КИКС ЗВЕЗДЕ НА "МАРАКАНИ": Војводина покварила пролећну премијеру црвено-белих

А. И.

04. 02. 2023. у 18:07 >> 18:08

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Војводине састали су се у 20. колу Суперлиге Србије. Дуел је одигран у знаку Синише Михајловића. Прштало је од фудбала у првом полувремену, где су и постигнути одлучујући голови, за коначних 1:1 (1:1). Стрелци су били Урош Кабић и Александар Катаи. Меч је одигран у част Синише Михајловића који је наступао за оба тима.

КИКС ЗВЕЗДЕ НА МАРАКАНИ: Војводина покварила пролећну премијеру црвено-белих

Емотивно, утакмица је почела изласком породице Михајловић на терен. Тамо су синови Николас и Душан поздрављени од стране публике, а након громогласног аплауза уручени су им урамљени дресови Црвене звезде са бројевима 8 и 11. Осмицу је носио 1991. године, а потом 11. која је обележила његову каријеру. Потом су се упутили са дресом под северну трибину где су застали пред навијачима, што је додатно одушевило публику.

На старту је две полушансе имао домаћин. Шутирао је Катаи, бивао оба пута блокиран.

Прву праву прилику Звезда је имала након 9 минута игре. Виго је добро проиграо Кангу, а он вратио Пешићу на петерцу, Нишлија није успео на најбољи начин да захвати лопту.

Минут касније, припретио је Гелор Канга. Он је опробао ударац са преко 20 метара, пласирао је сјајну лопту ка голу гостију, погодио је пречку већ савладаног Лазара Царевића.

Букари је опробао у 15. минуту ударац, лажирао је добро додавање, направио простора, а потом шутирао далеко од гола. Наставила је Звезда са притиском. Иванић је са десетак метара шутирао у 20. минуту. Био је изблокиран, имао је усамљеног Катаија, одлучио се да опроба ударац. У истом минуту Букари је на другој страни опробао ударац, преко гола.

Велико узбуђење виђено је у 24. минуту када је Никола Чумић из прекида запретио, погодио је спољни део мреже. Два минута касније Урош Кабић донео је гостима вођство сјајним ударцем са ивице шеснаестерца.

Није дуго Звезда била у заостатку, већ у 29. минуту Канга је одлично проиграо Александра Катаија, а он успева да савлада Царевића сјајним лобом.

Добру прилику имала је Војводина и у 40. минуту. Центрирао је Стефан Ђорђевић по левој страни. Пронашао је усамљеног Вељка Симића. Бивши играч црвено-белих пробао је главом са средишта једанаестерца - лоше.

До полувремена мировале су мреже. Имала је Звезда иницијативу, 11 шутева ка голу ривала, чак 70 посто поседа, али остало је 1:1.

Иницијатива домаћих настављена је и на старту другог периода игре. Осман Букари је спустио лопту за Александра Пешића, он проследио до Мирка Иванића који је шутирао преко гола у 50. минуту.

На испиту је био Лазар Царевић у 62. Након грешке Чумића, Родић је додао до Катаија, он пропустио лопту за Кангу.Одбранио је голман гостију, потом је покушао и Пешић - само корнер. Наредну прилику видели су навијачи у 71. минуту. Проиграо је Ивановић Катаија. Везиста је искоса пробао да пласира лопту у гол, али је добро угао затворио Царевић.

Седам минута касније млак покушај Стефана Митровића, лак плен  био је то за голмана гостију. Послао је потом у 82. минуту Кингс Кангва ка голу гостију, одлично је реаговао голман гостију који је ту лопту послао у корнер.

Велику шансу имала је Војводина у 88. минуту. Стефан Ђорђевић заломио је неколико играча Звезде по левој страни, послао лопту у петерац, она је променила правац, умало преварила Борјана - корнер.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ВОЈВОДИНА 1:1 (1:1)

(Кабић 26' - Катаи 29')

КРАЈ МЕЧА 1:1

90+2' Владимир Милетић ушао је у игру уместо Николе Чумића, Дејана Зукића заменио је Радомир Милосављевић.

90' Пет минута надокнаде у мечу.

88' Велика шанса за Војводину. Стефан Ђорђевић заломио је неколико играча Звезде по левој страни, послао лопту у петерац, она је променила правац, умало преварила Борјана - корнер.

82'  Кингс Кангва послао је незгодну лопту ка голу Царевића, успео је гост да се одбрани.

80' Јегор Пруцев ушао је на терен уместо Александра Катаија.

78' Опробао је ударац и Стефан Митровић, млак ударац ка голу Пруцева.

76' Обећавајућа прилика. Пешић је леђима окренут од гола примио лопту, послао до Азарова на другој страни, имао је простора колико жели, није са њим успео ништа да уради, одузели су му дефанзивци лопту на крају.

72' Урош Кабић напустио је игру, ушао је Ив Барај. Као и Јован Милошевић уместо Филипа Малбашића.

71' Иванић је спустио лопту за Катаија, овај искоса шутирао, а Царевић је добро реаговао и сачувао свој гол-

69' Кангва је несмотрено изгубио лопту на средини терена, успева Канга да је избаци у аут пре него се развије опасан напад Војводине.

68' Опробао је ударац Кинси Кангва, погодио је Александра Пешића пред голом гостију.

