ШАМПИОН КИКСНУО У КРУШЕВЦУ: Звезда испустила победу у финишу! Напредак херојски откинуо бодове црвено-белима

19. 03. 2023. у 17:21

ЕКИПА Напретка из Крушевца успела је да откине бодове Црвеној звезди у утакмици 27. кола Суперлиге Србије. Коначан резултат био је 1:1.

Очекивао се фудбалски празник у Крушевцу, готово испуњене трибине под Багдалом дочекале су фудбалере Црвене звезде и Напретка.

Делије су направиле фантастичан амбијент на гостовању, подршка није престајала током свих 90. минута игре, али од фудбала данас практично ни Ф.

Првих 30 минута у Крушевцу били су права успаванка. Заиста се на памти када је нека Звездина увертира протекла у овако спором ритму.

Црвено-бели били су потпуно безопасни по гол ривала. Чета Милоша Милојевића без и једног јединог шута близу пола часа игре, а да ствар по стратег Звезде буде гора, повредио се млади Вељко Николић.

Везиста шампиона Србије није могао да настави меч, а у игру је ушао Славољу Срнић.

Након 30-оминутне "успаванке Под Багдалом", Букари је унео живост у овај меч.

Момак из Гане прво у 32. минуту пропушта стопостотну шансу, потом му Петрић рефлексно скида лопту која је ишла под пречку, да би Букари након тога коначно учествовао код гола Звезде и то заслужено.

Играо се 39. минут, уследила је једна сјајна тимска контра, Букари је послао лопту на другу стативу ка Мирку Иванићу, а овај се поклонио пред голом ривала и главом рутински послао лопту у небрањени део мреже.

Био је то резултат са којим се отишло на одмор, а наставак је донео сличан репертоар оном из првог полувремена.

Играчи су статирали на терену, деловало је да се чека последњи судијски звиждук када је уследио шок за присталице шампиона Србије, Матић је закуцао лопту у мрежу, а Напредак је издржао све притиске до краја и херојски дошао до бода против лидера Суперлиге Србије.

Ускоро опширније...

НАПРЕДАК КРУШЕВАЦ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:1

СТАДИОН: "Стадион Млаодст Крушевац"

САСТАВИ:

ГЛАВНИ АРБИТАР: Милан Митић

НАПРЕДАК: Петрић - С. Јовановић, Ђековић, Керкез, Вукајловић - Станковић, Крстић - Ђ. Јовановић, Кнежевић, Чечарић - Шарић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Васиљевић – Виго, Ераковић, Драговић, Азаров – Букари, Кангва, В. Николић, Иванић – Митровић, Пешић

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90 +4 - КРАЈ МЕЧА!

84. минут - Гол! Напредак изједначује!

80. минут - Прекид утакмице! Навијачи Црвене звезде засули су терен бакљама. У Крушевцу нема атлетске стазе, па је огромна количина пиротехничких средстава на травнатој површни.

75. минут - Катаи погађа стативу! Умало да "Звездин магико" дође до 14. гола у Суперлиги Србије само неколико минута након што је ушао у игру уместо Османа Букарија. Шутирао је Катаи практично из мртвог угла, Петрић је закачио лопту, а она потом погађа и стативу и одлази у гол аут.

70. минут - Поново је жестоко опао темпо утакмице. Играчи статирају на терену, као да и једна и друга екипа чекају да Милан Митић одсвира крај меча, те да би и једни и други били задовољни тренутним резултатом. Од фудбала данас у Крушевцу "ни Ф"...

53. минут - Леп покушај Шарића. Добар ударац левицом бившег играча Чукаричког, међутим његов покушај пролази тик поред стативе Звездиног гола.

50. минут - Атрактиван покушај Александра Пешића! Голгетер Звезде је "маказицама" покушао да затресе мрежу Крушевљана, међутим није захватио лопту како је желео, остаје 0:1.

46. минут - Друго полувреме је почело!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 +2 - Крај првог полувремена!

45. минут - Милан Митић показује да ће се играти још два минута у првом полувремену.

41. минут - Букари погађа спољни део мреже! Мало је недостајало да буде 2:0 у Крушевцу. Агилно крило Звезде држи све конце игре у својим ногама овог поподнева. За сада само асистенција, али делује да је само питање тренутка када ће момак из Гане затрести мрежу.

39. минут - Гол за Звезду! Сјајна тимска контра, Букари је послао лопту на другу стативу ка Мирку Иванићу, а овај се поклонио пред голом ривала и главом рутински послао лопту у небрањени део мреже.

35. минут - Нова шанса! Након 30-оминутне "успаванке Под Багдалом", Букари је унео живост у  овај меч. Момак из Гане је сада сјајно упутио ударац из волеја, лопта је ишла под пречку, али фантастична интервенција Петрића спашава Крушевљане.

32. минут - Велика шанса! Прва велика прилика на мечу. Пешић је спектакуларно из волеја послао савршену лопту која је пала праву на главу Букарија који је био на другој стативи, Петрић је већ био савладан, али покушај Букарија неким чудом није ишао у оквир, него далеко преко гола Напретка.

26. минут - Ево и првог ударца ка голу Напретка и то катастрофалног. Митровић је покушао са дистанце, али његов покушај умало није завршио у ауту...

25. минут - Кратак прекид утакмице. Главни арбитар је позвао ватрогасце да интервенишу како би уклонили бакљу, коју су на терен убациле присталице Црвене звезде, смештене иза мреже коју чува Васиљевић.

22. минут - Измена у редовима Црвене звезде, очекивана, Вељко Николић је напустио терен, а у игри је Славољуб Срнић.

