НАПЛАЋЕНИ СВИ ДУГОВИ ИЗ ПРОШЛОСТИ: Моћна Звезда нокаутирала Ференцварош, Мађари ово никада неће заборавити

Александар Илић

06. 10. 2022. у 20:40 >> 20:40

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде у трећем колу Х групе састали су се са екипом Ференцвароша, тим из Београда убедљиво је славио 4:1.

Навијачи домаћег тима приредили су незаборавну атмосферу а у њој су се играчи Милоша Милојевића одлично снашли.

Иако сам пораз није највећи који је Ференцварош доживео на међународној сцени (за то су "заслужни" фудбалери Порта, који 1994. победили са 6:0), мађарски клуб ће сигурно за сва времена упамтити овај резултатски дебакл у престоници Србије.

Вршили су домаћи пресинг на задњу линију ривала, али је прву полушансу имао Марко Гобељић средином првог полувремена.

Ипак, до вођства црвено-бели дошли су са "беле тачке" у 27. минуту када је Гелор Канга успео да затресе мрежу након што је Гобељић одлично убацио лопту на Мирка Иванића, а његов покушај главом погодио је у руку Винга. Реализовао је казнени ударац Габонац.

Недуго потом, у 35. минуту Стефан Митровић показао је због чега је на његовом доласку инсистирао Дејан Станковић.

Млади крилни нападач је удвостручио предност Звезде! Пешић је упослио младог саиграча, послао са левог крила лопту иза Митровића, али је стралац гола то искористио да се у окрету ослободи ривала и да потом неометано упути прецизан ударац за 2:0.

Играо се 49'минут, Марко Гобељић је сјајно проиграо Александра Катаија који је са врха шеснаестерца шутирао, немоћан је био Дибуси.

Гелор Канга приредио је дежа ви навијачима. Катаи је повео напад у 60. минуту, додао је до Мирка Иванића, а он у близини шеснаестерца проиграо је Кангу, Габонац је распалио искоса по лопти, право под пречку у супротан угао, а његова "кифла" бацила је навијаче у транс - 4:0.

Није се предавао Ференцварош, затресао је Закаријасен гол у 71. минуту. Добио је одличну лопту по десној страни, а на блок је закаснио Ераковић, Борјан је био немоћан - 4:1.

Само два минута касније у одличној шанси нашао се Мирко иванић, тукао је искоса по левој страни, а оовга пута голман ривала добро је реаговао

У наредном колу исти ови тимови састаће се за седам дана у Мађарској у оквиру 4. кола.

Ток меча прочитајте у наставку:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ФЕРЕНЦВАРОШ 4:1 (2:0)

(Канга 27'п, 61', Митровић 35, Катаи 49' - Закаријасен 71')

Друго полувреме

90' Четири минута продужен је меч.

88' Маркињос је проиграо Маеа по десној страни, а дефанзивац је тукао у пречку већ савладаног Милана Борјана.

84' Славољуб Срнић завршио је на трави након оштрог старта Вечераија, покушао је Иванић да убаци лопту у шеснаестерац, али се гости добро бране.

78' Не посустају црвено-бели, иако имају резултат на својој страни покушавају да направењпростор и отворе ривала, али за сада не успевају да постигну пети гол.

74' Иванић је имао велику шансу искоса, а Дибуси је одлично реаговао.

71'Панков је закаснио на десној страни, Ераковић није успео у петерцу да блокира ривала, а Закаријасен је смањио заостатак.

71' ГОЛ ФЕРЕНЦВАРОШ!

60' Катаи је повео напад са центра у 60. минуту. Додао је до Иванића, а он препустио лопту Канги, Габонац је искоса распалио по њој, невероватна "кифла" ушла је у мрежу гостију, баш као против Краснодара.

60' ГОЛ ЗВЕЗДА!

58' Вечеи тек што је ушао у игру, намучио је Борјана. Добио је превише простора и снажно распалио по лопти, ипак, срећа је била наклоњена домаћину, те је лопта завршила крај гола.

56' Незгодна ситуација у шеснаестерцу Звезде. Незгодан ударац упутио је Нгуен, а Милан Борјан одлично је реаговао. Недуго потом голман домаћих пожалио се на повреду.

