ПАРТИЗАН ПАО У НОВОМ ПАЗАРУ: Црно-бели за пет минута остали без победе (ВИДЕО)

Novosti online/М. Блажић

05. 08. 2020. у 16:30 >> 18:59

ФУДБАЛСКИ "ролеркостер" у Новом Пазару се зауставио на "станици домаћина".

Водили су Пазарци, Партизан преокренуо за само 10 минута, па извршио "самоубиство" низом грешака које су га одвеле у пораз. Борбени домаћин је сигурно заслужио бод због пожртвовања и борбености, а на крају је награђен са сва три - 3:2 (1:0).

Кренуо је Партизан у Новом Пазару много боље него што је то био случај неколико дана раније у Крушевцу, али су изабраници Саве Милошевића били неспретни, спори или непрецизни пред голом Дробњака. Покушавао је Садик у неколико наврата са дистанце, али је чувар мреже домаћих лако отклањао опасност. Стара бољка звана прекид је и јуче дошла до изражаја с обзиром на то да су црно-бели у првом полувремену извели чак 11 корнера, а притом је само Витас озбиљније запретио у 26. минуту.

А онда је у 22. минуту на семафору виђен идентичан резултат као четири дана раније у Крушевцу по истеку 45 минута. Хаџибулић је у контри Пазараца био на ивици офсајда приликом додавања са бока, а када то није досуђено у наставку акције је после неспретне реакције одбране Здјелар срушио нападача домаћих и дилеме није било - пенал. Недељковић је погодио - 1:0.

Партизан је направио преокрет у наставку. Стрелац је прво на њему несвојствен начин, главом, био Сејдуба Сума, а вођство је донео Такума Асано.

Ипак, после само три минута резервиста Перић је вратио утакмицу у егал. Када се чинило да ће Партизан притиснути још јаче кикснуо је Остојић, а Милетић на неколико метара од гола скренуо лопту у мрежу после шута другог резервисте Ресића. За коначних 3:2 и озбиљну главобољу свих у Хумској већ после 180 минута фудбала у новој сезони.

САСТАВИ

СТРЕЛЦИ: Недељковић у 22. минуту из пенала, Перић у 73, Милетић (аутогол) у 78. минуту за Нови Пазар, Сума у 59, Асано у 70. минуту за Партизан. Стадион: Градски. Играно без присуства публике. Судија: Новак Симовић (Ловћенац) 7.

НОВИ ПАЗАР: Дробњак 8 - Сисе 7,5, Вукајловић 7, Курдић 6,5, Недељковић 7 (од 83. Зимоњић -) - Делимеђац 6,5, Ковачевић 7, Томић 6, Кецап 6,5 (од 55. Ресић ) - Драгутиновић 7, Хаџибулић 7 (од 65. Перић -).

ПАРТИЗАН: Поповић 5 - Милетић 5,5, Остојић 5, Витас 5, Урошевић 6 - Здјелар 6, Натхо 6 (од 71. Павловић -) - Ф. Стевановић 5,5 (од 46. Чолић 6,5 ), Сума 7 (од 77. Ивановић -), Асано 6,5 (од 85. Матић -) - Садик 6,5.

Играч утакмице: Марко Дробњак (Нови Пазар)

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Меч је почео. Први су са центра кренули фудбалери Партизана. Црно-бели су добро почели меч, константно притискају последњу линију домаћих, али је неколико покушаја Садика, Асана и Стевановића у првих 10 минута меча, завршило или интервенцијама Дробњака или тако што је лопта одлазила поред стативе у гол аут.

18. МИНУТ - минуту најбоља прилика за Партизан. Натхо је извео слободан ударац, искоса са десне стране. Лопта је била постављена на двадесетак метара од гола домаћина, Израелац је одлично гађао преко живог зида, али је Дробњак успео да стигне до лопте и избије је у корнер.

ГООЛ - НОВИ ПАЗАР ВОДИ ОД 22. МИНУТА ГОЛОМ ИЗ ПЕНАЛА

У јеку доминације Партизана, домаћи долазе до вођства, пошто је прецизан с беле тачке био Недељковић. Свему је претходио корнер Партизана, после којег се Пазарцима указала прилика за контранапад. Здјелар је накратко успео да интервенише у казненом простору, али је том приликом пао испред једног фудбалера Новог Пазара. Како се лопта после карамбола вратила ка њима, фудбалер домаћих је у покушају да дође до ње пао преко везисте црно-белих, после чега је Симовић показао на белу тачку. Прецизан је био Недељковић, иако је Поповић прочитао страну у која ће лопта отићи.

