ФУДБАЛ СА ДРУГЕ ПЛАНЕТЕ: Чудесни Ерлинг Холанд уништио Јунајтед у невероватном дербију Манчестера: Наставак "грађанског" марша ка титули

02. 10. 2022. у 16:49

ФУДБАЛЕРИ Манчестер ситија на свом "Етихаду" дочекали су Манчестер јунајтед у дербију Премијер лиге. Чета Пепа Гвардиоле на крају је декласирала љутог градског ривала помало невероватним резултатом 6:3.

ФУДБАЛ СА ДРУГЕ ПЛАНЕТЕ: Чудесни Ерлинг Холанд уништио Јунајтед у невероватном дербију Манчестера: Наставак грађанског марша ка титули

Очекивао се данас далеко конкурентнији Јунајтед, деловало је да је Ерик тен Хаг коначано имплементирао своје замисли у идентитет тима, и да је све спремно да "црвени ђаволи" коначно могу да запрете "грађанима".

Међутим, већ у уводним минутима било је јасно да ће Пепова машинерија у свом препознатљивом стилу ломити Јунајтед, баш онако како то чини и са клубовима далеко мање репутације и традиције.

На први гол чекало се само 7 минута, игра кратких пасова Ситија, лопта је у једном тренутку завшила на боку код Бернарда Силве, а Португалац је још једном показао своје креаторске карактеристике, прелепо проиграо Фила Фодена који је само поставио ногу и матирао Давида де Хеу.

А онда 34. минут и ко други до чудесни Ерлинг Холанд. Кевин де Брујне је извео корнер, а горостасни Норвежанин био је највиши у скоку и главом успео да пошаље лопту која је за милиметре прешла гол линију

Само три минута касније већ је било 3:0, када је теледириговану лопту белгијског краља асистенција Кевина де Брујне на другој стативи дочекао Ерлинг Холанд, за наставак нестварне серије голова.

Норвешки голгетер потом је потпуно потопио Јунајтед након што је прелепо проиграо Фила Фодена, а дете "грађана" са свега неколико метара удаљености постигло је свој други гол.

Трачак наде тиму са "Олд трафорда" донела је нова аквизиција и бивши саиграч Душана Тадића, Бразилац Ентони прелепим ударцем са дистанце у 54. минуту.

Али се потом поново разгоропадио "викинг са Етихада". Прво је Холанд затресао мрежу за свој хет-трик на асистенцију Серхиа Гомеза који је заменио повређеног Кајла Вокера.

А потом је дошао и до друге асистенције, након што је сјајно проиграо Фила Фодена у 73. минуту.

Уследила су два гола помало заборављеног Француза, некада велике наде Јунајтеда. Вечити таленат Ентони Марсијал је ушао са клупе и једном из игре, а једном са беле тачке поставио коначних 6:3.

БОНУС ВИДЕО: Влаховић нови рекордер - пет највећих трансфера српских фудбалера

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45