ЧАСТ ЗА ФЕРГУСОНА И ВЕНГЕРА: Примљени у кућу славних енглеске Премијер лиге
29. 03. 2023. у 14:20
Легендарни фудбалски менаџери Алекс Фергусон и Арсен Венгер примљени су у Кућу славних Премијер лиге, саопштено је данас.

ФОТО: ЕПА
Фергусон и Венгер су постали први менаџери, који су добили то признање. Њих двојица су заједно освојили 16 титула у Премијер лиги.
У саопштењу се наводи да се шест фудбалера, које је тренирао Фергусон, налази у Кући славних Премијер лиге, а то су Дејвид Бекам, Ерик Кантона, Рој Кин, Вејн Руни, Петер Шмајхел и Пол Сколс.
Шкотски тренер је на 810 утакмица у Премијер лиги остварио рекордних 528 победа, а за менаџера године проглашен је 11 пута.
- Заиста сам пресрећан што сам уврштен у Кућу славних Премијер лиге. Част је када добијете овакво признање. Међутим, не ради се само о мени. Ради се о послу у Јунајтеду и вези коју смо имали током много година, тако да сам такође поносан на клуб, стручни штаб и играче - рекао је Фергусон.
Венгер (73) је водио Арсенал од 1996. до 2018. године, а са лондонским клубом је освојио три титуле у Премијер лиги.
Француски тренер је Арсенал водио на рекордних 828 утакмица у Премијер лиги, а са лондонским клубом остварио је 476 победа уз 199 ремија. Награду за менаџера године освојио је 1998, 2002. и 2004. године.
- Веома сам захвалан што сам изабран у Кућу славних. Увек смо желели да навијачима дамо нешто посебно. Желео бих да будем познат као неко ко је волео Арсенал, ко је поштовао вредност клуба и оставио га у позицији у којој може да расте и постане још већи. Поделити ово признање са сер Алексом је велика част за мене - истакао је Венгер.
БОНУС САДРЖАЈ
Књига о нашем асу која је изазвала велику пажњу носи назив "Новак, париске приче". Прођите уз Новака све његове емотивне тренутке у упознајте га у једном потпуно другом светлу. На 320 страница, илустрованих до сада невиђеним фотографијама, представљен је живот славног тенисера.
Кликните ОВДЕ и поручите још данас ово ремек-дело које ће вас одвести на најславније тениске терене.
Препоручујемо

АЛКАРАЗ: Желим да играм са Ђоковићем када је српски тенисер у најбољој форми
29. 03. 2023. у 12:09

БОРЈАН ВОЛИ МИРНУ МРЕЖУ: Капитен Црвене звезде на чак 127 утакмица сачувао мрежу
28. 03. 2023. у 20:00

РАДОЊИЋ И ИЛИЋ ВРАЋАЈУ ТОРИНО НА ПОБЕДНИЧКИ КОЛОСЕК? "Бикови" и "мастифи" играју на мали број голова
ТОРИНО дочекује Верону у претпоследњој утакмици седмог кола италијанске Серије А. Утакмица је на програму од 18 часова и 30 минута на Олимпијском стадиону у Торину.
02. 10. 2023. у 11:23 >> 11:23

УБИЈЕН АНТОН ИГОШИН: Репрезентативац погинуо у Украјини
РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.
01. 10. 2023. у 19:45

МОРАЛА ДА ПОЗОВЕ ОБЕЗБЕЂЕЊЕ: Александра Пријовић угледала ОВО у публици - одмах реаговала
ПЕВАЧИЦА Александра Пријовић није очекивала поклон који јој је публика спремила, а чим га је видела одмах је позвала обезбеђење.
01. 10. 2023. у 10:40
Коментари (0)