ВЕЉКО ГАЂА КАО ПИЖОН: Надахнута Звезда убедљиво савладала Раднички из Ниша (ВИДЕО)

05. 08. 2020. у 16:35 >> 21:29

ПАЗАРНИ и берићетан дан на „Маракани“. Надахнути шампион је убитачним акцијама и убедљивом игром стигао до тријумфа против Радничког којим је „купио“ предност од три бода над вечитим ривалом Партизаном после другог кола – 3:0 (2:0).

Евро-гол младог везисте  Вељка Николића украсио је осму узастопну првенствену победу над Нишлијама у Београду, шесту без нетакнуте мреже.

Звездина жестока офанзива и бројни напади награђени су са два прелепа поготка, за два минута у финишу првог дела. У 43. је напаћена и развучена одбрана гостију страдала од супер-пројектила. Даровити Николић је са двадесетак метара гађао и погодио елегантно, меком „кифлом“ под пречку, као што је то некада радио Пижон Петровић.

Убрзо је на семафору зацрвенело 2:0. Иванић је као на малом фудбалу искористио вишак после контре и луцидно проиграо Спиридоновића да се поново обрадује поготку. И новајлија и млади Николић су били стрелци и у првом колу против Новог Пазара. Имао је Спиридоновић у 14. још једну стопостотну шансу коју му је припремио све бољи Катаи, али тада није затресао мрежу.

У наставку је неубедљивог Томанеа заменио Бен у самом шпицу, што је била занимљива идеја Дејана Станковића.   А да Звездине течне и брзе акције оштро као лук „сецкају“ противничке одбране видело се у 76. минуту. Ред је био да се и разиграни Катаи награди егзекуцијом, а Спиридоновић другом асистенцијом.

Раднички није успео ни да у шестом узастопном двобоју  постигне гол на нашем највећем стадиону, код 3:0 Нишлије су тражиле пенал када је лопта погодила у руку Панкова, али  за судију Лукића то није било довољно да покаже на бечлу тачку.

Ц. ЗВЕЗДА – РАДНИЧКИ Н. 3:0 (2:0)

СТРЕЛЦИ: Николић у 43, Спиридоновић у 45, Катаи у 76.  Стадион: „Рајко Митић“. Без публике. Судија: Лазар Лукић.

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан - – Гобељић 7, Панков 7, Дегенек 7, Родић 7 (од 78. Гајић -) – Петровић 7 (од 71. Саного -), Николић 8, Иванић 7,5 (од 71. Вулић), Спиридоновић 7, 5, Катаи 7,5(од 78. Крстовић ) – Томане 6,5 (од 46. Бен 7).

РАДНИЧКИ: Ристић 6 – Бјеличић 5, Стевановић 5, Шљивић 5, Ћирковић 5,5 – Суботић 5, Пејовић  5– Живковић 5 (од 46. Којић 5,5), Пантелић 5, Митровић 5,– Стојиљковић 5 (од 85. Спасић -).

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Вељко Николић (Ц. звезда).

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

3. МИНУТ - Одмах на почетку добра прилика за Звезду. Лопта је са леве стране убачена у казнени простор гостију по земљи, Спиридоновић је шутирао из прве, искоса са десетак метара, али је погодио спољни део мреже.

13. МИНУТ - Прете и гости. Стојиљковић је примио лопту на центру терена, на половини Радничког, по левој страни је претрчао другу половину терена и ушао у казнени простор Звезде, а како није имао подршку саиграча, одлучио се за шут, али је Борјан био спреман.

14. МИНУТ - Катаи је прошао по левој страни, одлично је по земљи "заврнуо" лопту ка пеналу, Спиридоновић је поново из прве шутирао, али је Ћирковић успео изблокира његов покушај.

19. МИНУТ - Поново црвено-бели погађају спољни део мреже. Катаи је извео слободан ударац са леве стране тако што је лопту пребацио на супротан део терена до усамљеног Гобељића. Звездин дефанзивац је снажно шутирао са 15-ак метара искоса са десне стране, али Ристић није морао да интервенише.

26. МИНУТ - У размаку од два минута гости су имали два корнера, али није било никакве опасности за Милана Борјана.

38. МИНУТ - После десетак минута затишја на терену, поново црвено-бели дају гас. Најпре је после центаршута Катаија Ристић "запливао" у празно, али је Дегенек отишао много под лопту, која је после његовог ударца главом отишла преко пречке. Потом је Катаи два пута запретио гостима после солопродора, али је оба пута Ристић био добро постављен.

42. МИНУТ - Звезда поново прети из прекида. Овога пута је штоперски тандем шампиона био у акцији. Панков је одлично грудима спустио лопту на ногу Дегенеку, али је репрезентативац Аустралије из петерца шутирао левом ногом снажно поред гола.

ГООЛ - ЗВЕЗДА ВОДИ ОД 43. МИНУТА

"Висио" је гол гостију у последњих пет минута, а мрежа се затресла из најтеже ситуације по Звезду. Вељко Николиће добио лопту са десне стране, и потом са двадесетак метара маестрално погодио супротни горњу угао немоћног Ристића.

ГООЛ - БЛИЦКРИГ ЗВЕЗДЕ

Спиридоновић је дуплирао предност у првом минуту надокнаде времена. Звездина контра је пошла после лоше изведеног слободног ударца гостију, Спиридоновић је дуго вукао лопту у ситуацији један на један са дефанзивцем Нишлија. Када је ушао у казнени простор одлучио се да проигра Иванића, који му је одмах вратио лопту, оставивши га усамљеног испред празне мреже Нишлија.

Арбитар Лазар Лукић је одмах потом одсвирао крај првог полувремена.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Почело је друго полувреме. Обојица тренера направили су одређене промене. Код Нишлија су на терену Гаврић и Којић, уместо Митровића и Живковића, док ће код црвено-белих Бен играти уместо Томанеа.

50. МИНУТ - Кренули су фудбалери Радничког нешто офанзивније ка голу Звезде, изборили су се и за корнер, после којег, ипак, није било опасности по Борјана.

52. МИНУТ - Затресла се мрежа Нишлија и трећи пут вечерас, али је гол Бена поништен због офсајда.

54. МИНУТ - Сјајну прилику је пропустио Мирко Иванић. Највећи део посла су на центру терена урадили Катаи и Бен, који су разменили додавања из прве, после чега је тамнопути

напдач одличну у простор "избацио" Иванића. Звездин везиста је кренуо усамљен ка голу Нишлија, али је дао предугачак фор, што је Ристић искористио и правовременим истрчавањем осујетио покушај Иванића.

71. МИНУТ После добрих десетак минута другог полувремена, ушло се у нешто мирнију фазу утакмице, иако је на обе стране виђено неколико полуприлика. Дејан Станковић направио је двоструку измену, Вулић је заменио Иванића, док је Саного ушао уместо Петровића.

ГООЛ - КАТАИ ОВЕРИО ТРИЈУМФ ЗВЕЗДЕ

У 76. минуту црвено-бели потврђују тријумф голом Александра Катаија. Сјајно је ишла акција црвено-белих, лопта је пошла са десне аут линије, из прве је ишла од ноге до ноге Бена и Спиридоновића, који је у правом тренутку видео утрчавање Катаија, одлично га упослио, а искусни офанзивац је рутински послао у мрежу Нишлија.

78. МИНУТ - Нова двострука измена Станковића. Катаија и Родића, заменили су Крстовић и Гајић.

90. МИНУТ - Играће се још три минута надокнаде времена.

Утакмица је завршена.

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17