АГОНИЈА ПАРТИЗАНА СЕ НАСТАВЉА: Црно-белима у Новом Саду пресудили бивши играчи

Александар Илић

01. 04. 2023. у 22:00 >> 22:01

ФУДБАЛЕРИ Партизана гостовали су Војводини у 28. колу Суперлиге Србије. Меч на Карађорђу није обиловао лепом игром, али је на крају поражен тим из Београда 2:1 (1:0).

Пети минут донео је шансу гостима. Немања Јовић је тукао главом након центаршута, далеко од гола домаћих. Потом је Дејан Зукић у осмом минуту имао јако лепу шансу. Тукао је главом тик изнад пречке.

Исти играч је потом у 21. минуту шутирао, право у Стевановића. Натрчао је потом на одбитак, а голман Партизана још једном је добро реаговао.

Јован Милошевић је потом у завршници првог полувремена припретио. Вратио се на време Немања Јовић који је отклонио опасност.

Шок за госте уследио је у 53. минуту. Никола Чумић је промешао одбрану Партизана. Центрирао је на петерац, а Филип Малбашић матирао је голмана некадашњег клуба за 1:0.

Оно на шта навијачи гостију нису навикли јесте да Партизан у 70 минута игре није упутио ниједан шут у оквир гола ривала.

На први су чекали до 72. минута, погрешио је Лазар Царевић, лопта је дошла до Урошевића, који је шутирао, али се искупио голман црвено-белих.

Тек што је ушао у игру у 79. минуту Милосављевић је поклонио зицер Баждару који је имао прилику да са пет метара затресе мрежу, међутим Царевић је изванредно интервенисао. Лопта је завршила у корнеру, а после прекида Баждар је у коку направио фаул те је пропала прилика да гости надокнаде гол заостатка.

Коцкице су се тако склопиле да су на крају Партизану пресудили његови бивши играчи. Након Филипа Малбашића гол је постигао и Немања Николић. Проиграо га је одлично Вељко Симић, а он из окрета послао је лопту иза леђа Немање Стевановића.

Данило Пантић је у 89. минуту успео да ублажи пораз. Фантастино је извео прекид, а Лазар Царевић није могао ништа да уради како би зауставио лопту на путу ка мрежи

ВОЈВОДИНА - ПАРТИЗАН  2:1 (1:0)

(Малбашић 53', Николић 83' -  Пантић 89')

90'КРАЈ МЕЧА

89' ГОЛ! Какав гол Данила Пантића. Фантастино је извео прекид, а Лазар Царевић није могао ништа да уради како би зауставио лопту на путу ка мрежи.

84' ГОЛ! Војводина је увећала предност. Николић је избегао офсајд, врхунско проигравање Симића за 2:0

79' Велика шанса за Партизан у 79. минуту. Прва права шанса за црно-беле. Изашао је Самед Баждар пред голмана Воше, а бивши ђак Барселонине школе показао је завидан квалитет, одбранио је зицер играчу црно-белих.

72' Дочекали су црно-бели први ударац у гол ривала. Погрешио је Царевић, лоше послао лопту, пресекао је Урошевић који је шутирао, али се тада искупио голман Војводине.

70' Невероватно звучи податак да Партизан до сада није упутио ударац у оквир гола ривала.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: БИВШИ ИГРАЧ ПАРТИЗАНА ШОКИРАО ЦРНО-БЕЛЕ: Овако је Војводина дошла до предности на Карађорђу (ВИДЕО)

53' ГОЛ! Одлично је убацивање по страни Николе Чумића који је нанизао неколико чувара, испратио је акцију Филип Малбашић,  некадашњи играч црно-белих матирао је Немању Стевановића

46' Друго полувреме кренуло

45' КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

44' Лопту је у срцу шеснаестерца Партизана чекао фудбалер Војводине Милошевић, али је Немања Јовић одлично реаговао и отклонио опасност.

39' Нимало ова утакмица није оправдала епитет дербија кола. Без много узбуђења, без већих прилика тече меч.

35' Ослободио се Партизан, притиска ривала. Покушали су изабраници Игора Дуљаја у неколико наврата по десној страни да угрозе ривала, али је лопта сваки пут прозујала кроз шеснаестерац.

