ШОК НА "МАРАКАНИ": Нови Пазар изненадио Црвену звезду

А. И.

28. 05. 2023. у 21:10 >> 22:49

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Новог Пазара одиграли су утакмицу без победника 2:2 на растанку од сезоне. Гости су импресивном игром"покварили" шампионску прославу црвено-белих и растанак Милоша Милојевића од клуба из Љутице Богдана.

ШОК НА МАРАКАНИ: Нови Пазар изненадио Црвену звезду

М. Вукадиновић

На десетине хиљада навијача са барјацима дочекало је играче пред меч 37. кола Суперлиге Србије, а такође је уприличен и шампионски дефиле свим секцијама спортског друштва која су у текућој сезони освојила трофеј.

Прекаљени фудбалер Ненад Крстичић вечерас се опростио од активног играња, а саиграчи су му поклонили слику и заједничку фотографију на трави стадиона Рајко Митић.

Већ у другом минуту меча припретио је Мирко Иванић, али је голман гостију добро реаговао.

Облетали су око гола ривала играчи звезде, стезали обруч. Азаров, иванић, Канга и Букари често су слали оштре центаршутеве, али је екипа Давора Бербера одлично била постављена те у првом полувремену није било голова.

Треба похвалити голмана гостију Лазара Славковића који је осујетио многе обећавајуће налете ка голу домаћих играча у првом полувремену.

Није у другом полувремену требало Црвеној звезди дуго да у другом полувремену поведе. Играо се 54. минут, Јегор Пруцев је сјајно искоса проиграо Гелора Кангу који је шутирао са десетак метара и донео домаћину вођство.

Није дуго трајала радост домаћина. Већ у 60. минуту некадашњи фудбалер Партизана Миљан Момчиловић је са 20 метара распалио по лопти. Борјан је немоћно испратио пројектил у мрежу.

Није домаћин дозволио да шампионска прослава буде покварена. Од 72. минута поново је водила Звезда. Одлично је Гелор Канга извео прекид, а најбоље се у шеснаестерцу ривала снашао Стефан Лековић. Већ у следећем нападу одговорио је Нови Пазар. Некадашњи играч ТСЦ Станојловић био је одлично постављен, изашао је иза леђа одбране, те матирао Борјана - 2:2.

Уследио је у 80. минуту десетоминутни прекид када су навијачи Звезде на свим трибинама упалили ватромете и бакље. Утакмица је потом продужена још 12 минута.

Није до краја меча било више узбуђења, те су се црвено-бели од навијача опростили ремијем, а како је текла игра прочитајте у наставку.

ЗВЕЗДА - НОВИ ПАЗАР 2:2 (0:0)

(Канга 54', Лековић 72' -  Момчиловић 60' - Станојловић 74')

90+10' Облећу око гола ривала домаћи. За сада одлично се брани Нови Пазар. Опробао је Гелор Канга ударац из велике удаљености - преко гола.

90+2' Имао је Крстичић прилику да се поготком опрости од дреса Звезде. Међутим, промашио је гол.

90' Утакмица је настављена и продужена 12 минута

88' Не разилази се дим након велике бакљаде. Чекају сви актери на терену да се створе услови за игру.

81' Уследио је краћи прекид због бакљаде и ватромета. Видљивост на стадиону Рајко Митић је сведена на минимум.

74' ГОЛ! Поново је у следећем нападу Пазар изједначио.  Ненад Гаврић је одлично проиграо Станојловића који одлично реагује иза леђа одбране!

72' ГОЛ! Гелор Канга након гола уписује и  асистенцију. Искоса је извео прекид, а млади Стефан Лековић постигао је нови погодак за домаћина!

64' Из игре излази Иракли Азаров, а у игру улази Марко Гобељић.

60' ГОЛ! Момчиловић се наместио на ударац и матирао Милана Борјана са преко 20 метара. Закаснио је на блок Мијаиловић. Занимљиво је да је везиста пре Новог Пазара носио дрес Партизана.