55' Секу Саного добио је жути картон због приговора судији.

49' Утакмицу живота игра марко Гобељић. Фантастично је проиграо Александра Катаија, а онјош лепше матирао голмана Ференцвароша.

49' ГОЛ ЗВЕЗДА!

48' Наставља домаћи састав у истом ритму и друго полувреме.

46' Настављен је меч.

Прво полувреме

45+1' Добио је Александар Катаи незгодан ударац у главу, завршио је на трави крвавог носа, указивала му се помоћ.

45' Митровић је тукао преко гола, гол аут. Два минута продужено је прво полувреме.

42'  Нгуен је поново распалио из даљине, тик изнад пречке Милана Борјана.

35' Млади Стефан Митровић одлично се снашао у шеснаестерцу Црвене звезде, пласирао је лопту у мрежу мађарског тима маниром искусног нападача иако се ради о младом фудбалеру.

35' ГОЛ ЗА ЗВЕЗДУ!

33' Могла је Црвена звезда до другог гола. Александар Катаи је из прекида проиграо Александра Драговића, а он је тукао главом, одбила се лопта о траву и прешла преко пречке.

30' Лукав покушај Гелора Канге, а на додавање Габонца закаснио је Мирко Иванић.

27' Гелор Канга је са пенала био сигуран, послао је лопту у леву страну под пречку.

27'' ГОЛ ЗА ЗВЕЗДУ!

25' Гобељић је још једном задавао главобоље дефанзивцима Ференцвароша, покушао је да пронађе Мирка Иванића на петерцу, само корнер. Ипак, уследио је краћи прекид због ВАР провере, гледао је Лоренц Висер снимак због могућег пенала Винга.

22' Нгуен је повукао контру, вратили су се играчи црвено-белих на време, а Борјан је био сигуран при његовом млаком покушају.

20' Још једном је Дибус био на испиту, пробио је Родић по страни, али је голман гостију сигуран био. У наставку напада на центру терена јавну опомену добио је Александар Драговић.

17' Уследио је одговор александра Пешића. Након врхунске асистенције нападач је пробао из окрета да угрози гол гостију, тик поред стативе је завршио његов ударац.

15' Припретио је Бешић, добио је од Канге превише простора, шутирао је крај гола.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ПРООВКАЦИЈА НА МАРАКАНИ? И мађарски навијачи направили кореографију (ФОТО)

11' Закаријасен је утрчао из другог плана, норвешком репрезентативцу мало је недостајало да иза леђа одбране усмери лопту ка голу Милана Борјана.

10' Гобељић је дошао до одбитка, недостајао му је интензитет у првом ударцу домаћина у оквир гола.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: "ДЕЛИЈЕ" ПОСЛАЛЕ СКРИВЕНУ ПОРУКУ: Србија се пита шта су желели да поруче навијачи Црвене звезде против Ференцвароша (ВИДЕО)

8' Нгуен је по десној страни пробио, одбитак Драговића дошао је до Нгунија, само корнер за Мађаре.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: МАЂАРСКИ НАВИЈАЧИ ДИВЉАЛИ У БЕОГРАДУ: Бурне сцене пред меч Црвена звезда - Ференцварош

6' Мирко Иванић је повукао контру, покушао по левој страни, Мае га је сачекао. Пребачено је потом тежиште игре на другу страну, а Кангин пас отишао је у гол аут.

5' Ух, лепа акција Црвене звезде по левој страни. Родић је мајсторски проиграо Александра Пешића, а нападач покушао да одложи лопту, није то најспретније урадио.

3' Црвена звезда на старту меча притиска последњу линију Ференцвароша.

1' Почео је дуел на стадиону "Рајко Митић".

Ференцварош такође има подршку навијача у Београду.

Навијачи Црвене звезде су кореографијом дочекали своје мезимце.

