ЗВЕЗДА СЕ МУЧИЛА У ШАПЦУ: Шампион бледим издањем прошао у осмину финала Купа Србије

29. 09. 2022. у 18:05 >> 16:53

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде по повратку са репрезентативних обавеза и паузе данас су гостовали шабачкој Мачви у оквиру Купа Србије. Након бледог издања шампион Моцарт бет Суперлиге успео је да се пласира у наредну рунду купа резултатом 2:0.

Далеко од тога да је Звезда очарала данас на гостовању, цвено-бели извојевали су тешку победу у Шапцу.

Наспрам шампиона Србије био је противник који је по сваку цену желео да сачува сопствену мрежу, те да игром из транзиције покуша да "скине скалп" српском великану.

Звезда је имала иницијативу, али је она била јалова. Читавих 45 минута чета Милоша Милојевића није успевала да озбиљније угрози гол ривала који се грчевито борио за сваки центиметар терена.

Једино опасно оружје у арсеналу тим из Љутице Богдана пре одласка на одмор били су корнери. Управо је стратег Звезде у најави меча акценат ставио на прекид игру, и тако је и заиста и било, низале су се шансе пред голом голмана Поповића готово након сваког корнера или слободног ударца.

Круна рада на прекидима дошла је у 48. минуту након корнера Звездиног "Магика" - Катаија. Милуновић се добро позиционирао на његов центаршут, уследио је небески скок дефанзивца црвено-белих и гол који је скинуо велики терет са плећа изабраника Милоша Милојевића.

Ни у наставку црвено-бели нису импресионирали, фудбал је просто такав, екипе које су квалитетније не долазе увек лако до победа против нижелигаша, а то је на својој кожи најбоље осетио Партизан у Сремској Митровици.

Црвено-бели ипак нису дозволили сензацију у Купу коју је доживео "парни ваљак" и поклонили су победу свом стратегу за рођендан, мада Мачва је и те како могла до пенал серије у завршници меча.

Милојевић је одлучио да одмори Александра Катаија и Мирка Иванића, а недостатак креативаца брзо се одразио на дешавања на терену. Шапчани су у последњих 10 минута пропустили две изгледне прилике, а казна је стигла у виду гола Кингсија Кангве, који је пре последњег судијског звиждука поставио коначних 2:0.

Звезду сада чека гостовање у Новом Саду екипи Младости, док ће Мачва угостити Златибор у оквиру Прве лиге Србије.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ (0:2)

КРАЈ МЕЧА! Мачва - Црвена звезда 0:2

92. минут - ГОЛ! 2:0, Пала је концентрација одбрани Мачве. Кингси Кангва је дочекао неспретну реакцију одбране ривала, и са свега неколико метара матирао Поповића.

90. минут - Играће се још четири минута надокнаде.

88. минут - Немања Мотика улази у игру, а терен напушта Мирко Иванић

87. минут - Промена менталитета Мачве у завршним минутима. Домаћин сада покушава да притисне фаворита и држи посед.

84. минут - Сада је Мачва умало казнила београдски тим. Јевтић је био у одличној прилици, шутирао са свега неколико метара удаљености, али блок Звезде одрадио је свој посао.

82. минут - Велика шанса! Чудесан продор Митровића, стуштио се талентовани везиста Звезде ка голу Мачве, упутио пројектил, али је лопта проујала изнад пречке Шапчана.

77. минут - Крстичић мења Катаија, Мирко Иванић преузима капитенску траку.

75. минут - Имала је Звезда 4 на 3, коначно се противник отворио, остало је простора за контра нападе, али су обећавајућу акцију упропастили Катаи и Иванић који се нису разумели у размени додавања.

70. минут - Мачва коначно успева да запрети противнику. Ристивојевић је опробао ударац, међутим без праве опасности по гол црвено-белих.

69. минут - Каква шанса! Родић је додао Катаију, а Звездин "магико' пуца снажно са ивице шеснаестерца, међутим Поповић чита његову намеру.

65. минут - Звезда наставља да прети из корнера. Након новог сјајног убацивања Катаија Панков је умало затресао мрежу Мачве.

63. минут - Калифа Кулибали напушта терен након бледог издања. Александар Пешић очекивано заузима његово место. На велико изненађење горостасни центарфор из Малија испраћен је звиждуцима 'делија".

60 минут - Тренер Куртушић одлучио се да освежи своје редове, али на велико изненађење најбољи стрелац и играч Мачве Пејовић ће напустити терен.

55. минут - Још један ударац из угла за Звезду, интервенисала је одбрана Мачве, лопта је дошла до Марка Гобељића, а он је опробао ударац са неких 20 метара, међутим лопта поново завршава далеко од гола Поповића.

54. минут - Поново је пао темпо игре на градском стадиону у Шапцу. Делује да љубитељи фудбала неће видети офанзивнију мачву у наставку меча.