20. минут - "Успаванка" у Крушевцу. Заиста се на памти када је нека Звездина увертира протекла у овако спором ритму, црвено-бели за сада потпуно безопасни по гол ривала. Чета Милоша Милојевића без и једног јединог шута, да ствар по стратег Звезде буде гора, повредио се млади Вељко Николић. Везиста шампиона Србије и дефинитивно не може да настави, Звезда са 10-орицом на терену.

14. минут - Прва претња на мечу, Кнежевић је распалио са огромне удаљености, али његов покушај одлази далеко од гола Звезде који овог недељног поподнева чува Васиљевић.

13. минут - Јако спор ритам у Крушевцу. Пуних 13 минута фудбала без и једног јединог тренутка вредног помена.

1. минут - Меч је почео! Фудбалери Напретка извели су први лопту са центра.

УОЧИ МЕЧА

Фудбалери Црвене звезде се налазе на првој позицији на табели са 72 освојена бода. Од почетка сезоне црвено-бели су остварили 23 победе  и три ремија уз одличну гол-разлику 70:10.

На последњем дуелу у првенству изабраници Милоша Милојевића су савладали Нови Пазар са 5:1 на прослави 78. рођендана клуба из Љутице Богдана, а погађали су по два пута Гелор Канга и Марко Ракоњац, док је једном био прецизан Александар Катаи.

Када је у питању Куп Србије, актуелни шампион је победио Раднички у Сремској Митровици резултатом 1:3, а  голове за госте су дали Мирко Иванић, Марко Ракоњац и Кингси Кангва.

Напредак се налази на десетом месту када је у питању табела Супер лиге са прикупљених 26 бодова, уз гол разлику 20:29. Екипа из Крушевца је на старту пролећног дела првенства имала низ од три пораза, затим два пута славила, да би у последња два кола остварила реми и још један пораз.

ЗВЕЗДАШИ БЕЗ ОБЕЛЕЖЈА

Очекује се данас велики број Звездиних присталица из околних места.

- Као и увек кад гостују Црвена звезда или Партизан утакмице носе префикс – високог ризика. Овом приликом организација је још захтевнија, јер истог дана Крушевац је домаћин међународног полумаратона, који традиционално окупља велики број учесника. У сарадњи са надлежнима предузели смо неопходне мере, уобичајено улице око стадиона биће затворене за саобраћај. За навијаче Црвене звезде подсећање да на трибину „запад 1” не долазе са навијачким обележјима београдског клуба – нагласила је Валентина Васић, генерални секретар Напретка.

Популарни "чарапани" поражени су од Партизана 1:0, ТСЦ-а 2:0, Новог Пазара 1:0, и Радничког 1923 3:0. Гости су одиграли су нерешено против Спартака 1:1, а тријумфовали су на два меча, против Радничког из Ниша 2:0, и Младости ГАТ 1:0. Гости углавном играју у систему 3-4-1-2, а ту формацију управо је извео тренер крушевљана Драган Перишић на последњем дуелу са крагујевачким Радничким.

Црвена звезда и Напредак су до сада одиграли укупно 63 утакмице. Тим са стадиона "Рајко Митић" је славио 45 пута, 14 сусрета је завршено нерешеним резултатом, док су "чарапани"  победили на само четири меча. Такође укупна гол разлика је у корист актуелног шампиона и износи 141:47. Последњи пут Звезда и Напредак су се сусрели 18. септембра прошле године, а славио је тим Милоша Милојевића минималним резултатом на свом терену голом Александра Пешића.

Црвена Звезда има шансу да повећа своју предност на плус 20 у односу на другопласирани ТСЦ, и плус 21 у односу на трећепласирани Партизан који је у петак изгубио пред својим навијачима у Хумској од Радника из Сурдулице 1:2.

РЕЧ ТРЕНЕРА

МИЛОШ МИЛОЈЕВИЋ ПРЕД ГОСТОВАЊЕ ЗВЕЗДЕ У КРУШЕВЦУ: Мотивација неће бити проблем, играмо у фудбалском граду и амбијенту"

- Гледамо да колико год је могуће повећамо предност из кола у коло. Мотивација неће бити проблем за утакмицу у Крушевцу, јер играмо у фудбалском граду и амбијенту, мислим да можемо да одиграмо добар меч - рекао је Милојевић.

- Азаров има шансу да се избори за добар статус. Свиђа ми се његов однос, као и енергија. Нормално је да неки играчи улазе, неки испадају из форме. Он је на добром путу да то уради. Када је био у солидној форми, задесио га је проблем са вирусом и није дуго тренирао. Полако се враћа и надам се да ће из утакмице у утакмицу бити све бољи - истакао је тренер "црвено-белих".

Милојевић се осврнуо на квалитете противника из Крушевца.

- Пре свега имају Матића, који је квалитетан играч. Такође и Керкез на прекиду. Имају наша два момка који су јако талентовани, Станковића и Кнежевића, знам да ће бити додатно мотивисани да играју против нас. Ради се о екипи која је за свако поштовање, али и којој су неопходни бодови и све сем стопроцентног фокуса може да створи проблем на утакмици као што је ова сутрашња - казао је Милојевић.

- Што се терена тиче на то сам се већ навикао и нема разлога да се понављам. Такав је период, март месец, морамо да се прилагодимо. Уколико наш однос буде као и после 30 минута у Сремској Митровици, онда и та подлога мало мање смета и није толики проблем уколико се прилагодимо. Свакако да бих волео да су сви терени квалитетни, то би повећало и квалитет фудбала. Наш посао, играча пре свега је да се прилагоде што пре - закључио је Милојевић.