54' ГОЛ! Азаров је одлично упослио Гелора Кангу. Шутирао је Габонац са десетак метара.

50' "Косово - Србија", ори се са трибина стадиона Рајко Митић.

46' Три измене прави Милош Милојевић на полувремену. Александар Катаи ће у игру, као и Јегор Пруцев, и млади Стефан Лековић. Изашли су Немања Милуновић, Јован Мијатовић и Стефан Митровић

45' КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

42' Страхиња Ераковић се најбоље снашао након корнера, упутио је ударац ка голу ривала, али још једном чувар мреже Пазара одличан.

40' Славковић још једном излази као победник. Овога пута стигао је до лопте пре Стефана Митровића.

33' Почела је да пада и киша у Београду. Црвено-бели све више контроле лопте имају, али је Пазар одлично затворио пут ка голу.

30' Сјајан центаршут Гелора Канге након корнера. Страхиња Ераковић је опробао ударац главом, али је послао лопту преко гола.

23' Дуго је лопта била у шеснаестерцу Пазара,  а на крају гости успевају да се одбране.

20' Леп напад Црвене звезде, дубинску лопту послао је Милуновић ка Азарову, а његов покушај бива блокиран.

12' На трибинама се налази и Барак Бахар, тренер који ће већ сутра преузети руковођење црвено-белима уместо Милоша Милојевића.

8' Букари је покушао пре голмана гостију да стигне до лопте, али је Славковић био бржи.

7' Имају домаћи играчи посед у својим ногама. За сада без конкретнијих прилика.

2' Прву прилику имао је Мирко Иванић. Само гол аут за госте.

1' Утакмица је почела.

19.07 - Неколико десетина хиљада навијача је на стадиону Рајко Митић. Са барјацима и песмом приређена је сјајна атмосфера.

19.04 - Ненад Крстичић опрашта се такође вечерас од Црвене звезде и активног играња фудбала. Овековечио је битисање у клубу заједничком фотографијом са саиграчима.

УОЧИ МЕЧА

17:50 - Објављени су састави за меч. Тренер домаћина Милош Милојевић промешао је карте пред опроштај од клупе црвене звезде.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - НОВИ ПАЗАР

Стадион: Рајко Митић

Судија: Новак Симовић

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан - Николић, Ераковић, Милуновић, Азаров - Мијаиловић, Канга - Букари, Иванић, Митровић - Мијатовић.

НОВИ ПАЗАР: Славковић - Зимоњић, Рубежић, Курдић, Јоксимовић - Момчиловић, Богдановцски, Адешина, Гаврић - Станојловић.

Црвена звезда је још раније обезбедила нову, 34. титулу у домаћем првенству. "Црвено-бели" су убедљиво први на табели Суперлиги Србије са 96 бодова, док је Нови Пазар шести са 50.

"Црвено-бели" су одлучили да улаз на меч са Новим Пазаром буде бесплатан за све навијаче, који су најавили спектакл за памћење, пошто ће на овом дуелу бити прослављена 34. титула у историји клуба. Играчи ће имати посебну мотивацију због тога што ће их са трибине гледати Барак Бахар, тренер који ће црвено-беле предводити наредне сезоне уместо Милоша Милојевића којем је ово опроштајни меч.

- Сви су физички спремни за утакмицу. Нажалост поново имамо 20 места, плус  два голмана, а у ростеру 25 играча, тако да ће неко изостати, али мислим да је до сада група била коректна. Увек су играли најспремнији играчи и трудили смо се да сви забележе минуте. Мислим да је прослава титуле прилика да навијачи поздраве играче, који су изнели највећи терет. Наравно биће неких промена у тиму, али неће се тицати искључиво бонус играча, рекао је тренер Црвене звезде Милош Милојевић у најави меча са Новим Пазаром.

БОНУС ВИДЕО: ВАТРОМЕТ, БАКЉЕ КАО НИКАД ПРЕ... Кад "Мераклије" и Ниш славе 100. рођендан Радничког

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45