УОЧИ МЕЧА

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ФЕРЕНЦВАРОШ

Стадион: Рајко Митић

Судија: Лоренс Висер (Белгија)

Црвена звезда: Борјан - Гобељић, Ераковић,Драговић, Родић - Митровић, Саного, Канга, Иванић, Катаи, Пешић

Ференцварош: Дибуаз - Ботка, Мае. Кностер, Винго - Бешић, Лоидуни, Закариасен, Токмак Нгуен, Траоре - Боли

На дан меча појавила се информација да ће Звезда против комшија играти без Османа Букарија, као и Немање Милуновића, а објављено је да ће о игрању Милана Борјана одлука бити донета пред сам почетак меча.

Ференцварош је на врху табеле групе Х, са максималних шест бодова, пошто су зелено-бели у првом колу на свом терену победили Трабзонспор 2:1, а онда у гостима савладали и Монако 1:0.

Тим из Будимпеште је тренутно водећи и у мађарском првенству, са 18 освојених бодова у седам утакмица, али у Београд стиже након неочекиваног пораза од Кечкемета (2:0).

Црвена звезда је после два кола на зачељу у Х групи другог по квалитету европског такмичења, без освојеног бода, након пораза од Монака и Трабзонспора.

Екипа из "Љутице Богдана" је добру увертиру за сусрет са Мађарима направила у Новом Саду, где је у 13. колу Суперлиге на стадиону "Карађорђе" савладала Младост ГАТ резултатом 4:0.

ТРЕНЕР ЗВЕЗДЕ МИЛОШ МИЛОЈЕВИЋ - Не плашим се отказа"

- Знам да имају квалиет у екипи, познајем доста тих играча који су играли у Скандинавији. Траоре је изузетно брз, њихов кључ је напад са четири фудбалера, добро стратешки одрађено, очекује се да буду добри у Европи. У Европи је свака утајмица детаљна, детаљи одлучују победника. Тешко је рећи после једнг пораза да ли су у форми или не, није им легла екипа Кечкемета која је била "ундердог" и Ференцварош је оставио много прострора, видећмо да ли их је та изгубљена утакмица пољулала.

Звезда обраћа пажњу на сваки детаљ.

- Свавако да у припреми утакмице обраћамо пажњу на све, не желимо да играмо реактиван фудбал. Желимо да диктирамо ствари и да играмо. Верујем да ће момци одрадити добар посао. За величину клуба је нормално да навијачи траже оставке ако су оне реалне. Ја радим, идемо у добром правцу, порази се дешавају, то је фудбал, и један Ајакс изгуби 5:1 код куће.

Што се тиче играчког кадра, истакао је да је позитиван и да очекује све фудбалере у конкуренцији, а једини упитан је штопер, Немања Милуновић.

- Сви су спремни, а о Милуновићу ћу добити информације током дана, али сам позитиван што се њега, а и свих тиће, завршио је Милојевић.

ТРЕНЕР ФЕРЕНЦВАРОША СТАНИСЛАВ ЧЕРЧЕСОВ - "Нека буде као пре 50 година".

Черчесов се подсетио утакмице из 1975. године, када је дуелу ове две екипе присуствовало 110 хиљада људи.

- Играли смо у недељу првенствени меч у којем нисмо имали среће. Али нисам особа која се превише обазире на прошлост. Припремамо се максимално за дуел који нас очекује, играмо против шампиона Србије. Пред нама је још 24 сата да усагласимо праву тактику и ко ће где играти. Колико ја знам, Ференцварош је играо у Београду 1975. године пред 110.000 људи. Надам се да нас сутра чекају слична атмосфера - истиче тренер Мађара.

Пред пут у Београд Кечкемет је са 2:0 савладао је Ференцварош, а Черчесов каже да тај пораз ништа не мења.

- Недељни пораз од Кечкемета у првенству не мења ништа. После њега само морамо да будемо још спремнији. Очекујем тежак меч против Црвене звезде који ће да крене од 0-0 као и сваки други. Као фудбалер увек сам се радовао великим утакмицам. Независно од тога да ли играмо код куће или у гостима, знам да ће нас навијачи пратити. Адекватно смо анализирали противника. Биће нам потребно оштрине у четвртак и само тако можемо до успеха - каже Черчесов.

БОНУС ВИДЕО: Митровићевих 50 голова за Србију: како погађа „Митро гол“?

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36