48. минут - ГОЛ! Немања Милуновић се добро позиционираои, корнер је извео Катаи, и Звезда води. Чета Милоша Милојевића је коначно пробила дефанзивни бедем Шапчана и сада "лакше дише".

45. минут - Звезда је извела почетни ударац по повратку са одмора. За сада без промена у табору обеју екипа.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ (0:0)

Ево и најзанимљивијих детаља из првог полувремена:

Иначе, Звезда је била далеко доминантнија, што је и било очекивано, али резултат то не показује, нити су шансе биле такве да би задовољиле њене присталице. Екипе с Маракане је у првом полувремену дошла до 8:0 у шутевима, до 8:0 у корнерима, али ни то, ни чак 78% с лоптом у поседу нису донели црвено-белима предност.

Полувреме је оконачно како је окончано, описали смо вам малтене сваку иоле озбиљнију ситуацију која се дешавала на терену, а како су то доживеле оне "делије" које нису на трибинама, можда могу да посведоче и ови твитови Звездиних навијача.

Неки од њих сматрају да би играчи црвено-белих требало бар мало да се потруде...

други стрепе да се не понови елиминација из Купа од истог ривала...

а трећи су утеху нашли у појединим кадровима ТВ Арене спорт које су, због Татјане Шајковић из Црвене звезде, описивали и речима "божанство лепоте":

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА, 0:0!

45. минут - Осми корнер за шампиона Србије и последња прилика пре одласка на одмор. Николић је "заврнуо" лопту из угла, али компактна одбрана Мачве делује непробојно. У наставку акције Враштановић је ризиковао да заради и други жути картон, међутим Милан Илић се одлучио да му овога пута прогледа кроз прсте.

42. минут - Гобељић се сада "ушуњао" у казнени простор ривала, уследио је добар центаршут Иванића, али је ударац дефанзивца Звезде отишао далеко изнад гола који чува Поповић.

41. минут - Кулибали делује неприметно. Све очи "делија" биле су упрте у његово издање данас, али је искусни центарфор из Малија имао тек неколико додира са лоптом.

39. минут - И даље су прекиди једини начин на који Звезда прети. Милуновић је био одличан у скоку након корнера, али још једном лопта након корнера одлази ван оквира гола.

32. минут - Арбитар Милан Илић показује први жути картон тиму из престонице. Милуновић је добио опомену. Штопер црвено-белих мораће да буде опрезан у наредних сат времена игре.

29. минут - Катаи је опробао ударац са дистанце, али шут Звездиног Магика није имао довољну снагу ни прецизност да угрози гол ривала. Поповић лагано хвата лопту у наручје.

26. минут - Убитачан пресинг по целом терену Шапчана. Гости се муче у организацији напада.

23. минут - Прва велика шанса на мечу! Катаи је лепо одложио лопту Иванићу, овај је са свеге 8 до 9 метара удаљености покушао да пласира лопту, али му је одбрана гостију ушла у блок, а лопта отишла изнад пречке голмана Поповића.

20. минут - Већ други жути картон за Шапчане. Црвено-бели и даље контролишу посед и имају иницијативу, али без правих прилика за сада пред голом ривала.

17. минут - Четврти корнер већ за Звезду. Катаи је убацио оштру лопту у петерац, тражио горостасног Кулибалија, али поново мирно реагује одбрана Мачве.

15. минут - Милуновић је у боловима након оштрог старта Враштановића. Он је први играч који иде у бележницу арбитра Милана Илића. На основу фацијалне експресије штопера црвено-белих деловало је да би могла бити озбиљнија повреда, ипак Милуновић се брзо придигао и наставио меч.

13. минут - Након мирног темпа утакмице Звезда је дошла до прве шансе. Катаи је извео слободан ударац, а Милуновићев прецизан ударац главом скида голман Поповић.

6. минут - Показивали су фудбалери Црвене звезде да је један играч Мачве одиграо руком у казненом простору, али неће бити пенала. Таква је одлука главног арбитра, а на мечевима Купа Србије у првој рунди не постоји ВАР технологија.

4. минут - Шампион Србије већ је извео 3 ударца из угла након почетне иницијативе. Стратег београдскго клуба у најави утакмице рекао је да очекује да тим буде далеко опаснији из прекида, али за сада нису то демонстрирали на терену.

1. минут - Фудбалери Мачве пред лепо попуњеним трибинама у Шапцу извели су почетни ударац. Ово је фудбалски спектакл који је овај град дуго чекао.

15:55 - Милош Милојевић одлучио се да у куп такмичењу одмори свог првог шпица Александра Пешића, те ће Калифа Кулибали, нова аквизиција Београђана почети меч од првог минута.

15:50 - Тренер Црвене звезде Милош Милојевић данас слави свој 39. рођендан, а сигурно да ће најбољи могући поклон од својих пулена, бити то да данас импресионирају на гостовању у Шапцу.