27' Имао је простора Чумић, размишљао се шта да уради, када је коначно шутирао отишла је лопта далеко од гола по земљи.

21' Велика шанса за Војводину. Шутирао је Дејан Зукић, успео да одбрани Стевановић, који је поново на одбитак добро реаговао

17' Лош терен услед падавина условио је нешто спорији ритам игре на обе стране.

8' Велика шанса за домаћина. Зукић је био близу гола. Тукао је главом, тик преко пречке Стевановића.

5' Немања Јовић се добро кретао, искористио је центаршут по десној страни, али је лоше захватио лопту и шутирао преко гола.

1' Утакмица на стадиону Карађорђе је почела.

УОЧИ МЕЧА

19:15 - Сенку на меч бацили су инциденти на улицама Новог Сада. Реаговала је и полиција након туче навијача.

Војводина - Партизан

Стадион: Карађорђе

Судија: Срђан Јовановић

ВОЈВОДИНА (4-2-3-1): Царевић – Лазаревић, Јеличић, Траоре, Љубисављевић – Топић, Зукић – Малбашић, У. Николић, Чумић – Милошевић.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Стевановић – Живковић, Вујачић, Марковић, Урошевић – Фејса, Колорадо – Мениг, Натхо, Јовић – Рикардо.

Фудбалери Партизана гостују у Новом Саду, противник је екипа Војводине. Изабраници Радослава Батака у успону су форме од доласка искусног стручњака, док Партизан игра у променљивој форми топло-хладно.

Пуленима Игора Дуљаја потребна је победа како би сачували шансу за место у квалификацијама за Лигу шампиона. То место у овом тренутку држи ТСЦ из Бачке Тополе са 55 поена, један мање имају црно-бели.

Последњи дуел одигран је 2. октобра, добио га је Партизан убедљиво. Резултат је био 4:1 за црно-беле у Хумској.

Војводина је у претходних пет мечева ремизирала са Јавором (1:1), Вождовцем (0:0) и Радником из Сурдулице (1:1). Победили су Чукарички (3:2) и Раднички из Ниша (4:1).

Партизан је поражен у Хумској од Шерифа (1:3) и Радника из Сурдулице (2:1), од Црвене звезде (1:0). Уписани су нерешени исходи против Колубаре (1:1) и Радничког из Крагујевца (1:1)

РЕЧ ТРЕНЕРА ПАРТИЗАНА - Дуљај: Не сме да буде страха

- Војводина је организована екипа, играју агресивно и имају енергичног тренера. Имају доста квалитетних појединаца који у сваком тренутку могу да реше меч. Играју висок пресинг и јако су опасни на свом терену. Наш циљ је да се позитивним резултатима извучемо из ситуације у којој смо се нашли. Сви играчи који су одсуствовали због репрезентативних обавеза су се прикључили екипи и добро се осећају. Једино се није вратио Дијабате и не знам где се он тренутно налази. Постојаће доза притиска али то је саставни део игре, не сме да буде страха, рекао је Дуљај

РЕЧ ТРЕНЕРА ВОЈВОДИНЕ - Батак: Прихватамо улогу фаворита

- - Пред нама је велики дерби, знамо добро ко нам долази у госте. Не би требало трошити речи на Партизан који је презимео у Европи и одиграо добре утакмице у Лиги конференције. У нашем првенству у неколико последњих утакмица имао је одређен пад, али су у свакој од њих стварали шансе по гол противника, што значи да имају индивидуални квалитет у фази напада и не смемо да им ту остављамо много простора. Морамо да држимо црно-беле што даље од гола, јер имају јако добре индивидуалце у тиму. Добро смо се припремали током ове две недеље, одиграли једну пријатељску утакмицу. Наша филозофија је да будемо тим који ће да наметне темпо, желимо да будемо офанзивни како бисмо угрозили ривала и отерали га што даље од нашег гола. Улогу фаворита можемо да прихватимо само из разлога што играмо код куће и што имамо високе циљеве. Наспрам себе видимо Паризан који респектујемо, али који као и сваког другог противника хоћемо да победимо. Закључио је Батак.

БОНУС ВИДЕО: Ћурковићу награда „Михајло Андрејевић – Андрејка”

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36