ГОЛ-МАШИНА НЕ ДА ЈЕ ПРОРАДИЛА, НЕГО... Душан Влаховић 115 дана није затресао мрежу ривала Јувентуса, а онда се разгородио! (ВИДЕО)

07. 02. 2023. у 21:27 >> 22:41

ДУШАН Влаховић је као велика звезда фудбала дошао прошле зиме из Фиорентине у Јувентус, коме ове сезоне уопште не цветају руже, ни резултатске, а ни финансијске (услед уочених малверзација, одузето му је 15 бодова). НА то, српски ас је дуго кубирио са повредом, али - вратио се. И то у свом стилу. Головима.

Још од градског дербија, одиграног 15. октобра 2022, Влаховић није дао гол за Јуве. Тада је постигао победносни, за "минималац" против Торина, а онда је одиграо још само два меча до Мундијала, остваривши асистенцију у поразу од Бенфике у Лиги шампиона (4:3).

Са повредом и пет пропуштених утакмица Серије А отпутовао је на Светско првенство, а тамо затресао мрежу Швајцарске, у поразу (2:3) којим су "орлови" испали са највеће фудбалске смотре.

Осам првенствених утакмица затим није играо у Италији, па добијао шансу "по мало" - најпре 26 минута у поразу грогиране "старе даме" од Монце (0:2), па 62 минута у победи над Лациом (1:0), а онда је на ред дошао уторак, 7. фебруар 2023.

Након што је прошло 115 дана од Србиновог последњег првенственог поготка, на гостовању 16-пласираној Салернитани Јувентус је повео у 25. минуту и то јер је Душан Влаховић дао гол. И то из пенала:

Недуго затим, Влаховић је постао и асистент, а потом - и још једном стрелац.

Истина, у 45. минуту хтео је да он други узастопни пут затресе мрежу, волеј-ударцем је реаговао на један одбитак у супарничком казненом простору, но то што лопту није закачио на начин који је прижељкивао - није испало лоше за Јувентус.

Наиме, она је кренула испред другог Србина на терену, а Филип Костић је то искористио да, брже од ривала, стигне до лопте и смести је у гол Салернитане.

А само што је почело друго полувреме, Душан Влаховић је опет матирао голмана домаћих, Очоу.

Проиграо га је у контри Фађоли, а српски центарфор из пуног трка, левицом донео "три разлике" клубу из Торина.

Петнаест минута касније, у 72., тренер "старе даме" Масимилијано Алегри извршио је двоструку измену, а тада је терен напустио и Филип Костић.

У 79. минуту је Алегри извео из игре и Влаховића, кога је одменио Кин, а резултат је остао непромењен до краја утакмице - 0:3.

Бонус видео: Ново у Земунелу - Партизаново брдо за трчање

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17