САСТАВИ: Мачва - Црвена звезда

Мачва: Самуровић – Поповић, Јевтић, Ристивојевић, Стевановић – Враштановић, Адамовић, Марјановић, Савковић, - Радуновић, Пејовић

Црвена звезда: Поповић - Гобељић, Милуновић, Панков, Родић - Саного, Николић - Митровић, Иванић, Катаи - Кулибали

УОЧИ МЕЧА

Мачва и Црвена звезда су до сада одиграли укупно десет мечева. Актуелни шампион је славио девет пута, док је Мачва једини пут осетила сласт победе у марту 2018. године, када је баш на "Градском стадиону" у Шапцу славила пролаз у полуфинале Купа Србије за сезону 2017/2018, где ју је касније зауставила Младост из Лучана.

Навијачи црвено-белих сигурно не памте по добром то гостовање, када је одлучујући пенал промашила прва звезда екипе, а сада првотимац Торина Немања Радоњић.

Многе ствари су се од тада промениле. Мачва је те сезоне била солидан суперлигаш, а сада већ другу сезону наступа у другом рангу српског фудбала, док је Црвена звезда освојила пет узастопних титула и стални је учесник групних фаза европских такмичења.

Фудбалери Црвене звезде се налазе на првој позицији на табели националног шампионата са 26 освојених бодова и једном или две утакмице мање у односу на остале тимове. Првом пратиоцу, екипи Чукаричког беже један бод, уз меч мање.

Мачва заузима седму позицију на табели Прве лиге Србије, са 12 освојених бодова после 10 одиграних мечева. Забележили су три победе, исто толико ремија и четири пораза у другом по јачини рангу српског фудбала уз гол-разлику 10:14. У последњој утакмици Мачва је на свом терену ремизирала са екипом ИМТ-а без голова.

Шапчани су на свом стадиону јако тврда екипа, а у прилог томе говори и чињеница да су против две првопласиране екипе у лиги одиграли нерешено (ИМТ и Графичар).

Највећа опасност по гол шампиона прети од Луке Пејовића и Павла Радуновића који су ове сезоне постигли четири, односни три поготка за Мачву, а на терену је јако битно искуство капитена Милоша Адамовића који је одиграо осам од укупно десет међусобних сусрета ових ривала.

За Црвену звезду у тиму неће бити Страхиња Ераковић, Осман Букари, Ел Фарду Бен и Кингс Кангва који су претходних дана имали репрезентативне обавезе, али и без њих наш најтрофејнији клуб је апсолутни фаворит у Шапцу и све осим њихове победе била би права сензација.

РЕЧ ТРЕНЕРА

Стратег Црвене звезде Милош Милојевић сматра да је сада право време да се виде обриси његовог минулог рада са екипом.

- Момци су добро радили и имају све похвале од мене. Сад је тренутак да се рад преточи у добру игру и континуиране резултате. Најбитнија је психологија, јер то је Куп утакмица и дешава се да се у меч уђе са 70, 80 одсто и да она ствари не крену како треба, те да буде много теже вратити се - рекао је Милојевић, пренео је званични сајт Црвене звезде.

Он је истакао да је Црвена звезда квалитетнији тим од Мачве.

- Мачва је традиционалан српски клуб са много играча који су играли Суперлигу, пре свих Адамовић, Пејовић, Радуновић... Тако да, када је реч о припреми меча, даћемо им на важности, али кад крене утакмица гледаћемо само нас. Не занима нас ко је преко пута, већ само који су захтеви пред нашим играчима - навео је Милојевић.

Тренер тима из Љутице Богдана је рекао да ће "црвено-бели" у најјачем саставу изаћи на терен.

- Имамо играче који се враћају из репрезентација и морамо да видимо у каквом су стању. Играчи из Африке ће имати дуго путовање и то је нешто с чим морамо да се позабавимо, али од играча који су ту, сви су квалитетни и мотивисани. Имамо добар тим за сутра - додао је он.

Милојевић је рекао да нападач "црвено-белих" Калифа Кулибали вредно ради на тренинзима.

- Професионалац је и схватио је да мора у Звезди да се "погине" за сваку лопту на тренингу, а потом и на утакмици. Дошао је у периоду када је требало да помогне, то је и учинио у Новом Пазару, али физички није био на очекиваном нивоу. Александар Пешић је први нападач, Кулибали је ту да буде помоћ. У једном тренутку није могло, али сад све боље изгледа и уз подршку свих у екипи, биће све бољи - рекао је Милојевић.

Он је рекао да Црвена звезда мора буде убојитија на прекидима.

- Бавимо се прекидима, тражимо ко нам је најбољи извођач у тренутку. Мислим да имамо квалитет да будемо убојитији у том сегменту и да раније отварамо утакмице. Када је реч о пеналима, вежбамо их кад год имамо простора да то радимо. Ипак, волео бих да се све реши у 90 минута, јер су пенали лутрија и лично имам лоша сећања на њих. Мислим да сам само једном, и то последњи пут, добио пенале - навео је тренер Црвене звезде.

БОНУС ВИДЕО: Невероватан гол Пешића за вођство Звезде

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17