63' Двоструку измену направио је Милош Милојевић. На терен је уместо Османа Букарија ушао Стефан Митровић. Док је Срђана Мијаиловића на трави "Маракане" заменио Кингси Кангва.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: "ГОРИ" МАРАКАНА! Невероватне сцене са меча Црвена звезда - Војводина: Погледајте спектакуларне бакљаде "делија" и "фирмаша" (ВИДЕО)

61' Након грешке Чумића, Родић је додао до Катаија, он пропустио лопту за Кангу. Царевић брани, потом је покушао и Пешић - само корнер.

59' Спао је ритам игре. Први корнер За Звезду у другом полувремену. Нису успели да га капитализују домаћи играчи.

51. Игор Јеличић је ушао на терен уместо повређеног Уроша Витаса за гостујући тим.

50' Букари је спустио лопту за Пешића, он проследио до Мирка Иванића који је шутирао преко гола.

46' Иракли Азаров ушао је на старту другог полувремена уместо Милана Родића.

Бакљадом навијача почело је друго полувреме.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

40' Центрирао је Стефан Ђорђевић по левој страни. Пронашао је усамљеног Вељка Симића. Бивши играч црвено-белих пробао је главом - лоше.

29' ГОЛ! Одличан пас Канге за Александра кАтаија, истрчао је Царевић са гол линије, а Катаи га маестрално лобовао. Чувар мреже гостију само је могао погледом да испрати лопту ка мрежи.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ИМПРЕСИВНО, МИХИ У ЧАСТ! Погледајте кореографију "делија" са меча Црвена звезда - Војводина: Синиша Михајловић би био поносан (ФОТО)

26' ГОЛ! Погодак Уроша Кабића шокирао је Маракану. Из другог покушаја Војводина је дошла до вођства. Одлично је млади фудбалер гостију шутирао и савладао Борјана.

22' Опробао је Никола Чумић ударац из слободног ударца. Опасна ситуација по Милана Борјана. али је горњи део мреже погодила лопта.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: СПЕКТАКЛ У МИХИНУ ЧАСТ: Перформанс на центру и поклони за Синишине синове (ФОТО/ВИДЕО)

20' Иванић је са десетак метара шутирао. Био је изблокиран, имао је усамљеног Катаија. У истом минуту Букари је на другој страни опробао ударац, преко гола.

15' Букари је опробао ударац, лажирао је добро додавање, направио простора, а потом шутирао далеко од гола.

11'Направили су навијачи црвено-белих кореографију посвећену Синиши Михајловићу.

10' Канга је сада имао прилику. Из обећавајуће прилике погодио је пречку. Шутирао је са преко 20 метара, право у оквир гола.

9' Прву праву прилику Звезда је имала након 9 минута игре. Алекс Виго је добро проиграо Кангу, а он вратио Пешићу на петерцу, Нишлија није успео на најбољи начин да захвати лопту.

5' Покушао је у неколико наврата Катаи да припрети. Био је блокиран. Три корнера извела је Звезда, није након њих било до сада опасности по гол Новосађана.

2' Претила је Црвена звезда по левој страни. Александар Катаи покушао је да проигра на ивици шеснаестера отвореног саиграча. Био је блокиран.

1' утакмица је почела.

УОЧИ МЕЧА

Након церемоније синови Синише Михајловића однели су дрес ка северној трибини.

16 - Синови Николас и Душан добили су урамљене дресове са бројевима 8 и 11, а поклоне су им уручили Драгиша Бинић и председник ФК Црвена звезда Светозар Мијаиловић

15.55 - Церемонија је почела кореографијом која је обележила каријеру Синише Михајловића, а завршена заставом са ликом Михе на центру.

15.45 - Породица Михајловић је заједно са представницима Војводине и Црвене звезде на атлетској стази. Где ће им бити уручени поклони, као и потписани урамљени дрес са бројем 11 и 8 - Михајловић.

15:35 - На стадион "Рајко Митић" стигао је и брат Синише Михајловића - Дражен

Ч. Вуковић

15.25 - Илија Најдоски, Владимир Југовић, Стеван Дика Стојановић и Ивица Момчиловић стигли на Маракану.

15.15 - Драгиша Бинић и тренер тренер златне генерације Звезде Љупко Петровић стигли на стадион Рајко Митић.

САСТАВИ

Црвена звезда (4-2-3-1): Борјан - Виго, Ераковић, Драговић, Родић - Мијаиловић, Канга - Букари, Иванић, Катаи- Пешић

Војводина (4-2-3-1): Царевић - Лазаревић, Витас, Траоре, Ђорђевић - Топић, Зукић - Кабић, Симић, Чумић - Малбашић

Велики број навијача стиже на Маракану.

Михајловић је освојио титулу са Новосађанима, пре него што је у децембру 1990. године стигао у Звезду и потом био део екипе која је у Барију постала првак Европе и Токију првак света.

Звезда и Војводина играће у дресовима коии су посвећени Михајловићу, а уочи утакмице од великог фудбалера и човека опростиће се навијачи оба тима и представници клубова.

На утакмици ће бити и породица Синише Михајловића, а посебни гости биће деца из Дечјег села Сремска Каменица о којима је бринуо.

Познато је да је на позивницама за његову свадбу било наглашено да не жели поклоне већ донацију за Дечије село.

Такође, од прихода са његове опроштајне утакмице у Новом Саду, купио је и поклонио два стана у Новом Саду за децу из тог Дечјег села.

Гост на мечу биће и дечак са Косова Стефан Стојановић, који је на Бадњи дан рањен у околини Штрпца.

Утакмица почиње у 16 сати, а улаз је бесплатан.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17