НА ДАНАШЊИ ДАН: "Лепотица" Саве Милошевића која је очарала Бразилце! А онда је кренула црна серија (ВИДЕО)

23. 09. 2022. у 16:41

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије пуне 24 године чека на позитиван резултат против Бразила.

НА ДАНАШЊИ ДАН: Лепотица Саве Милошевића која је очарала Бразилце! А онда је кренула црна серија (ВИДЕО)

Жреб је тако хтео да наша национална селекција после пораза од 2:0 на Мундијалу у Русији 2018. поново укрсти копља са популарним "кариокама".

Србија, која вероватно од тог периода тешко да је имала јачи офанзивни део тима имаће идеалну прилику да у Катару прекине једну црну серију против Бразила.

Наиме, последњи пут неуспех је избегнут још за време Југославије, 23. септембра 1998. године. Бразил је био домаћин меча пријатељског карактера, који је завршен ремијем, резултатом 1:1.

Стрелац јединог гола за нашу националну селекцију био је Саво Милошевић, који је у свом стилу показао о каквом се врсном голгетеру ради, и маестрално "боцнуо" лопту у 8. минуту за вођство Југославије.

Бразилци су изједначили само десетак минута касније, када је мрежу Ивице Краља затресао Марселињо из слободног ударца, а треба истаћи и да је Југославија меч завршила са играчем мање, јер је због другог жутог картона у 55. минуту терен напустио Ненад Гроздић.

За Југославију су тада заиграли: Ивица Краљ, Ненад Сакић, Горан Ђоровић, Славиша Јокановић, Мирослав Ђукић, Ненад Гроздић, Јован Станковић, Зоран Његуш, Предраг Мијатовић, Дејан Рамбо Петковић, Саво Милошевић, Драган Жилић, Алберт Нађ, Дарко Ковачевић, Саша Ћурчић, Никола Лазетић и Драган Шарац.

Осим утакмице у Русији, наша репрезентација је одиграла са Бразилом још два меча од тада, а на оба нисмо успели да затресемо мрежу кариока.

И 2002. и 2014. у мечу који ниеј био такмичарски претрпела је наша национална селекеција минималне поразе резултатом 1:0.

БОНУС ВИДЕО: Влаховић нови рекордер - пет највећих трансфера српских фудбалера

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39