се на једну утакмицу.

Лион и Манчестер сити ће се састати у четвртфиналу.

САСТАВИ

Састави: Манчетсер Сити - Реал Мадрид

Састави: Јувентус - Лион

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

2. МИНУТ - Почетно испитивање снага. Још увек без већих узбуђења и у Торину, али и Манчестеру. Реал је могао преко Бенземе да направи проблем домаћину, али се Француз спетљао у кључном тренутку.

5. МИНУТ - Јувентус прети из прекида. Занимљива акција фудбалера Јувентуса, Игуаин је спустио лопту де Лихту који је пробао по земљи да је убаци у петерац, али је одбрана гостију правовремено реаговала, остаје 0:0.

9. МИНУТ - ГООООЛ. Каква грешка Варана и поклон гол за Манчестер сити. Украо му је лопту Жесус и проследио до Стерлинга који је лако послао лопту у мрежу гостију - 1:0.

12 МИНУТ - ГООООЛ. Лион долази до предности, Депај са беле тачке је матирао голмана Јувентуса.

15. МИНУТ - Шут Стерлинга са дистанце! Мало изнад пречке је прошла лопта, качила је горњи део мреже споља и право је питање како је Милитао допустио толико простора офанзивцу Ситија који се лежерно наместио у позицију за шут.

19. МИНУТ Бернандески пропушта велику прилику. Умало је Јувентус дошао до изјендачења, али је био непрецизан и био је то корнер. Потом се наставио притисак, Сандро цетрира и Роналдо раменом удара лопту која иде преко гола.

21. МИНУТ - Прва шанса за Реал. Азар је додао Бенземи, који се лепо окренуо и "опалио" са ивице казненог простора, али сјајна интервенција Едерсона. Убрзо одличан ударац Азара и опет Ендерсон. Пробудио се Реал.

28. МИНУТ - ГОООООООЛ! Карим Бензема враћа меч у егал - 1:1. Сјајно је прошао Родриго десним крилом, управо после паса Бенземе и испадања Жоаа Кансела, центрирао је, а Француз је био на правом месту и главом је затресао мрежу домаћих.

39. МИНУТ - Феноменалан шут Роналда из слободног ударца, али голман Лиона вади лопту из гола. Нема Јувентус ни среће.

43. МИНУТ - ГООООООООЛ .Кристијано Роналдо са беле тачке погађа и враћа Јувентус у живот. Пре тога је Пјанић погодио у руку Депаја из слободног ударца и још један сумњив пенал за "стару даму".

45. МИНУТ - Де Брујне шутира директно из корнера, али брани Куртоа. То је било све што се десило у првом полувремену на оба меча вредно помена.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

47. МИНУТ - Велика шанса за Сити. Прелепа лопта Де Брујена за Стерлинга, који није искористио ситуацију "1 на 1". Шутирао је, али је Куртоа врховима прстију успео да избаци у корнер.

52. МИНУТ - Родриго покушава да прође поред Кансела на сличан начин као и када је асистирао за гол, пустио је лопту, овог пута га Кансело гради, Родриго пада, а Феликс Брих показује да фаула нема. Блага иницијатива Реала.

59. МИНУТ - ГООООООЛ. Мађионичар Кристијано Роналдо је ван казненог простора снажно шутирао и послао лопту иза леђа Ентонија Лопеса! Јувентусов сан о четвртфиналу Лиге шампиона је и даље жив!

65. МИНУТ - Бензема шутира право у Едерсона, а пре тога Француза је блокирала и одбрана Ситија. Буди се Реал.

68. МИНУТ - ГОООООЛ. Нова нестварна грешка Варана, сада је поклонио гол Жесусу. Француз игра најгору утакмицу у каријеру, а руку на срце и нема Рамоса поред себе који игра у тандему са Вараном.

80. МИНУТ - Лион тражи пенал, али судија после консулктације са помоћником показује да се игра настави.

83. МИНУТ - На терену и Лука Јовић. Србин има прилику у наредних десет минута да убеди Зидана да има места за њега у Мадриду.

90. МИНУТ - Игра се надокнада и у Манчестеру и Торину. Лион и Сити имају резултат који их води у четвртфинале.

КРАЈ - Сити и Лион су у четврфиналу. Роналдо није могао сам, а Варан је погурао Сити.