26. МИНУТ - Нова сјајна прилика за Партизан. Стевановић је извео корнер са десне стране, Витас је био највиши у скоку, одлично је шутирао главом, али је Дробњак поново успео сјајно да интервенише и спречи сигуран погодак.

36. МИНУТ - Први жути картон у Партизану добио је Витас у 36. минуту, а пре њега је код домаћих "пожутео" Делимеђац.

После два минута надокнаде времена Новак Симовић је одсвирао крај првог полувремена.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Почело је друго полуверме. Саво Милошевић је извршио једну измену, уместо Филила Стевановића у других 45 минута играће Никола Чолић. Партизан све жешће напада, домаћи дефанзивци нису имали много прилика за одмор у првих шест минута наставка меча,

51. МИНУТ -  Пазарце је погледала и срећа пошто је после шута младог Чолића са 15 метара Дробњак несигурно интервенисао, али је лопта ипак завршила у корнеру.

55 МИНУТ - Ресић је заменио Кецапа.

57. МИНУТ - Сјајну прилику пропустили су домаћи у 57. минуту. Томић је усамљен  ушао у казнени простор Партизана по десној страни, Поповић је истрчао да му скрати угао, а фудбалер Пазараца је у покушају да га лобује пребацио лопту преко пречке.

ГООЛ - СУМА ПОРАВНАО РЕЗУЛТАТ У 59. МИНУТУ

Црно-бели су одмах казнили промашен зицер ривала. Чолић је центрирао са десне стране, лопта је дошла до Асана чији је шут био изблокиран, али се одбила до Суме, чији је шут ногом изблокиран на гол линији, али је омалени везиста црно-белих главом, ипак, успео да је проследи у мрежу Пазараца.

60. МИНУТ - Гол Суме дао је додатно крила црно-белима. Садик у 60. минуту одлично шутирао искоса са леве стране, са десетак метара, али је Дробњак поново био успешан, избивши лопту у корнер.

63. МИНУТ - Томић поново промашује зицер. У 63. минуту је пресекао једно попречно додавање дефанзиваца Партизана, поново је ушао усамљен у казнени простор, шутирао је по земљи поред истрчалог Поповића, али је лопта отишла поред стативе.

У 65. минуту друга измена код домаћина. Перић је заменио Хаџибулића.

ГООЛ - ПАРТИЗАН ПРАВИ ПРЕОКРЕТ

Црно-бели воде од 70. минута голом Асана. Пошто је десетак минута раније био стрелац, Сума се овога пута нашао у улози асистента. Повукао је везиста црно-белих контранапад, одлично је упослио Асана, који се убацивао по левој страни, после чега је Јапанац ушао у казнени простор и рутински савладао истрчалог Дорбњака.

Одмах пошто је Асано постигао водећи гол, Милошевиће је уместо Натха у игру убацио Лазара Павловића.

ГООЛ - ПАЗАРЦИ СЕ ВРАЋАЈУ

Само три минута је трајала радост црно-белих. Сисе је са десне стране, по земљи, убацио лопту у казнени простор Партизана, где се на десетак метара од гола, потпуно усамљен нашао Перић, којем није било тешко да шутем из прве матира Поповића.

ГООЛ - НОВИ ПАЗАР ПОНОВО ВОДИ

Само пет минута после другог, мрежа Партизан се тресе још једном. Овога пута је лопту иза леђа Поповића послао дефанзивац црно-белих Немања Милетић. У 78. минуту велику грешку направио је капитен Бојан Остојић, који није успео најбоље да интервенише испред свог казненог простора, после чега је лопта дошла, искоса са десне стране дошла до Ресића, који је шутирао, а у покушају да га изблокира, Милетић је затресао сопствену мрежу.

90. МИНУТ Играће се још пет минута надоканде времена.

КРАЈ - УТАКМИЦА ЈЕ ЗАВРШЕНА ПОБЕДОМ НОВОГ ПАЗАРА

САСТАВИ

НОВИ ПАЗАР: Дробњак, Сисе, Ковачевић, Курдић, Вукајловић, Хаџибулић, Делимеђац, Томић, Недељковић, Кецап, Драгутиновић.

ПАРТИЗАН: Поповић, Урошевић, Остојић, Витас, Милетић, Здјелар, Сума, Натхо, Асано, Стевановић, Садик.

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14