ХРВАТСКА НАСТАВИЛА ДА РЕЂА ПОБЕДЕ У ЛИГИ НАЦИЈА: "Коцкасти" на врху, Французи пали у Данској

25. 09. 2022. у 22:53

ФУДБАЛЕРИ Хрватске наставили су да ређају победе у Лиги нацији. "Коцкасти" су савладали Аустрију као гости са 3:1 у 6. колу Лиге нација.

ХРВАТСКА НАСТАВИЛА ДА РЕЂА ПОБЕДЕ У ЛИГИ НАЦИЈА: Коцкасти на врху, Французи пали у Данској

Изабраници Златка Далића су први окончали групну фазу у А дивизији и обезбедили бараж за Европско првенство 2024. године.

Љубитељи фудбала нису могли да пожеле бољи почетак. Већ после девет минута на семафору је стајало 1:1. Гости су до предности стигли у 6. минуту преко Луке Модрића, а изједначење је домаћину донео Кристоф Баумгартнер.

До краја првог дела утакмице голова није било. Хрвати су били свесни да им победа доноси прву позицију, па су кренули по тријумф и стигли су до њега.

Гости су у наставку утакмице у размаку од три минута постигли два гола. Најпре је у 69. минуту мрежу ривала затресао Марко Ливаја, а победу је потврдио Дејан Ловрен.

Хрватска је групну фазу окончала на првом месту са 13 бодова, једним више од другопласиране Дансе, трећа је Француска са пет, а на четвртој позицији Аустрија која је освојила четири бода.

У другом мечу ове групе Данска је у Копенхагену на стадиону "Паркен" победила "триколоре" са 2:0.

Оба гола су изабраници Каспера Хјулманда постигли у првом полувремену. У 34. минуту у стрелце се уписао Каспер Долберг, а пет минута касније испоставиће се коначан резултат је поставио Андреас Сков Олсен.

Лига нација, 6. коло

А дивизији, Група 1

Аустрија - Хрватска 1:3 (1:1)

(Баумгартнер 9 - Модрић 6, Ливаја 69, Ловрен 72)

Азербејџан - Казахстан 3:0 (0:0)

(Марочкин  67 аг, Озобић 74, Нуријев 90+1)

БОНУС ВИДЕО: Реакција "гробара" на игру црно-белих после меча Партизан - Ница

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01